Domovská stránka » Econea: Urtekram produkty

Econea: Urtekram produkty

by Radek

Firma Urtekram vznikla už v roce 1972 v dánské Kodani. Založili ji Lisbeth Damsgaard a Ronnie McGrail a vyrábí úžasnou cenově dostupnou zcela přírodní kosmetiku. Společnost začínala jako malý krámek nabízející bylinný sortiment a postupně se z ní stal největší skandinávský producent výrobků v BIO kvalitě. Dnes působí celosvětově a je vůbec první firmou, která získala BIO certifikaci na celý svůj sortiment, a to v roce 2000.

Přírodní produkty pro vaši pokožku

Urtekram dnes patří mezi stále početnější zástup firem, které se neotáčejí zády k důležitosti udržitelného rozvoje. V Urtekramu si také uvědomují potenciální nebezpečnost toxických látek, které se nám dostanou do těla skrz klasickou kosmetiku. Naše pokožka dokáže absorbovat velké množství látek, které na sebe napatláme. Bez nadsázky je tak složení kosmetiky podobně důležité, jako třeba kvalita stravy. Urtekram je tak držitelem řady certifikátů, které dokládají bezpečné složení a kvalitu výrobků. Zejména EcoCert Greenlife, přičemž některé produkty mají také certifikaci Fairtrade nebo The Vegan Society.

Přísná certifikace

Všechny produkty disponují certifikátem EcoCert Greenlife, což samo o sobě zaručuje, že v produktech nesmí být těžké kovy, pesticidy, dusičnany nebo geneticky modifikované suroviny. Dále aspoň 95 % surovin musí být přírodních, takže tyto produkty rozhodně neobsahují parabeny, syntetické konzervanty a barviva. Nenajdete v nich suroviny původem z ropy, syntetické vůně ani silikony. 10 % surovin také musí být v BIO kvalitě. Produkty Urtekram se samozřejmě netestují na zvířatech a celý proces od výroby po dopravu k zákazníkovi je co nejvíce ekologický.

Sortiment dostupný všem

Nejenže jsou produkty Urtekram za velmi dobré ceny, také vám nabídnou široký sortiment, kde si něco vybere každý. Jedná se o typické druhy kosmetických přípravků jako jsou zejména sprchové gely, šampony, kondicionéry, tekutá mýdla, krémy na ruce, deodoranty nebo zubní pasty.

Přečtěte si můj příběh, proč jsem já sám začal používat podobné výrobky. Píšu tam o tom, že není třeba hned vše od podlahy změnit, péct si doma chleb, vařit si vlastní mýdlo nebo vyrábět svou vlastní zubní pastu, která nebude zamořovat životní prostředí. Malé krůčky znamenají třeba začít používat ekologickou tašku, kterou po každém nákupu nevyhodím nebo brát si s sebou opakovaně na nákupy ekologické pytlíky na ovoce.

Přestanete brát v supermarketu jejich igelitové pytlíky a už tím přírodě pomůžete. Změna musí přijít odspoda. To je mimochodem velmi podobné myšlence Dobrokávy, která začala tady v Brně. A to mě samotnému je velice blízké. A chci se o tyto myšlenky dělit dále.

Věřím, že změna musí přijít odspoda

Chci, aby moje domácnost byla šetrná k přírodě a podporovala udržitelnost, to znamená, abychom si tuto planetu sami nezničili. Zatím žádnou další nemáme. Rád vám poskytnu inspiraci k tomu udělat to samé:)