Domovská stránka » Econea » [RECENZE] Econea: Frusack sáčky (zkušenost)

[RECENZE] Econea: Frusack sáčky (zkušenost)

od Radek
Publikováno: Aktualizováno

Frusack sáčky jsou skvělou alternativou k běžným jednorázovým plastovým sáčkům, kterých jsou v supermarketech tisíce.

Na začátku roku 2019 jsem začal s bezobalovým nakupováním, protože jsem chtěl přestat používat plastové sáčky při každé návštěvě supermarketu. Navíc se snažím dodržovat pravidla zero waste.

Nakoupil jsem tedy eko sáčky na ovoce a zeleninu a začal si je s sebou do obchodu brát.

A poté jsem objevil Frusack, který mě hned ze začátku zaujal svým příběhem, o kterém si povíme dále v recenzi.

(použijte slevový kupon "ECOBLOG" a dostanete slevu 150,- Kč)

Frusack vznikl spojení dvou anglických slovíček. Fruit (ovoce) a sack (pytlík), takže Frusack znamená pytlík na ovoce. A jde samozřejmě použít i na zeleninu.

Tento ekologický sáček je úžasný v tom, že jej po prvním použití nemusíte vyhodit, ale jde použít opakovaně. A tím pomáháte přírodě.

Měl jsem už od něj nějaká očekávání, protože jsem asi rok používal jiné eko sáčky. Tak jsem byl zvědavý, jaký Frusack bude.

A o tom si můžete přečíst v mé recenzi.

(použijte slevový kupon "ECOBLOG" a dostanete slevu 150,- Kč)

Econea SLEVOVÝ kód a KUPON

Získejte SLEVU 150,- Kč na nákup na e-shopu Econea.

Stačí v košíku použít slevový kód "ECOBLOG" a nakoupit nad 1.500,- Kč.

Pro další slevové kupóny klikněte ZDE.

Co je třeba vědět před koupí?

Ekologické sáčky jsou vhodné pro toho, kdo chce nakupovat bezobalově a komu je blízká filozofie zero-waste. O obou tématech píšu v mnoha jiných článcích tady na blogu.

Používáním Frusacku výrazně zredukujete množství vámi vyprodukovaného odpadu. Můžete tak zažívat radost a odnášet si domů dobrý pocit z každého nákupu. A to za to stojí, ne?:)

Igelitové pytlíky jsou podle mě problém proto, že jsou všude, jsou zadarmo a spotřebovávají se stále nové a nové a pak se s nimi plýtvá. Najdete je v každé sekci ovoce a zeleniny v supermarketech. Mají je na farmářských trzích, v pekárnách, lékárnách, atd.

Frusack sáčky recenze, zkušenosti, test

Je třeba si uvědomit, že je každý máme možnost výběru. Můžeme dál brát a používat jednorázově věci a tím zatěžovat planetu, a nebo se na chvíli zastavit a zamyslet se nad tím, jak můžete planetě naopak pomoct.

Tohle všechno byly důvody, proč jsem začal eko sáčky používat. 

Dalším důvodem, proč jsem si já sám sáček Frusack zakoupil bylo to, že jsem dosud používal sáčky, které jsou z látky a jsou znatelně těžší než igelitové pytlíky. Šetřil jsem tedy planetu, ale měl jsem pocit, že toho objemově do obchodu tahám nějak moc.

Proto jsem chtěl něco lehkého a přesně takové Frusack sáčky jsou. Jsou z pevného materiálu a proto budou sloužit dlouhé měsíce a roky. 

(použijte slevový kupon "ECOBLOG" a dostanete slevu 150,- Kč)

Sledujte Ecoblog i na Facebooku a Instagramu

sledujte
Ecoblog
Facebook 
sledujte
Ecoblog
Instagram

První dojem

Objednal jsem jej tedy z eshopu Econea a když spolu s ostatními produkty sáček Frusack dorazil, tak mě zaujal jednak svou lehkostí a druhak pevností materiálu.

Na první dotek působí velice pevně a vsadil bych se, že vydrží sloužit opravdu dlouho.

Jak už jsem psal v úvodu, tak se liší od sáčků, které jsem používal původně. Ty jsou z látky a jsou trochu těžší a objemnější. Naproti tomu o Frusacku v tašce ani nevíte. Na nošení je velice lehký, takže jej můžete mít u sebe a ani o tom nebudete vědět. Váží jen 8g, jedná se tak o zcela muší váhu.

Frusack sáčky recenze, zkušenosti, test

Za jeho výrobou nestojí žádná korporace ani zahraniční firma. Jsou to dvě mladé dívky, studentky medicíny, Hana Němcová a Tereza Dvořáková.

