Domovská stránka » Econea: Lucie Nepasická produkty

Econea: Lucie Nepasická produkty

by Radek

Voda je jednou ze základních podmínek a symbolů života. Tuto skutečnost si naštěstí začíná čím dál více lidí uvědomovat a věnovat této zázračné tekutině náležitou pozornost a péči. Jednou z možností, které máme, je vodu neuzavírat do plastových lahví, které jsou navíc pro naši planetu obrovskou energetickou zátěží. Řešení, jak mít vodu doma i v práci neustále k dispozici v mnohem vhodnější nádobě, představují skleněné karafy.

Voda je základ všeho

Sklo jako materiál je naprosto hygienicky nezávadné, ekologické a navíc se z něj dají vyrobit překrásné designy. Karafy jsou nejen praktickým a k životnímu prostředí šetrným způsobem, jak uchovat vodu, ale zároveň jsou i stylovým doplňkem do vaší kuchyně, kanceláře či restaurace. Navrhováním a výrobou karaf se zabývá i Lucie Nepasická, která se při jejich výrobě inspiruje prací Masaru Emota, japonského vědce, který se zabýval vodou a objevil její jedinečnou schopnost uchovávat a přenášet v sobě informace. Podle jeho výzkumů voda, ke které se chováme „hezky“, vytváří krásné a rozvětvené krystaly. O to více je důležité věnovat naši pozornost tomu, v čem vodu pijeme a v čem ji uchováváme.

Jedinečné symboly, které vodu energizují

Každá karafa má na dně jedinečný gravírovaný symbol, který využívá tvarů tak zvané posvátné geometrie. Tento symbol pak do vody předává informace, které chcete, a voda pak tyto informace předá i vám. V závislosti na tom si lze zvolit z několika různých variant. Jednou z nich je karafa se symbolem Květu života, který vodě dodává náboj, energii, jejím opakem je do jisté míry druhý typ karafy, karafa se symbolem Spirály, která vodu a následně i vás zklidňuje a harmonizuje. Další množností je karafa se symbolem Fibonacciho spirály, která nás propojí s přírodou, karafa se symbolem Triquetra, který používali již Keltové, či v neposlední řadě karafa se symbolem Platonského tělesa, které podporuje myšlení. Všechny karafy jsou vyráběné ručně, dají se sehnat v několika velikostech i s krásným dřevěným uzávěrem ve tvaru koule.

Přečtěte si můj příběh, proč jsem já sám začal používat podobné výrobky. Píšu tam o tom, že není třeba hned vše od podlahy změnit, péct si doma chleb, vařit si vlastní mýdlo nebo vyrábět svou vlastní zubní pastu, která nebude zamořovat životní prostředí. Malé krůčky znamenají třeba začít používat ekologickou tašku, kterou po každém nákupu nevyhodím nebo brát si s sebou opakovaně na nákupy ekologické pytlíky na ovoce.

Přestanete brát v supermarketu jejich igelitové pytlíky a už tím přírodě pomůžete. Změna musí přijít odspoda. To je mimochodem velmi podobné myšlence Dobrokávy, která začala tady v Brně. A to mě samotnému je velice blízké. A chci se o tyto myšlenky dělit dále.

Věřím, že změna musí přijít odspoda

Chci, aby moje domácnost byla šetrná k přírodě a podporovala udržitelnost, to znamená, abychom si tuto planetu sami nezničili. Zatím žádnou další nemáme. Rád vám poskytnu inspiraci k tomu udělat to samé:)