Domovská stránka » Econea: Sonett produkty

Econea: Sonett produkty

od Radek

Mezi průkopníky ekologické drogerie patří firma Sonett. Ta byla založena v Německu už v roce 1977. Při výrobě produktů této značky se hlásí ke slovu německá důslednost, a to s ohledem na celý výrobní proces. Začíná to kvalitou surovin a končí dopady výroby produktů na naše zdraví a také na životní prostředí. Sonett je zkrátka zárukou nejvyšší kvality.

Maximálně šetrné k vám i přírodě

Ve výrobcích Sonett se používají 100% přírodní suroviny, na čemž je založeno celé portfolio. Ty jsou na rostlinném nebo minerálním základě. Výjimkou je jediná ingredience. Jinak zde nenaleznete žádná umělá barviva, konzervanty ani syntetické vůně, díky čemuž jsou výrobky zcela biologicky rozložitelné. Je zde samozřejmě také absence povrchově aktivních látek či enzymů vyráběných z ropy, nejsou zde bělidla ani nanočástice či geneticky modifikované suroviny. Ve výrobcích nenajdete samozřejmě ani suroviny živočišného původu a nejsou testovány na zvířatech, což je zřejmé i dle certifikace Vegan Society.

Jako základ pro povrchově aktivní látky se zde používají rostlinné oleje, které jsou v BIO kvalitě, což platí rovněž pro esenciální oleje nebo bambucké máslo. Některé ze surovin jsou produktem biodynamického zemědělství. Výsledné výrobky jsou hypoalergenní, proto je mohou bez obav používat také alergici.

Kompletní složení na obalu každého produktu

Sonett si zakládá na tom, že na obalech uvádí kompletní složení svých produktů. Dozvíte se tak co kupujete do všech detailů. Nejsou zde žádné obecné názvy, za kterými by se mohlo skrývat cokoliv a výrobce před vámi nic netají. V sortimentu naleznete řadu výrobků, a to od pracích prášků, pracích gelů, aviváží přes tablety do myčky, WC čističe, čističe do koupelny a univerzální čističe až po tekutá mýdla. S výrobky Sonett tak dokážete pokrýt většinu hygienických potřeb pro vaši domácnost.

Přečtěte si můj příběh, proč jsem já sám začal používat podobné výrobky. Píšu tam o tom, že není třeba hned vše od podlahy změnit, péct si doma chleb, vařit si vlastní mýdlo nebo vyrábět svou vlastní zubní pastu, která nebude zamořovat životní prostředí. Malé krůčky znamenají třeba začít používat ekologickou tašku, kterou po každém nákupu nevyhodím nebo brát si s sebou opakovaně na nákupy ekologické pytlíky na ovoce.

Přestanete brát v supermarketu jejich igelitové pytlíky a už tím přírodě pomůžete. Změna musí přijít odspoda. To je mimochodem velmi podobné myšlence Dobrokávy, která začala tady v Brně. A to mě samotnému je velice blízké. A chci se o tyto myšlenky dělit dále.

Věřím, že změna musí přijít odspoda

Chci, aby moje domácnost byla šetrná k přírodě a podporovala udržitelnost, to znamená, abychom si tuto planetu sami nezničili. Zatím žádnou další nemáme. Rád vám poskytnu inspiraci k tomu udělat to samé:)