Domovská stránka » Econea: Made Sustained produkty

Econea: Made Sustained produkty

by Radek

Mnoho lidí dnes dává přednost tomu, přinést si do zaměstnání svůj vlastní oběd nebo svačinu. Tento bohulibý nápad v sobě bohužel ukrývá jeden ekologický problém, většina lidí jako obal pro svůj oběd používá plasty. Především nejrůznější plastové kontejnery, boxy, lahve a sáčky. Většinu z nich ihned, nebo v případě plastových kontejnerů po určité době, vyhodí. Tím ale vzniká obrovské množství odpadu.

Nerez a sklo – ideální pro uchovávání potravin

Jsou ale i jiné materiály, ve kterých lze potraviny a tekutiny skladovat a přenášet, které jsou z ekologických, ale i zdravotních důvodů lepší než široce používané plasty. Řeč je v tomto případě především o nerezu a sklu. Praktické výrobky z těchto materiálů vyrábí například značka Made Sustained, která se tímto způsobem snaží přispět k ochraně životního prostředí a udržitelnému životnímu stylu.

Pokud máte rádi teplé či naopak studené nápoje, lze je jednoduše a prakticky uchovat pomocí nerezových termosek. Vybrat si můžete z několika barev i velikostí, všechny termosky jsou samozřejmě zdravotně zcela nezávadné, a na rozdíl od plastových lahví se tak z nich do vody neuvolňují žádné škodlivé látky. V případě, že své nápoje rádi pijete prostřednictvím brčka, opět existuje ekologická náhrada plastových brček za nerezová, k sehnání jsou nerezová brčka rovná i zahnutá.

Funkčnost, ekologičnost i design

Jakýkoli oběd či svačinu lze snadno vložit a přenést pomocí svačinových boxů, které jsou opět k dispozici v různých velikostech a tvarech. Boxy je navíc možné jednoduše zajistit pomocí spony, a vy tak máte jistotu, že se vám oběd či svačina z boxu za žádných okolností nevysype například do vaší tašky. Všechny výrobky lze ale používat nejen v zaměstnání, ale samozřejmě i na cestách či doma, pro uskladňování a uchovávání potravin. Budete překvapeni, kolik plastů ve svém životě jimi lze snadno a jednoduše nahradit, a snížit tak svou ekologickou stopu. Navíc své tělo ochráníte před zbytečným vstřebáváním toxických látek z plastů.

Přečtěte si můj příběh, proč jsem já sám začal používat podobné výrobky. Píšu tam o tom, že není třeba hned vše od podlahy změnit, péct si doma chleb, vařit si vlastní mýdlo nebo vyrábět svou vlastní zubní pastu, která nebude zamořovat životní prostředí. Malé krůčky znamenají třeba začít používat ekologickou tašku, kterou po každém nákupu nevyhodím nebo brát si s sebou opakovaně na nákupy ekologické pytlíky na ovoce.

Přestanete brát v supermarketu jejich igelitové pytlíky a už tím přírodě pomůžete. Změna musí přijít odspoda. To je mimochodem velmi podobné myšlence Dobrokávy, která začala tady v Brně. A to mě samotnému je velice blízké. A chci se o tyto myšlenky dělit dále.

Věřím, že změna musí přijít odspoda

Chci, aby moje domácnost byla šetrná k přírodě a podporovala udržitelnost, to znamená, abychom si tuto planetu sami nezničili. Zatím žádnou další nemáme. Rád vám poskytnu inspiraci k tomu udělat to samé:)