Jednoho dne si prostě řekly: "Když existují znovupoužitelné tašky místo igelitek, proč nemůže existovat i alternativa k mikrotenovým sáčkům?"

Když přemýšlely o tom, že začnou vyrábět pytlíky Frusack, tak by asi bylo nejjednodušší objednat z Číny levný materiál a tady v České republice sáčky nechat vyrobit. Jenže to by nedávalo smysl z ekologického hlediska a vznikala by obrovská uhlíková stopa.

Začaly se tedy dívat po nějaké rozumné alternativě a našly ekologický materiál PLA. Podle Wikipedie se jedná o biologicky rozložitelný polyesterový výrobek z rostlinných materiálů.

Což se zdálo jako fajn volba. A to se mi líbí.

(použijte slevový kupon "ECOBLOG" a dostanete slevu 150,- Kč)

Vlastnosti a výhody Frusack pytlíků

Pojďme se teď podívat na Frusack podrobněji a říct si něco o jeho vlastnostech. 

Sáček je vyroben na bázi kukuřičného škrobu a má vlastnosti běžného plastu. Jeden rozdíl tady ale je a to ten, že na konci jeho životnosti se ho lze zbavit ekologicky a to v průmyslové kompostárně.

Jedná se o český výrobek, ale materiál na jeho výrobu byl vyroben ve Švýcarsku. 

Frusack sáčky recenze, zkušenosti, test

Někoho může zarazit vyšší cena. Abych řekl pravdu, taky jsem to řešil a hledal důvody, proč tomu tak je.

Tereza k tomu říká: „Bavíme se o české švadleně, která pracuje v solidních podmínkách za normální plat, takže se samozřejmě nedostaneme na cenu, za kterou vyrábí velké módní řetězce svůj textil.

Ambice Frusacku však nejsou takové, aby byli nejlevnější na trhu. Vnímám to tak, že jim jde hlavně o ekologii a fér pracovní podmínky pro své zaměstnance. Aby se vyrábělo u nás a ne někde v cizině a zboží se pak nemuselo převážet na velké vzdálenosti.

Materiál PLA, který jsem už zmínil, je světovým unikátem. Oceňuji na něm hlavně to, že až se používáním zničí, tak jej prostě zanesete na kompost a on se rozloží.

(použijte slevový kupon "ECOBLOG" a dostanete slevu 150,- Kč)

Jak Frusack sáčky používat?

Je to velice prosté. Noste je u sebe v tašce, kabelce či batohu ať nejste zaskočeni, když se cestou z práce nebo ze školy rozhodnete stavit pro ovoce nebo zeleninu.

Umístíte je do Frusack sáčku a společně s ním je zvážíte. Frusack je opravdu velmi lehký, díky tomu nepřidává na ceně zboží. Navíc na něj bez obav můžete nalepit etiketu s cenou (ideálně kolem stahovací šňůrky, z té jde pak velmi snadno dolů).

Skvělé je, že v něm potraviny můžete i uchovávat.

​PRVNÍCH 10 ​KRŮČKŮ ​PRO EKOLOGICKOU DOMÁCNOST

​Jedno​duch​ý návod, jak začít s ekologickou domácností u vás doma, pěkně krok za krokem...​


Kam Vám můžu ebook poslat?

Výhody Frusack sáčků

Jednoduchá údržba

Frusack lze bez problému prát na 30 °C nebo omývat pod tekoucí vodou. Navíc velmi rychle schne. 

Při sušení se ale vyvarujte působení teplot nad 35 °C.

Malá váha

Je velmi lehký (neváží více jak 8 g) a nepřidá tak na ceně zboží. Skladnost materiálu neubere místo ani v kabelce, batohu nebo nákupní tašce.

Materiál je průsvitný

Je vyroben z pevného a odolného materiálu, který je však zcela průsvitný. Pokladní tak zřetelně rozezná zboží bez nutnosti sáček otevírat.

Snadné používání

Do Frusacku vložíte zboží a díky prakticky navrženému zavírání stačí ke stažení šňůry jedna ruka. Pod větší vahou se stáhne zcela sám.

Šňůru můžete nechat krátkou a nebo ji vytáhnout na dlouho a sáčky nosit na rameni, pokud u sebe zrovna nemáte velkou nákupní tašku a potřebujete volné ruce.

Potraviny v něm vydrží déle

Ovoce a zeleninu lze ve Frusacku též uchovávat. Materiál je prodyšný, potraviny se v něm nezapaří a nepodléhají tak hnilobě nebo urychlenému zrání.

Pytlíky mají atest pro styk s potravinami.

