Domovská stránka » Econea: TIO produkty

Econea: TIO produkty

by Radek

TIO se prezentuje holistickým designem, který se snoubí spolu s udržitelností. TIO je dítkem Benjamina Becka a Fabiana Ghosala, kteří se rozhodli vytvořit ekologicky přívětivou alternativu ke klasickému zubnímu kartáčku. Jejich produkt je vyroben prakticky zcela z obnovitelných zdrojů a je nejen šetrný k přírodě ale také maximálně stylový. Této pozoruhodné kombinace bylo dosaženo také díky letitým zkušenostem Fabina z oblasti produktového designu.

Udržitelný přístup stále není samozřejmost

Zmiňovali jsme obnovitelné zdroje, kterými jsou v tomto případech rostliny. Také s výrobou produktů z rostlin má Fabian své zkušenosti, které tak mohl uplatnit i u tohoto projektu. Protože dlouho pracoval pro firmy v oblasti tvorby nových produktů, ze své praxe také poznal, že jen málo firem zajímá efektivní využití přírodních zdrojů. Se svým týmem se nyní snaží změnit myšlení i právě těchto velkých firem, aby se začaly i ony o palčivou problematiku udržitelnosti více zajímat.

Několik druhů a barevných variant

Zubní kartáčky od TIO si můžete vybírat v několika variantách a také barevných odstínech. Díky tomu si můžete koupit takový kartáček, který bude přesně dle vašich požadavků a představ. Štětinky jsou buď jemné, ultra jemné nebo také střední tvrdost.

Redukce tvorby odpadu na vysoké úrovni

Protože nejlepší odpad je takový, který nikdy nevznikne, tak stejně na to jdou také zubní kartáčky TIO. Když vám doslouží klasický zubní kartáček, většinou jej celý vyhodíte. Zubní kartáček TIO však má vyměnitelné hlavice, protože je zbytečné vyhazovat rukojeť, která opotřebení prakticky nepodléhá. Množství vznikajícího odpadu se tak redukuje o 70 %. Vyhozené klasické zubní kartáčky představují mnoho plastového odpadu, který končí i v oceánech. Nákupem kartáčku TIO dáte část peněz také na projekt The Ocean Cleanup, největší světovou iniciativu za čisté oceány.

TIO

Přečtěte si můj příběh, proč jsem já sám začal používat podobné výrobky. Píšu tam o tom, že není třeba hned vše od podlahy změnit, péct si doma chleb, vařit si vlastní mýdlo nebo vyrábět svou vlastní zubní pastu, která nebude zamořovat životní prostředí. Malé krůčky znamenají třeba začít používat ekologickou tašku, kterou po každém nákupu nevyhodím nebo brát si s sebou opakovaně na nákupy ekologické pytlíky na ovoce.

Přestanete brát v supermarketu jejich igelitové pytlíky a už tím přírodě pomůžete. Změna musí přijít odspoda. To je mimochodem velmi podobné myšlence Dobrokávy, která začala tady v Brně. A to mě samotnému je velice blízké. A chci se o tyto myšlenky dělit dále.

Věřím, že změna musí přijít odspoda

Chci, aby moje domácnost byla šetrná k přírodě a podporovala udržitelnost, to znamená, abychom si tuto planetu sami nezničili. Zatím žádnou další nemáme. Rád vám poskytnu inspiraci k tomu udělat to samé:)