Domovská stránka » Econea: OnlyBio produkty

Econea: OnlyBio produkty

od Radek

Všichni používáme nějakou tu kosmetiku. Ať už jde o parfémy, šampóny, mýdla, tělové krémy, je toho spoustu. Všechny tyto prostředky obsahují nějaké chemické látky. Samozřejmě jsou všechny testované a neměly by škodit vašemu zdraví a pokožce, ovšem jejich výroba může škodit planetě. Společnost Laboratorium Naturella, která kosmetickou řadu OnlyBio vyrábí a navrhuje dává velký důraz na to, aby všechny použité látky, které jsou v jejich produktech použity neobsahovaly žádné nežádoucí látky, které mohou uškodit vaší pokožce nebo životnímu prostředí.

Kvalita a šetrnost

Veškeré produkty z této kosmetické řady jsou vyrobeny s maximální dávkou profesionality a všechny použité látky pocházejí z lokálních zdrojů. Složení kosmetických přípravků se z 99 % skládá z čistě přírodních látek.
Většina produktů z této řady je prodávána ve skleněných lahvích, které jsou šetrnější k životnímu prostředí. Zároveň si můžete být jisti, že produkty prošly dlouhým a precizním testováním. To vše umožnilo, jakkoliv se to zdá nereálné, že se mohou přírodní kosmetické produkty řady OnlyBio srovnávat s konkurencí, která při výrobě používá nešetrné chemické látky.

Přírodní látky, které překvapí

Unikátní složení těchto produktů staví na unikátní technologii biorafinace surfaktinu řepky. Právě tato látka zaručuje prvotřídní kvalitu a dodává všem produktům perfektní vlastnosti, které potěší nejen vás, ale také vaši pokožku.
Většina kosmetické řady obsahuje sezamový olej, který je známý svými hydratačními účinky. Sezamový olej si hravě poradí se suchými a poškozenými vlasy a vaší pokožce dodá energii a jemnost. Olej také dodává vašim vlasům potřebnou výživu a vlhkost. Ať už si vyberete prostředky na mytí vlasů nebo těla, vždy si můžete být jistí, že svému tělu dáváte pouze to nejlepší, a navíc šetříte planetu a zmenšujete svou ekologickou stopu.

Přečtěte si můj příběh, proč jsem já sám začal používat podobné výrobky. Píšu tam o tom, že není třeba hned vše od podlahy změnit, péct si doma chleb, vařit si vlastní mýdlo nebo vyrábět svou vlastní zubní pastu, která nebude zamořovat životní prostředí. Malé krůčky znamenají třeba začít používat ekologickou tašku, kterou po každém nákupu nevyhodím nebo brát si s sebou opakovaně na nákupy ekologické pytlíky na ovoce.

Přestanete brát v supermarketu jejich igelitové pytlíky a už tím přírodě pomůžete. Změna musí přijít odspoda. To je mimochodem velmi podobné myšlence Dobrokávy, která začala tady v Brně. A to mě samotnému je velice blízké. A chci se o tyto myšlenky dělit dále.

Věřím, že změna musí přijít odspoda

Chci, aby moje domácnost byla šetrná k přírodě a podporovala udržitelnost, to znamená, abychom si tuto planetu sami nezničili. Zatím žádnou další nemáme. Rád vám poskytnu inspiraci k tomu udělat to samé:)