Lepení etikety s cenou

Tvůrkyně pytlíku nechtěly zvyšovat jeho váhu přidáním pole k nalepování etiket. Ty lze ale snadno nalepit kolem šňůry tak, aby byl čitelný čárový kód a zase je bez problému strhnout.

Tahle milá zpráva v balení Frusacku mě příjemně zaujala:)

(použijte slevový kupon "ECOBLOG" a dostanete slevu 150,- Kč)

Frusack sáčky recenze, zkušenosti, test

Zkoušel jsem jej několikrát naplnit až úplně po okraj, ale sáček neměl vůbec tendenci povolit nebo se roztrhnout. Je opravdu pevný. Ale to poznáte hned, jak jej vezmete do ruky. 

Podle výrobce by měl unést 3,5 kg ovoce nebo zeleniny.

Velikost sáčku je jen jedna a to 32 x 32 cm.

Je to jeden z mých nejoblíbenějších výrobků, který můžete na Econee koupit. Moc rád jej používám a nelituji toho, že jsem si jej zakoupil.

(použijte slevový kupon "ECOBLOG" a dostanete slevu 150,- Kč)

Frusack sáčky - Shrnutí vlastností

Použitelnost

Dáte si jej do tašky a ani o něm nevíte. Je lehký, zato ale velice pevný. A když doslouží, tak jej zkompostujete.

Ekologie

Materiál na přírodní bázi je ze Švýcarska a výroba pytlíků Frusack je v Česku. Nevzniká tam zbytečně velká uhlíková stopa.

Cena

Cena je opravdu vyšší, ale je to způsobeno jednak materiálem a jednak tím, že se vyrábí v Česku za férové ceny.

Celkové hodnocení: 4.5/5

Porovnání s podobnými výrobky na trhu

#První

Casa Organica Síťovinový sáček

Tento krásný a praktický síťovinový sáček o rozměru 30 x 20 cm s hustší čtvercovou sítí je perfektní jak na nákupy, tak i na skladování ovoce a zeleniny.

#Druhý

EkoSáčky Nákupní sáček

 Lehoučký síťovinkový sáček, který sbalíte do kapsy. Ideální společník na nákupy, kde poslouží na potraviny všeho druhu a nikdy vás nezradí - je totiž výborně pevný a kvalitně zpracovaný.

#Třetí

Hanabrand Nákupní sáček na potraviny

Je vyroben z kvalitní bavlněné textilie zpracované v Česku a z tylu. Díky tomu si uchovává skutečně nízkou hmotnost, která tak zbytečně příliš neovlivní výslednou váhu a tím i cenu vašeho nákupu.

Zhodnocení testování - Frusack sáčky

vycházím z mého vlastního testování v mé domácnosti

Výhody

  • ekologický výrobek
  • šetrný k přírodě
  • super lehký
  • snadná údržba
  • zajímavý příběh
  • fér pracovní podmínky

Nevýhody

  • vyšší cena za 1 sáček

Závěrečné zhodnocení mé zkušenosti s Frusack sáčky

Koupí sáčku Frusack rozhodně neprohloupíte. Zachováte se ekologicky k přírodě, protože omezíte používání jednorázových plastových sáčků a to za to stojí.


Když si uvědomíte, že v průměru člověk spotřebuje 400 igelitových sáčků za rok, tak vynásobeno počtem lidí jen v ČR, je to obrovská hromada odpadu.


Používání ekologických sáčků nebo pytlíků na ovoce a zeleninu má rozhodně smysl a pokud si koupíte Frusack, tak rozhodně uděláte dobrou věc pro sebe i pro planetu. Běžte do toho:)

Eshop, kde Frusack sáčky koupit?

Kupoval jsem Frusack v eshopu Econea. Tam si taky můžete vybrat z několika barevných variant. 

(použijte slevový kupon "ECOBLOG" a dostanete slevu 150,- Kč)

Informace o výrobci

frusack sáčky

Psal se rok 2015 a Hanka Fořtová, jedna ze dvou zakladatelek Frusacku, si jako čerstvá matka začala uvědomovat, jak bezohledné k životnímu prostředí je používání mikrotenových sáčků. To ji přimělo, aby našla vlastní alternativu, kterých tehdy příliš nebylo. Se svým nápadem seznámila i kamarádku a spolužačku z medicíny, Terezu Dvořákovou, a na projektu začaly pracovat společně.

Zanedlouho vytvořili Frusack, který je vyroben z materiálu na bázi kukuřičného škrobu, a k jeho výrobě se používá bioplast PLA bez jakýchkoliv aditiv. Výrobce speciálního vlákna, které tvoří jeho základ, je přitom na světě jen jeden, ve Švýcarsku. Zásadní rozdíl Frusacku oproti běžným mikrotenovým sáčkům je v tom, že se dá používat opakovaně. Odpad tedy není produkován při jeho používání, ale ani na jeho konci, protože sáček se dokáže zcela přirozeně rozložit v průmyslové kompostárně.

