Domovská stránka » Econea: Mama Natura (Tierra Verde) produkty

Econea: Mama Natura (Tierra Verde) produkty

od Radek

V českých obchodech se v dnešní době objevuje mnoho výrobků pro běžnou denní potřebu, které jsou vyráběny za použití dlouhodobě udržitelných materiálů. Firmy, které je vyrábějí, se tímto způsobem snaží především o snížení množství odpadu, který jako lidstvo produkujeme, a přispívají tak k udržitelnému životnímu stylu.

Česká firma, která se snaží chránit naši planetu

Je dobře, že se na našem trhu stále častěji objevují výrobky, které pocházejí od nás, z České republiky, protože i tím, že tyto výrobky nemusíme složitě dovážet, přispíváme k ochraně životního prostředí. Jednou z českých firem, která se zaměřuje především na ekologickou drogerii, je Tierra Verde. Sortiment jejích výrobků je velmi široký, společnost stojí za několika různými značkami ekologických výrobků (Mamma Natura, Yellow&Blue či Casa Organica), specializuje se především na nejrůznější ekologické prací a čisticí prostředky a prostředky na mytí nádobí či úklid. Vyrábí ale i tašky a sáčky z bio bavlny, kartáčky na zuby, odličovací tampony, hřebeny, menstruační kalíšky a vložky, kapesníky či bytový textil. Vše je samozřejmě prodáváno ve stoprocentně ekologických obalech.

Vše pochází z přírody

Tato společnost jako hlavní materiál pro výrobu svých produktů používá výtažky z mýdlových ořechů, které doplňuje dalšími rostlinnými či minerálními složkami.  Mýdlový ořech je plod stromu Sapindus Mukorrosi, který roste v Indii a Nepálu a obsahuje velké množství saponidů, sloučenin, které ve vodě pění a odmašťují. Navíc má skvělé protiplísňové a dezinfekční účinky. Jako hlavní součást mýdel a dalších kosmetických výrobků používá společnost olivový olej, jehož blahodárné účinky na naši pokožku i celý organismus byly potvrzeny již mnoha výzkumy. Olej má skvělé antioxidační a detoxikační účinky, pleť dokonale hydratuje a zpomaluje její stárnutí. Všechny výrobky jsou naprosto ekologické a zároveň zdravotně nezávadné, neboť neobsahují žádné syntetické látky, barviva, ale ani ropné produkty či hojně diskutovaný palmový olej. Všechny produkty jsou v přírodě stoprocentně rozložitelné a jejich výroba nebyla testovaná na zvířatech.

Přečtěte si můj příběh, proč jsem já sám začal používat podobné výrobky. Píšu tam o tom, že není třeba hned vše od podlahy změnit, péct si doma chleb, vařit si vlastní mýdlo nebo vyrábět svou vlastní zubní pastu, která nebude zamořovat životní prostředí. Malé krůčky znamenají třeba začít používat ekologickou tašku, kterou po každém nákupu nevyhodím nebo brát si s sebou opakovaně na nákupy ekologické pytlíky na ovoce.

Přestanete brát v supermarketu jejich igelitové pytlíky a už tím přírodě pomůžete. Změna musí přijít odspoda. To je mimochodem velmi podobné myšlence Dobrokávy, která začala tady v Brně. A to mě samotnému je velice blízké. A chci se o tyto myšlenky dělit dále.

Věřím, že změna musí přijít odspoda

Chci, aby moje domácnost byla šetrná k přírodě a podporovala udržitelnost, to znamená, abychom si tuto planetu sami nezničili. Zatím žádnou další nemáme. Rád vám poskytnu inspiraci k tomu udělat to samé:)