Domovská stránka » Econea: Retap produkty

Econea: Retap produkty

by Radek

Společnost Retap se rozhodla vyřešit problém plastových ostrovů v oceánech, které tvoří z velké části také PET lahve. Ty patří mezi jednorázové obaly, které lze obvykle rozumně recyklovat, to však bohužel neznamená, že se tak děje vždy. Snížit ekologickou zátěž můžete i vy, pokud si pořídíte stylové lahve a karafy z borosilikátového skla. Výrobky Retap mají svůj původ v Dánsku a jednoduchý a účelný skandinávský design se nezapře. Potěší, že sklo se ručně fouká u nás.

Vysoká odolnost a doživotní záruka na rozbití

Borosilikátové sklo se vyznačuje vysokou odolností, ale přesto výrobce poskytuje doživotní záruku na rozbití, a to i vlastní vinou. Ke kladným vlastnostem tohoto skla patří také nízká hmotnost, takže se nemusíte obávat, že se vám oproti PET lahvi výrazně pronese. Kromě odolného a lehkého skla je zde také praktický uzávěr, ze kterého rozhodně nic nevyteče. Hrdlo je zároveň široké, takže se vám z něj bude pít určitě lépe než z PET lahve.

Pijte zdravě, s chutí a stylově

Výrobky Retap snoubí několik klíčových vlastností. Jsou vysoce kvalitní, zdraví prospěšné, šetrné k životnímu prostředí a disponují moderním designem. Vysoce kvalitní sklo lahví Retap je základním předpokladem k tomu, aby se do tekutin neuvolňovaly nebezpečné látky, jako se tomu děje u PET lahví. Také vám jistě bude ze skleněné lahve pití lépe chutnat, protože ze skla zkrátka vždy chutná nejlépe. Nejen, že ulevíte životnímu prostředí, ale touto stylovou lahví také vyjádříte svůj postoj k nesmyslným PETkám.

Vždy s sebou

Právě stylový design lahví vám umožní vzít si ji s sebou kdekoliv a dodržovat pravidelný pitný režim. A to, pokud lahev naplníte ideálně čistou vodou z kohoutku. Ať už si ji vezmete na vycházky s přáteli nebo na obchodní schůzku, bude vás všude doprovázet jedinečný design, který u PET lahve nikdy nezískáte.

Přečtěte si můj příběh, proč jsem já sám začal používat podobné výrobky. Píšu tam o tom, že není třeba hned vše od podlahy změnit, péct si doma chleb, vařit si vlastní mýdlo nebo vyrábět svou vlastní zubní pastu, která nebude zamořovat životní prostředí. Malé krůčky znamenají třeba začít používat ekologickou tašku, kterou po každém nákupu nevyhodím nebo brát si s sebou opakovaně na nákupy ekologické pytlíky na ovoce.

Přestanete brát v supermarketu jejich igelitové pytlíky a už tím přírodě pomůžete. Změna musí přijít odspoda. To je mimochodem velmi podobné myšlence Dobrokávy, která začala tady v Brně. A to mě samotnému je velice blízké. A chci se o tyto myšlenky dělit dále.

Věřím, že změna musí přijít odspoda

Chci, aby moje domácnost byla šetrná k přírodě a podporovala udržitelnost, to znamená, abychom si tuto planetu sami nezničili. Zatím žádnou další nemáme. Rád vám poskytnu inspiraci k tomu udělat to samé:)