Kdo stojí za společností Econea

Nápad založit společnost Econea vznikl v roce 2012. Byla to myšlenka na e-shop, který bude koncentrovat pečlivě a důsledně vybrané značky a produkty, které jsou skutečně šetrné k životnímu prostředí. Poprvé spatřil tento e-shop světlo světa v roce 2013. Dnes jsou jejími hlavními představiteli Pavel Milan Černý a Martin Mates. Jako investor a mentor zde působí i Martin Rozhoň, jeden z nejzkušenějších e-shoperů v Česku. Člověk, který sám vybudoval e-commerce impérium Vivantis.

Pro mě je Econea lovebrandem, kde obrovsky rád nakupuji a s radostí pak i produkty používám. Mezi nejpopulárnější produkty patří Retap láhev na vodu, rCup kelímek nebo Frusack sáčky. Velice oblíbené jsou také intimní hygienické potřeby pro ženy, v čele s menstruačními kalíšky a menstruačními kalhotkami Snuggs.

Úžasným zdrojem inspirace je i blog, kde vychází skutečně zajímavé a poctivě napsané články.

Econea slevové kupóny

Použijte slevový kupon "ECOBLOG" a dostanete slevu 150,- Kč při objednávce nad 1.500,- Kč.

Uplatnění kupónu ECOBLOG

Jakmile máte v košíku vše, co si chcete koupit, tak úplně dole na stránce je zaškrtávací okénko "Mám slevový kupón". 

Na něj klikněte...

Econea slevový kupón

Vyskočí okénko "Kód vašeho kupónu" a do něj zadejte ECOBLOG.

A klikněte na "Započítat slevu".

Obratem se vám sleva uplatní a vy zaplatíte o 150,- Kč méně!

Econea slevy

Econea má každý měsíc 15% slevu na vybranou značku produktů. Současně nabízí část svých produktů ve slevě celoročně.

Informace o aktuálních slevách jsou na této stránce.

Aktuální sleva na Econea.cz

Pavel Milan Černý, spoluzakladatel e-shopu Econea

Martin Mates, spoluzakladatel e-shopu Econea

Nejčastěji kladené otázky

Kde tento a podobné výrobky zakoupit?

Vše je k zakoupení na ekologickém eshopu Econea, který je unikátní svým přístupem a pečlivostí, se kterou vybírá ekologické a zero waste produkty.

Kde najdu aktuální slevy?

Econea má každý měsíc speciální slevy na vybrané značky. Jejich aktuální značku ve slevě najdete zde.

Jaké jsou nejprodávanější výrobky?

Mezi nejprodávanější výrobky patří produkty pro dámskou intimní hygienuekologická drogerie a přírodní dekorativní kosmetika.

Vše o nákupu na Econea.cz

Veškeré informace o nákupu na eshopu Econea.cz najdete zde.

Nejčastěji kladené otázky

Eshop, kde Frusack sáčky koupit?

Je možné je v několika barevných variantách koupit na eshopu Econea.

Z jakého materiálu je Frusack vyrobený?

Tento pytlík je vyroben z pevné a odolné kompostovatelné tkaniny na bázi kukuřičného škrobu. Materiál má vlastnosti běžného plastu s tím rozdílem, že po konci užívání se ho lze zbavit ekologicky v prostředí průmyslové kompostárny. Tento materiál je světovým unikátem.

Jak dlouho Frusack vydrží?

Frusack je opakovaně použitelný pytlík, který vám bude sloužit dlouhé měsíce a zároveň chránit naši planetu před plastovou pohromou.

Jak se o Frusack starat?

Frusack lze bez problému prát na 30 °C nebo omývat pod tekoucí vodou. Navíc velmi rychle schne.  Pozor, při sušení se vyvarujte působení teplot nad 35 °C.

Rychlé hodnocení
Datum hodnocení
Hodnocený produkt
Frusack sáčky
Celkové hodnocení autora
51star1star1star1star1star
Název produktu
Frusack sáčky

Podobné články

2 komentáře

Jiří 18. 12. 2019 - 18:54

Kdyby existovaly hned u pokladny pevné papírové sáčky a to zdarma jako už dávno v USA, žádné frusacky by nebyly třeba.

Reply
Radek 18. 12. 2019 - 19:00

Jenže jaksi neexistují:) A proto musíme něco udělat sami a ne čekat až někdo něco udělá za nás:)

Reply

Zanechte komentář