Domovská stránka » Econea: OnlyEco produkty

Econea: OnlyEco produkty

od Radek

Každý si ročně koupíme desítky kusů čistících prostředků. Používáme prostředky na mytí nádobí, čištění zrcadel, leštění kachliček, prostředky pro odstraňování vodního kamene nebo plísně. Zkrátka je toho opravdu hodně. Všechny toto přípravky jsou většinou vyrobeny z agresivních chemických látek, které mohou leckdy ublížit nejen vaší pokožce, ale také naší planetě.

Výrobky značky OnlyEco jsou šetrné přírodní čistící prostředky, které mohou změnit vaše vnímání úklidu a čištění povrchů.

Laboratorní kvalita

Společnost Laboratorium Naturella vyrábí veškeré produkty s maximální dávkou profesionality a laboratorní přesnosti. Kromě výroby čistících prostředků se totiž zabývá také vývojem a výzkumem v oblasti přírodní kosmetiky.

Všechny produkty z čistící řady OnlyEco jsou vyrobeny z lokálních zdrojů. Prostředky jsou z 99 % vyrobeny z čistě přírodních surovin.

Funkční přírodní látky

Výhoda těchto produktů spočívá v unikátní technologii, která dokáže docílit čistícího efektu i bez chemických látek, jako jsou parabeny, formaldehyd, sulfáty a umělá barviva. Možná tomu nemůžete uvěřit, ale opravdu, je to tak. Téměř výhradně přírodní produkt dokáže bojovat se špínou stejně, jako jeho chemická a ekologicky škodlivá konkurence.
Je čas zahodit zbytečnou chemii a začít uvažovat v širších souvislostech. Přírodní čističe jsou šetrné k vaší pokožce a přírodě, přitom na efektivitě produktu se nic nemění.

Technologie spojena s přírodou

Výrobce využívá technologickou novinku, kterou využívá jako jeden z prvních na světě. Jde o biosurfaktin z řepky, který všem přípravkům dodává jejich schopnost opravdu precizně odstraňovat nečistoty, mastnotu a špínu. Biosurfaktin působí také antibakteriálně, což je další z jeho výhod. Přírodní látky jsou opravdu silné a efektivní. Citronová kůra zajišťuje pomocnou sílu, která spolu se surfaktinem odstraňuje nečistoty, glycerin zase zajistí perfektní vyleštění skel a zrcadel a ochranu před jejich zamlžováním.

Přírodní produkt zkrátka může nahradit běžnou chemii. Je to neuvěřitelné, ale opravdu to funguje. Práci odvede přípravek stejnou, ale ekologickou stopu zanechá rozhodně mnohem menší.

Přečtěte si můj příběh, proč jsem já sám začal používat podobné výrobky. Píšu tam o tom, že není třeba hned vše od podlahy změnit, péct si doma chleb, vařit si vlastní mýdlo nebo vyrábět svou vlastní zubní pastu, která nebude zamořovat životní prostředí. Malé krůčky znamenají třeba začít používat ekologickou tašku, kterou po každém nákupu nevyhodím nebo brát si s sebou opakovaně na nákupy ekologické pytlíky na ovoce.

Přestanete brát v supermarketu jejich igelitové pytlíky a už tím přírodě pomůžete. Změna musí přijít odspoda. To je mimochodem velmi podobné myšlence Dobrokávy, která začala tady v Brně. A to mě samotnému je velice blízké. A chci se o tyto myšlenky dělit dále.

Věřím, že změna musí přijít odspoda

Chci, aby moje domácnost byla šetrná k přírodě a podporovala udržitelnost, to znamená, abychom si tuto planetu sami nezničili. Zatím žádnou další nemáme. Rád vám poskytnu inspiraci k tomu udělat to samé:)