Domovská stránka » Econea: Re-Sack produkty

Econea: Re-Sack produkty

od Radek

Jednorázové obaly jsou zhoubou naší planety. Produkty Re-Sack se snaží řešit jeden z nejpalčivějších problémů v této oblasti. Jedná se samozřejmě o ty obaly, ve kterých si odnášíme z obchodu nákup, ať už jsou to igelitové sáčky, papírové sáčky nebo jejich známá kombinace určená hlavně na pečivo. Tyto jednorázové obaly jsou problém už proto, že jsou v obchodech zdarma proto se jich pouze v EU vyprodukuje okolo 100 miliard.

Odnesete v nich celý nákup

Re-Sack vám ale nabízí ekologickou alternativu z biobavlny. Jsou to různé opakovaně použitelné sáčky, pytlíky či nákupní tašky, ve kterých si můžete z obchodů odnést ovoce, zeleninu, pečivo nebo vlastně také celý nákup. Zvládnete to přitom stejně pohodlně, a přitom ohleduplně k životnímu prostředí. Už nebudete muset zvyšovat spotřebu jednorázových obalů, které po jediném použití obvykle hned skončí v koši nebo protože jsou lehké, tak je v horším případě vítr někam odvane a končí v přírodě, kde mohou ublížit živočichům.

Biobavlna jako alternativa

Možná by stačila na výrobu pytlíků běžná bavlna, avšak Re-Sack to chce dělat pořádně. Běžná bavlna je totiž jednou z nejvíce chemicky ošetřovaných plodin a zpracovává se při použití další chemie. Toto vše se může částečně dostat do kontaktu s vaší pokožkou. Bavlna v BIO kvalitě je tak jedinou myslitelnou variantou pro výrobce, který to s ekologií svých produktů myslí vážně.

Certifikace a férové mzdy

Re-Sack je držitelem certifikátu GOTS, který je světovým standardem pro textilie v BIO kvalitě. Máte tak jistotu o původu surovin, ze kterých jsou produkty vyráběny. Přísná kritéria certifikace nestanovují pouze podmínky pěstování, zpracování a výroby z pohledu ochrany přírodních zdrojů, ale také zahrnuje nutnost zabezpečit férové pracovní podmínky pro dělníky, a to i z pohledu obdržené mzdy. Re-Sacky tak jsou vyrobeny eticky.

Přečtěte si můj příběh, proč jsem já sám začal používat podobné výrobky. Píšu tam o tom, že není třeba hned vše od podlahy změnit, péct si doma chleb, vařit si vlastní mýdlo nebo vyrábět svou vlastní zubní pastu, která nebude zamořovat životní prostředí. Malé krůčky znamenají třeba začít používat ekologickou tašku, kterou po každém nákupu nevyhodím nebo brát si s sebou opakovaně na nákupy ekologické pytlíky na ovoce.

Přestanete brát v supermarketu jejich igelitové pytlíky a už tím přírodě pomůžete. Změna musí přijít odspoda. To je mimochodem velmi podobné myšlence Dobrokávy, která začala tady v Brně. A to mě samotnému je velice blízké. A chci se o tyto myšlenky dělit dále.

Věřím, že změna musí přijít odspoda

Chci, aby moje domácnost byla šetrná k přírodě a podporovala udržitelnost, to znamená, abychom si tuto planetu sami nezničili. Zatím žádnou další nemáme. Rád vám poskytnu inspiraci k tomu udělat to samé:)