Domovská stránka » Econea: Vilibaldo produkty

Econea: Vilibaldo produkty

by Radek

Možná jste doteď vůbec neznali jméno Kateřina Vtípilová. Pokud ne, pak vězte, že stojí právě za českou značkou Vilibaldo. Bývalá projektová manažerka a také vystudovaná chemička je od roku 2013 šťastnou maminkou. Po narození syna přišlo více volného času, který investovala do nového, tentokrát soukromého projektu. Každý rodič chce pro své dítě jen to nejlepší a stejné je to samozřejmě také u Kateřiny, která možná právě s ohledem na vystudovanou chemii, nerada vidí chemické látky třeba v jídle nebo v produktech osobní hygieny, zvlášť pak, pokud jde o produkty určené pro děti.

Vše začalo dětskými plenkami

Také z těchto důvodů začala šít sama plenky pro svého syna. Později se její repertoár rozrostl o prsní vložky pro kojící maminky, které později tak trochu náhodou daly vzniknout ekologickým a pratelným odličovacím tampónkům. Tampónky se mezi maminkami těší oblibě, protože jsou pro večerní rituály u zrcadla nepostradatelným pomocníkem. Protože jsou pratelné, můžete k tomuto účelu použít s balením dodávanou síťku, která zajistí praktické praní spolu s ostatním prádlem.

Nosící oblečení, pohodlné a šik

Protože už během těhotenství byla Kateřina rozhodnuta, že bude svého syna nosit, začala se postupně zaměřovat také na nosící oblečení pro maminky. Na to bere kvalitní materiál z české pletárny, kde se látka vyrábí za etických podmínek, nebo využívá certifikovaných zahraničních surovin. Když poptávka kamarádek rostla, Kateřina vypiplala střih a vyrábí oblečení, které je pohodlné i při nošení odrostlejších dětí, a přitom v nich maminky mohou vypadat stále žensky a prostě dobře.

Kateřina šije také na zakázku doplňky, které vám budou ladit se vším ostatním. Dle svých slov se do klasické práce již asi nevrátí a chystá se své ekologické podnikání posunout někam dále, třeba od začátků v bytě do vlastní dílny.

Přečtěte si můj příběh, proč jsem já sám začal používat podobné výrobky. Píšu tam o tom, že není třeba hned vše od podlahy změnit, péct si doma chleb, vařit si vlastní mýdlo nebo vyrábět svou vlastní zubní pastu, která nebude zamořovat životní prostředí. Malé krůčky znamenají třeba začít používat ekologickou tašku, kterou po každém nákupu nevyhodím nebo brát si s sebou opakovaně na nákupy ekologické pytlíky na ovoce.

Přestanete brát v supermarketu jejich igelitové pytlíky a už tím přírodě pomůžete. Změna musí přijít odspoda. To je mimochodem velmi podobné myšlence Dobrokávy, která začala tady v Brně. A to mě samotnému je velice blízké. A chci se o tyto myšlenky dělit dále.

Věřím, že změna musí přijít odspoda

Chci, aby moje domácnost byla šetrná k přírodě a podporovala udržitelnost, to znamená, abychom si tuto planetu sami nezničili. Zatím žádnou další nemáme. Rád vám poskytnu inspiraci k tomu udělat to samé:)