Domovská stránka » Econea: U•Konserve produkty

Econea: U•Konserve produkty

by Radek

Jednorázové plasty jsou jedním z největších celosvětových problémů s odpady. S tím se rozhodly něco udělat americké značky U Konserve / Kids Konserve, které založili Lynn Julian a Chance Claxton. V jejich sortimentu tak mimo jiné najdete jak nerezová brčka, jako náhradu klasických plastových, stejně tak kartáče pro jejich důkladné čištění, a také kartáče pro čištění lahví. Pravidelné čištění je totiž základem proto, aby byly opakovatelně použitelné výrobky vždy v dokonalé kondici a co nejdéle nám vydržely.

Opakovaná použitelnost

Právě zmiňovaná plastová brčka jsou jedním z největších podílníků na plastovém odpadu z jednorázových plastů. Končí v mořích, kde z nich vznikají celé ostrovy plastových odpadků a způsobují smrt živočichům, kteří si je pletou s potravou. Zakladatelé U Konserve / Kids Konserve byli motivováni snahou toto změnit. Chtějí být příkladem svým dětem, že s ochranou přírody je potřeba začít především u sebe. Je zkrátka žádoucí našim dětem ukázat, že má smysl používat věci opakovaně, a naopak smysl nemá používat jednorázové produkty.

Udržitelný rozvoj a netoxické složení

Opakované používání věcí snižuje náklady na energii při výrobě a méně zatěžuje planetu. Už to jsou základní předpoklady pro udržitelný rozvoj. Výrobky U Konserve / Kids Konserve jsou zároveň funkční, praktické, trvanlivé a kvalitní. Jejich kvalita je testována nezávislými institucemi. vy máte jistotu, že si pořídíte výrobek, kde se dbá na jeho uhlíkovou stopu od procesu jeho výroby po spotřebu.

Výrobky U Konserve / Kids Konserve jsou samozřejmě také netoxické. Brčka z nerezu neuvolňují do nápojů látky používané při výrobě plastů, jako jsou Bisfenol-A nebo ftaláty. Bez obav je tak můžete použít do ledového čaje, energetických smoothies, čerstvých džusů či jakéhokoliv jiného nápoje, který jste si oblíbili.

Přečtěte si můj příběh, proč jsem já sám začal používat podobné výrobky. Píšu tam o tom, že není třeba hned vše od podlahy změnit, péct si doma chleb, vařit si vlastní mýdlo nebo vyrábět svou vlastní zubní pastu, která nebude zamořovat životní prostředí. Malé krůčky znamenají třeba začít používat ekologickou tašku, kterou po každém nákupu nevyhodím nebo brát si s sebou opakovaně na nákupy ekologické pytlíky na ovoce.

Přestanete brát v supermarketu jejich igelitové pytlíky a už tím přírodě pomůžete. Změna musí přijít odspoda. To je mimochodem velmi podobné myšlence Dobrokávy, která začala tady v Brně. A to mě samotnému je velice blízké. A chci se o tyto myšlenky dělit dále.

Věřím, že změna musí přijít odspoda

Chci, aby moje domácnost byla šetrná k přírodě a podporovala udržitelnost, to znamená, abychom si tuto planetu sami nezničili. Zatím žádnou další nemáme. Rád vám poskytnu inspiraci k tomu udělat to samé:)