Domovská stránka » Econea: Watersavers produkty

Econea: Watersavers produkty

od Radek

K udržitelnému způsobu života patří nepochybně také snaha o úsporu tam, kde to má skutečně význam. Jedním z takových případů je třeba šetření vodou z vodovodního řádu. K tomu vám mohou účinně dopomoci perlátory Watersavers, které jednoduše namontujete na vodovodní baterii. Díky těmto perlátorům můžete ušetřit tisíce litrů vody ročně. Zdá se vám to hodně? A jak je to vůbec možné?

Patentovaný systém regulace průtoku

Perlátory lze doporučit všem, kteří už nechtějí plýtvat drahocennou pitnou vodou, jež je od nepaměti esencí života. Zatímco klasický perlátor uspoří jen okolo 20 až 30 % vody, tak Watersavers využívá patentovaného systému, díky kterému je možné měnit průtok vody dle potřeby. Tím jsou tyto perlátory tolik unikátní oproti konkurenčním produktům. Průtok vody lze regulovat v rozsahu 4 až 14 litrů a úspora je pak v rozmezí 22 až 78 %. V praxi to znamená, že průměrná rodina je schopna za rok uspořit okolo 10 000 litrů vody, což představuje přes 1 600 Kč ročně jen na spotřebě vody. Rozdíl v komfortu mytí rukou je přitom zcela neznatelný a neprojeví se to ani na kvalitě mytí. Naopak mísení vody s bublinkami vzduchu je na ruce velmi příjemné.

Vybírat s můžete z řady produktů, které lze instalovat na standardní vnitřní nebo vnější závity vodovodních baterií. Můžete volit také kloubové uchycení pro nasměrování proudu vody přesně tam, kam potřebujete, což využijete zejména u kuchyňské baterie v dřezu.

Certifikace kvality a zdravotní nezávadnost

Watersavers je ryze českou firmou a zde také své produkty vyrábí. Kromě toho slaví velký úspěch také ve světě, kde běžně své produkty vyváží. Kvalitu výrobků dokládá také certifikace Top Czech Quality. Samozřejmostí je certifikace pro styk s pitnou vodou dle platné české vyhlášky. Při jejich použití tak máte jistotu maximální ochrany svého zdraví.

Přečtěte si můj příběh, proč jsem já sám začal používat podobné výrobky. Píšu tam o tom, že není třeba hned vše od podlahy změnit, péct si doma chleb, vařit si vlastní mýdlo nebo vyrábět svou vlastní zubní pastu, která nebude zamořovat životní prostředí. Malé krůčky znamenají třeba začít používat ekologickou tašku, kterou po každém nákupu nevyhodím nebo brát si s sebou opakovaně na nákupy ekologické pytlíky na ovoce.

Přestanete brát v supermarketu jejich igelitové pytlíky a už tím přírodě pomůžete. Změna musí přijít odspoda. To je mimochodem velmi podobné myšlence Dobrokávy, která začala tady v Brně. A to mě samotnému je velice blízké. A chci se o tyto myšlenky dělit dále.

Věřím, že změna musí přijít odspoda

Chci, aby moje domácnost byla šetrná k přírodě a podporovala udržitelnost, to znamená, abychom si tuto planetu sami nezničili. Zatím žádnou další nemáme. Rád vám poskytnu inspiraci k tomu udělat to samé:)