Domovská stránka » Econea: The Greatest Candle in the World produkty

Econea: The Greatest Candle in the World produkty

by Radek

Jméno značky The Greatest Candle in the World bychom přeložili jednoduše jako ta vůbec nejlepší svíčka na světě. A pokud jde o ekologii, tak je to skutečně tak. Snadno zapomenete na klasické svíčky s parafínem, ze kterých se během hoření uvolňují nepěkné látky, když poprvé spatříte tuto originální svíčku. Je vyrobena z recyklovaných přírodních olejů, což slouží také jako prevence proti kontaminaci podzemní vody a půdy.

Tajemství recyklace a domácí výroba

The Greatest Candle in the World jsou svíčky, které jsou vyrobeny zejména z olivového nebo slunečnicového oleje. Hovořili jsme o recyklaci, tak se jistě ptáte, odkud tento olej pochází. Značku založila skupina surfařů, kteří považují za velký problém olej z kuchyní, který se dostane do moře. Původ oleje ve svíčkách je tedy v restauracích, kde se používá na vaření. Výrobce jej odtud odebírá a dává mu nový smysl.

Kromě toho si lze zakoupit sadu na domácí výrobu svíčky, kdy si můžete sami zkusit tímto způsobem olej recyklovat, ale lze samozřejmě použít také libovolný olej nový. Pořídit si můžete za tímto účelem také nádobky na svíčky a náplně pro vlastní výrobu, případně použít vlastní skleničky, do kterých si svou originální svíčku vyrobíte.

Vůně celého světa

Výrobky The Greatest Candle in the World nabízejí širokou škálu příjemných, a přesto temperamentních vůní, které si zamilujete hned napoprvé. Může to být oblíbený hřebíček se skořicí, neobvyklý květ darjeelingu či jasmínový květ. Letní měsíce vám osvěží mojito nebo vůně citronu obohacené o repelentní účinek proti komárům. V zimě oceníte vůni dřeva nebo sladkého fíku.

Design do každého bytu

Vybírat si můžete také z mnoha zajímavých designů, které s hodí do každého moderního interiéru. Hotové svíčky se dodávají v čirém skle nebo v matném černém skle, ale můžete zvolit také svíčku v plechu.

Přečtěte si můj příběh, proč jsem já sám začal používat podobné výrobky. Píšu tam o tom, že není třeba hned vše od podlahy změnit, péct si doma chleb, vařit si vlastní mýdlo nebo vyrábět svou vlastní zubní pastu, která nebude zamořovat životní prostředí. Malé krůčky znamenají třeba začít používat ekologickou tašku, kterou po každém nákupu nevyhodím nebo brát si s sebou opakovaně na nákupy ekologické pytlíky na ovoce.

Přestanete brát v supermarketu jejich igelitové pytlíky a už tím přírodě pomůžete. Změna musí přijít odspoda. To je mimochodem velmi podobné myšlence Dobrokávy, která začala tady v Brně. A to mě samotnému je velice blízké. A chci se o tyto myšlenky dělit dále.

Věřím, že změna musí přijít odspoda

Chci, aby moje domácnost byla šetrná k přírodě a podporovala udržitelnost, to znamená, abychom si tuto planetu sami nezničili. Zatím žádnou další nemáme. Rád vám poskytnu inspiraci k tomu udělat to samé:)