Domovská stránka » Econea: Yellow&Blue (Tierra Verde) produkty, aktuální sleva 15% do 31.3.2020

Econea: Yellow&Blue (Tierra Verde) produkty, aktuální sleva 15% do 31.3.2020

by Radek

Ryze českých ekologických značek se nám po trhu potuluje už docela hodně a samozřejmě nás to všechny společně musí těšit. Stejně tomu je také u české firmy Tierra Verde, které má ve svém portfoliu značky Yellow&Blue, Catz&Dogz, Casa Organica a Gaia Cup. V mottu firmy stojí, že nepracují proto, aby vydělávali peníze, ale vydělávají peníze, aby mohli sloužit světu. Hezké, že ano? Pojďme si nyní ale něco říci k jednotlivým značkám, protože sortiment je velmi lákavý a různorodý.

Ekologická drogerie nejen pro chovatele

Dvojice brandů Yellow&Blue a Catz&Dogz se zaměřuje na ekologickou drogerii, přičemž ten druhý se samozřejmě specializuje zejména na majitele domácích mazlíčků, tedy koček a psů. Nakoupit v jejich sortimentu můžete prací prostředky, aviváže, domácí čističe a mnohé další. Mezi hlavní používanou surovinu k výrobě zde patří výtažky z mýdlových ořechů. Suroviny rovněž drží certifikaci India Organic a jsou tedy v BIO kvalitě. Dále zde naleznete rostlinné či minerální složky a nemusíte se naopak obávat žádného palmového oleje, syntetických barviv, parfémů, enzymů ani ropných látek. Vše se vyrábí u nás s využitím práce zdravotně znevýhodněných lidí. Nic není testováno na zvířatech a nejsou využívány ani suroviny živočišného původu, proto je drogerie vhodná pro vegany.

Další sortiment Tierra Verde

Dalším brandem s důležitým sortimentem je Casa Organica, kde jsou mezi vyráběnými produkty sáčky, tašky a ručníky, a to vše z biobavlny. Biobavlna je mnohem ekologičtější než klasická bavlna, která patří k nejvíce chemicky ošetřovaným plodinám na světě. Trochu z jiného soudku je pak zboží, které Tierra Verde prodává pod značkou Gaia Cup. Potěší hlavně něžné pohlaví a nabídne nádherně provedené menstruační kalíšky, díky nimž nejsou ženy již nuceny nakupovat jednorázové vložky nebo tampony.

Přečtěte si můj příběh, proč jsem já sám začal používat podobné výrobky. Píšu tam o tom, že není třeba hned vše od podlahy změnit, péct si doma chleb, vařit si vlastní mýdlo nebo vyrábět svou vlastní zubní pastu, která nebude zamořovat životní prostředí. Malé krůčky znamenají třeba začít používat ekologickou tašku, kterou po každém nákupu nevyhodím nebo brát si s sebou opakovaně na nákupy ekologické pytlíky na ovoce.

Přestanete brát v supermarketu jejich igelitové pytlíky a už tím přírodě pomůžete. Změna musí přijít odspoda. To je mimochodem velmi podobné myšlence Dobrokávy, která začala tady v Brně. A to mě samotnému je velice blízké. A chci se o tyto myšlenky dělit dále.

Věřím, že změna musí přijít odspoda

Chci, aby moje domácnost byla šetrná k přírodě a podporovala udržitelnost, to znamená, abychom si tuto planetu sami nezničili. Zatím žádnou další nemáme. Rád vám poskytnu inspiraci k tomu udělat to samé:)