Domovská stránka » Econea: Weetr produkty

Econea: Weetr produkty

by Radek

We Ecologically Transform Resources je heslem společnosti, která tvoří zkratku Weetr. Z celého názvu již jistě mnozí z vás dokáží odtušit, čím se tato společnost asi zabývá. Hlavní náplní její činnosti je tedy tzv. upcyklace. Zaměřuje svou činnost na produkty, které vyrábí díky upcyklaci. Upcyklace je forma recyklace, která má skutečně smysl, protože nevytváří další odpad. S potenciálním odpadem totiž pracuje a snaží se mu vdechnout nový život, nový smysl.

Nový trend v recyklaci

Jistě znáte ze svého okolí, že když je něco na vyhození, většina lidí to také vyhodí. To samozřejmě zvyšuje náš celosvětový problém s odpadem. Weetr to tak nechce nechat a mění nepoužitelné věci určené na vyhození na nové úžasné a samozřejmě také užitečné kousky. V současnosti jsou takové produkty velmi žádané a trendy, protože se jedná často o designové věci, které za sebou mají svůj příběh. A pokud jste ekonomové, nemusíte se o rozvoj společnosti a hnací motor ekonomiky určitě bát. Weetr pouze usiluje o to, aby se naše spotřeba a potažmo ekonomika změnila z lineárního pojetí na to ekologicky přátelštější, tedy cirkulární.

Weetr nabízí třeba upcyklované sáčky, které jsou multifunkční, takže je využijete na cokoliv, co budete chtít. Třeba na pláž, k bazénu nebo na nákupy či jako každodenní nezbytnost do tašky a kabelky. Můžete dát hlavně navždy sbohem jednorázovým igelitovým pytlíkům, které jsou hotovou ekologickou pohromou.

Ekologie není jen produkt samotný

Zatím jsme hodně zmiňovali produkty a jejich životní cyklus, který by měl být ideálně co nejvíce ekologický. Měli bychom více pracovat s potenciálním odpadem a snažit se tak snížit zátěž pro planetu. Ekologie a udržitelný rozvoj vůbec je ale také rovněž o tom, poskytovat příležitosti znevýhodněným lidem. Weetr na to ale myslí, a proto šije své upcyklované sáčky v chráněné dílně.

Přečtěte si můj příběh, proč jsem já sám začal používat podobné výrobky. Píšu tam o tom, že není třeba hned vše od podlahy změnit, péct si doma chleb, vařit si vlastní mýdlo nebo vyrábět svou vlastní zubní pastu, která nebude zamořovat životní prostředí. Malé krůčky znamenají třeba začít používat ekologickou tašku, kterou po každém nákupu nevyhodím nebo brát si s sebou opakovaně na nákupy ekologické pytlíky na ovoce.

Přestanete brát v supermarketu jejich igelitové pytlíky a už tím přírodě pomůžete. Změna musí přijít odspoda. To je mimochodem velmi podobné myšlence Dobrokávy, která začala tady v Brně. A to mě samotnému je velice blízké. A chci se o tyto myšlenky dělit dále.

Věřím, že změna musí přijít odspoda

Chci, aby moje domácnost byla šetrná k přírodě a podporovala udržitelnost, to znamená, abychom si tuto planetu sami nezničili. Zatím žádnou další nemáme. Rád vám poskytnu inspiraci k tomu udělat to samé:)