Domovská stránka » Econea: Preserve produkty

Econea: Preserve produkty

od Radek

Značka Preserve byla založena ve Spojených státech a za cíl si dala vyrábět užitečné a esteticky hodnotné výrobky, které jsou ze 100% recyklovatelných plastů. Firma se snaží shromažďovat již jednou použitý polypropylen, který následně přetavují do svých výrobků a vdechují jim nový život. Výrobky v sobě mají navíc kus historie, takže váš nový talíř může být vyroben z kelímku od jogurtu nebo obalu od pomazánky, který již měl jednou někdo v rukou.

Firma Preserve je ztělesněním společnosti, které nejsou lhostejné výrobní zásahy do přírody a dělá vše pro to, aby byly již jednou vyrobené plasty, znovu využity a neskončili na skládkách, v mořích nebo odhozené v lesích.

Naše recyklovaná nabídka

Zásadním produktem, kterým na sebe firma upozornila byl recyklovaný zubní kartáček. Pořídit si ho můžete i vy a vybrat si můžete hned z několika variant tvrdosti štětin a barev. Naše nabídka nezapomíná ani na děti, takže můžete pořídit recyklovatelný kartáček i pro své potomky.
Poslední dobou se konečně začala řešit také problematika péče a hygieny jazyka. Ani zde nejsme pozadu a do nabídky jsme zařadili výbornou škrabku na jazyk, která vás zbaví nežádoucích nečistot a bakterií.

Pokud vám nestačí mít pouze eko přátelské pomůcky pro zubní hygienu, můžete si pořídit také recyklované holící strojky. Stejně jako u kartáčků máte na výběr z několika variant a barev. Posuňte svou zodpovědnost vůči planetě na další úroveň.

Restaurace, kavárny a hospůdky postupně začínají ustupovat od klasických plastových brček a ani Perserve nestojí stranou a nabízí vám skvělá kompostovatelná brčka, která na planetě nebudou dělat neplechu.

Myslete na životní prostředí

Vaše ekologická stopa může být ještě menší, recyklované výrobky totiž můžete začlenit i do své kuchyně. Můžete si vybrat z krásných talířů, misek a pohárků, které s vámi vydrží opravdu dlouho a z použitého plastu tvoří znovu něco užitečného.

Myslete na naši planetu a objevte krásu recyklovaných plastových produktů. Jednou už byly vyrobeny, tak proč je nevyužít, když už jsou tady.

Přečtěte si můj příběh, proč jsem já sám začal používat podobné výrobky. Píšu tam o tom, že není třeba hned vše od podlahy změnit, péct si doma chleb, vařit si vlastní mýdlo nebo vyrábět svou vlastní zubní pastu, která nebude zamořovat životní prostředí. Malé krůčky znamenají třeba začít používat ekologickou tašku, kterou po každém nákupu nevyhodím nebo brát si s sebou opakovaně na nákupy ekologické pytlíky na ovoce.

Přestanete brát v supermarketu jejich igelitové pytlíky a už tím přírodě pomůžete. Změna musí přijít odspoda. To je mimochodem velmi podobné myšlence Dobrokávy, která začala tady v Brně. A to mě samotnému je velice blízké. A chci se o tyto myšlenky dělit dále.

Věřím, že změna musí přijít odspoda

Chci, aby moje domácnost byla šetrná k přírodě a podporovala udržitelnost, to znamená, abychom si tuto planetu sami nezničili. Zatím žádnou další nemáme. Rád vám poskytnu inspiraci k tomu udělat to samé:)