Domovská stránka » Econea: Naty produkty

Econea: Naty produkty

od Radek

Marelene je obyčejná maminka dvou dětí žijící ve Švédsku. Zamýšlela se nad otázkou výroby ekologičtějších plen pro děti, aby mohla žít život, který by byl šetrnější k životnímu prostředí a ona i její rodina by mohla žít ve větším souladu s přírodou. Nakonec se jí podařilo vymyslet pleny, které jsou mnohem ekologičtější než obyčejné jednorázové plenky. Tak se Marelene stala zakladatelkou firmy Naty.

ECO by Naty

Než vůbec vznikla celá značka pod názvem ECO by Naty, trvalo to dlouhých 5 let zkoumání, testování, objevování a překonávání různých překážek, ale to vše vedlo ke zdárnému výsledku. Firma začala vyrábět první rozložitelné ekologické, a především k přírodě šetrné pleny. Postupem času začalo ECO by Naty uvádět na trh další jejich produkty pro děti, a to od kosmetiky, ubrousků až po plenky a plenkové kalhotky. V dnešní době je již firma jedničkou na trhu! A to nejen n domácím trhu, ale má své jméno i ve světě. Za to vše můžeme všichni poděkovat Marelene. Dala si cíl, aby přivedla na trh produkty, které budou ekologické. Šla si za svým snem a díky její píli a trpělivosti se jí to vše podařilo.

Ekoplenky a další produkty

ECO by Naty si během řádky let zvládla rozšířit svůj sortiment o mnoho dalších zajímavých, a především ekologických produktů, které jsou šetrné k přírodě, ale i k pokožce dětí, miminek a případně i dospělých. Mají vlastní širokou řadu druhů ekoplenek pro děti různých věkových kategorii. Nabízí i natahovací plenkové kalhotky dvou velikostí nebo vlhčené ubrousky. Rozhodla se udělat i řadu kosmetických produktů pro děti kde byste nalezli dětský šampon, dětské tělové mléko, dětskou mycí emulzi, či nadýchanou bublinkovou pěnu do koupele. V jejich nabídce by si nalezly své nejen miminka s maminkami, ale i ženy, jelikož vyrábí i menstruační vložky, tampony ve třech velikostech, anebo vložky do podprsenky pro kojící maminky.

Přečtěte si můj příběh, proč jsem já sám začal používat podobné výrobky. Píšu tam o tom, že není třeba hned vše od podlahy změnit, péct si doma chleb, vařit si vlastní mýdlo nebo vyrábět svou vlastní zubní pastu, která nebude zamořovat životní prostředí. Malé krůčky znamenají třeba začít používat ekologickou tašku, kterou po každém nákupu nevyhodím nebo brát si s sebou opakovaně na nákupy ekologické pytlíky na ovoce.

Přestanete brát v supermarketu jejich igelitové pytlíky a už tím přírodě pomůžete. Změna musí přijít odspoda. To je mimochodem velmi podobné myšlence Dobrokávy, která začala tady v Brně. A to mě samotnému je velice blízké. A chci se o tyto myšlenky dělit dále.

Věřím, že změna musí přijít odspoda

Chci, aby moje domácnost byla šetrná k přírodě a podporovala udržitelnost, to znamená, abychom si tuto planetu sami nezničili. Zatím žádnou další nemáme. Rád vám poskytnu inspiraci k tomu udělat to samé:)