Domovská stránka » Econea: Radico produkty

Econea: Radico produkty

by Radek

Vnitřním hnacím motorem mnoha značek s ekologickými produkty je snaha zkoušet nové a dosud nepoznané a posouvat věci dále. Stejně je na tom značka Radico, která působí na trhu od roku 1992, jedná se tedy již o zavedenou a etablovanou značku, která pochází z Indie, kde má také své hlavní sídlo. Distribuční skladové prostory pak jsou v Kalifornii. Zakladatelem a ředitelem značky je Sanjeeva Bhatta, který jí se svým týmem expertů dodává vizionářské myšlenky. Právě schopnost naslouchat potřebám zákazníků a otevřené myšlení novým cestám, jsou základními stavebními kameny úspěchu firmy.

Vaše vlasy si zaslouží dotyk přírody

Společnost se soustředí především na výrobky z oblasti přírodní péče o vlasy, která je dnes tolik žádaná. Léta vývoje spojená s pokorou k přírodě a využití znalostí staré Ajurvédy, se vykrystalizovala v celou řadu produktů. Ostatně zužitkování znalostí indických žen s přírodním barvením vlasů nese své ovoce. V nabídce tak najdete opravdu jedinečné odstíny barev na vlasy a velký výběr je základem k uspokojení širokého spektra zákaznic. Vybírat tak lze od nejtmavších odstínů, hnědé, kaštanové, dále pak přes rudé, popelavé až po světlé blond.

Cílem je udržitelný rozvoj a ženská krása

Značka Radico patří mezi klasické firmy, kterým není blaho světa zcela odcizené. Proto třeba nabízí udržitelná pracovní místa a její produkty mají zcela přírodní složení. Prostřednictvím těchto produktů je cílem společnosti podtrhnout ženskou krásu, a to zcela přirozenou cestou.

Kvalita podpořená certifikací

Radico také klade důraz na kvalitu své kosmetiky, a to od samotných vstupních surovin až po výsledný produkt. Většina je také v BIO kvalitě a kvalita produktů samých je deklarována řadou certifikací. Firma je držitelem certifikátů jako jsou Cosmos Organic, EcoCert, USDA Organic nebo India Organic.

Přečtěte si můj příběh, proč jsem já sám začal používat podobné výrobky. Píšu tam o tom, že není třeba hned vše od podlahy změnit, péct si doma chleb, vařit si vlastní mýdlo nebo vyrábět svou vlastní zubní pastu, která nebude zamořovat životní prostředí. Malé krůčky znamenají třeba začít používat ekologickou tašku, kterou po každém nákupu nevyhodím nebo brát si s sebou opakovaně na nákupy ekologické pytlíky na ovoce.

Přestanete brát v supermarketu jejich igelitové pytlíky a už tím přírodě pomůžete. Změna musí přijít odspoda. To je mimochodem velmi podobné myšlence Dobrokávy, která začala tady v Brně. A to mě samotnému je velice blízké. A chci se o tyto myšlenky dělit dále.

Věřím, že změna musí přijít odspoda

Chci, aby moje domácnost byla šetrná k přírodě a podporovala udržitelnost, to znamená, abychom si tuto planetu sami nezničili. Zatím žádnou další nemáme. Rád vám poskytnu inspiraci k tomu udělat to samé:)