Domovská stránka » Econea: Waft produkty

Econea: Waft produkty

by Radek

Především ženy milují vůně. Proto jsou mezi ženami oblíbené také osvěžovače vzduchu, které pomáhají odstranit nežádoucí pachy. Vzduch je ale to, co dýcháme, a proto rozhodně stojí za to se zamyslet nad tím, jaký osvěžovač vzduchu si pořizujeme. Každý ekologicky smýšlející člověk, který se chce vyhnout všemožné chemii, by se tak měl dívat především na složení těchto výrobků. Značka Waft vám nabízí složení, které je z 98,5 % čistě přírodní, a to v podobě růžové vody a esenciálních olejů.

Vůně, to není jen tak…

Veškeré vůně z osvěžovačů vzduchu Waft se připravují ve spolupráci s odborníky na aromaterapii. Nabízejí se v široké škále různých vůní pro navození té správné atmosféry. Potřebujete si pročistit hlavu? Zvolte třeba mátu. Pro pozitivní náladu je tady zase pelargónie a klid a relaxaci zajistí levandule. Citrónová šťáva pak zaručeně osvěží. Veškeré vůně obstarají již zmíněné esenciální oleje, které jsou v každém z osvěžovačů.

Květová voda z damašské kůže a jedna malá nezbytnost

Nedílnou součástí je také květová voda z damašské kůže, o které jsme již psali jako o růžové vodě. Ta sama o sobě působí harmonizujícími účinky na psychiku, tudíž je antidepresivní a rovněž zmírňuje pocity strachu.

Jediná syntetická složka v osvěžovači je draselná sůl kyseliny sorbové která je povolená v přírodní kosmetice a funguje jako konzervační látka, aby se vám osvěžovač rychle neznehodnotil. Zabraňuje tvorbě plísní, ale nemusíte se bát, protože nepatří mezi alergeny a v osvěžovači je této látky minimum.

Etická výroba a zodpovědnost k planetě

Při zakoupení osvěžovačů Waft máte jistotu, že nejen že byly vytvořeny s odborníky na aromaterapii a mají téměř výhradně přírodní složení, ale jsou vyráběny také pouze za použití obnovitelných zdrojů, nejsou testovány na zvířatech a obsah živočišných složek je čistá nula.

Přečtěte si můj příběh, proč jsem já sám začal používat podobné výrobky. Píšu tam o tom, že není třeba hned vše od podlahy změnit, péct si doma chleb, vařit si vlastní mýdlo nebo vyrábět svou vlastní zubní pastu, která nebude zamořovat životní prostředí. Malé krůčky znamenají třeba začít používat ekologickou tašku, kterou po každém nákupu nevyhodím nebo brát si s sebou opakovaně na nákupy ekologické pytlíky na ovoce.

Přestanete brát v supermarketu jejich igelitové pytlíky a už tím přírodě pomůžete. Změna musí přijít odspoda. To je mimochodem velmi podobné myšlence Dobrokávy, která začala tady v Brně. A to mě samotnému je velice blízké. A chci se o tyto myšlenky dělit dále.

Věřím, že změna musí přijít odspoda

Chci, aby moje domácnost byla šetrná k přírodě a podporovala udržitelnost, to znamená, abychom si tuto planetu sami nezničili. Zatím žádnou další nemáme. Rád vám poskytnu inspiraci k tomu udělat to samé:)