Domovská stránka » Econea: Thermilate Technologies produkty

Econea: Thermilate Technologies produkty

od Radek

Přední světový výrobce z Velké Británie se zaměřuje termoizolační nátěry a termoizolační přísady do barev. Počínaje rokem 2001 vyvíjí propracovaná řešení, která splňují přísná kritéria s ohledem na zdraví a životní prostředí. Účinnost přípravků byla testována celou řadou světových laboratoří, které testováním produktů zabývají. Hovoříme třeba o Salford University, National Standards Testing Laboratories, GEO Sciences nebo dokonce americká armáda.

Vlastní výzkum a vývoj

Nejen, že výrobky Thermilate Technologies byly testovány na účinnost po celém světě, ale firma disponuje vlastním vývojem, který ji aktuálně vynesl hned čtyři patenty, které ve svých produktech uplatňuje. Výrobky podložené vlastním vývojem a důkladně otestované nezávislými institucemi si tak získaly důvěru mnoha firem, které je běžně používají ve svých objektech. Jde o známá jména jako Coca-Cola, Holiday Inn, Vodafone, IKEA, Rolls-Royce a mnohé další.

Úspora nákladů s termoizolačním nátěrem

Kvalitnější izolace znamená úsporu energií a potažmo také peněz. Izolaci tak aplikuje každý, kdo myslí ekologicky. Termoizolační nátěry Thermilate Technologies mají díky mikročásticím schopnost zvýšit izolační schopnosti zdiva až o 50 %, což ve výsledku znamená až o 25 % nižší tepelné ztráty. Díky tomu si můžete dovolit nastavit na termostatu v místnosti o jeden až dva stupně nižší teplotu a zachováte si stejný tepelný komfort v místnosti. Úspora nákladů na vytápění se pak v průměrné domácnosti pohybuje okolo 2 000 až 4 000 Kč.

Pro lepší izolační vlastnosti barev

Pokud máte klasický běžný nátěr, je možné využít také termoizolačních přísad, díky čemuž zlepšíte jeho izolační vlastnosti. Tyto přísady jsou založeny na principu keramických nanočástic, které fungují jako izolační vrstva. Mají schopnost odrážet teplo zpět do místnosti a snížit tak náklady běžné domácnosti o 4 000 až 7 000 Kč.

Thermilate Technologies

Přečtěte si můj příběh, proč jsem já sám začal používat podobné výrobky. Píšu tam o tom, že není třeba hned vše od podlahy změnit, péct si doma chleb, vařit si vlastní mýdlo nebo vyrábět svou vlastní zubní pastu, která nebude zamořovat životní prostředí. Malé krůčky znamenají třeba začít používat ekologickou tašku, kterou po každém nákupu nevyhodím nebo brát si s sebou opakovaně na nákupy ekologické pytlíky na ovoce.

Přestanete brát v supermarketu jejich igelitové pytlíky a už tím přírodě pomůžete. Změna musí přijít odspoda. To je mimochodem velmi podobné myšlence Dobrokávy, která začala tady v Brně. A to mě samotnému je velice blízké. A chci se o tyto myšlenky dělit dále.

Věřím, že změna musí přijít odspoda

Chci, aby moje domácnost byla šetrná k přírodě a podporovala udržitelnost, to znamená, abychom si tuto planetu sami nezničili. Zatím žádnou další nemáme. Rád vám poskytnu inspiraci k tomu udělat to samé:)