Domovská stránka » Econea: Moltex produkty

Econea: Moltex produkty

by Radek

Moltex je německá firma, která se do historie zapsala, jako naprosto první značka, která se rozhodla přijít na trh s ekologickými plenami, a to už v roce 1961. Díky jejich dlouholetým zkušenostem, které zdokonalují a rozšiřují již 60 let, patří tak na špičku všech producentů jednorázových ekologických plen. Plenky jsou nejen ekologické a šetrně k životnímu prostředí, jsou i dokonale spolehlivé, jejich kvalita se dá bez rozdílů srovnávat s ostatními běžnými plenami, a tak jsou oblíbené nejen u rodičů, ale i u dětí. Obsahují v sobě 40-45 % biogradabilních složek.

Z čeho se pleny vyrábí?

Běžné jednorázové pleny se vyrábějí z materiálu, který se běžně bělí chlórem. Bělení plen chlórem v nich zanechává sice malé, ale neopominutelné množství toxického dioxinu. Plenky značky Moltex jsou běleny pouze kyslíkem a jeho sloučeninami což je peroxid a ozon. Celulóza, která je v našich plenách pochází ze dřeva, které vyrostlo v šetrně obhospodařovaných lesů. Běžné plenky většinou obsahují složky umělé hmoty, třeba polyakrylát, který slouží k lepší absorpční schopnosti nebo polyprylen, který naleznete ve foliích.

Naše pleny

Nabídka plen je pestrá, a především jsou všechny kategorie ekologické, šetrné k planetě, ale i k pokožce Vašich dětiček. Vyrábí třeba plenky pro novorozence. Dále v naší také tvoří pleny mini pro děti od 3 do 6 kg, plenky midi, které jsou pro děti o váze 4-9 kg. Vyrábí i pleny pro větší, a to pro děti od 7 do 18 kg a pleny junior pro děti o hmotnosti 11-25 kg.
Plenek se na světě každý den vyhodí miliony, a tak je potřeba se snažit tuto silnou ekologickou stopu zmírnit, právě proto jsou tu ekologické pleny, které nejenže prospějí vašemu dítěti, ale také planetě. To jsou výhody, které za to stojí. Nenechávejte přírodu trpět a snažte se ji co nejvíce pomoci a zmírnit negativní dopady, které na ni lidstvo způsobuje.

Přečtěte si můj příběh, proč jsem já sám začal používat podobné výrobky. Píšu tam o tom, že není třeba hned vše od podlahy změnit, péct si doma chleb, vařit si vlastní mýdlo nebo vyrábět svou vlastní zubní pastu, která nebude zamořovat životní prostředí. Malé krůčky znamenají třeba začít používat ekologickou tašku, kterou po každém nákupu nevyhodím nebo brát si s sebou opakovaně na nákupy ekologické pytlíky na ovoce.

Přestanete brát v supermarketu jejich igelitové pytlíky a už tím přírodě pomůžete. Změna musí přijít odspoda. To je mimochodem velmi podobné myšlence Dobrokávy, která začala tady v Brně. A to mě samotnému je velice blízké. A chci se o tyto myšlenky dělit dále.

Věřím, že změna musí přijít odspoda

Chci, aby moje domácnost byla šetrná k přírodě a podporovala udržitelnost, to znamená, abychom si tuto planetu sami nezničili. Zatím žádnou další nemáme. Rád vám poskytnu inspiraci k tomu udělat to samé:)