Domovská stránka » Econea: Yope produkty

Econea: Yope produkty

od Radek

Přírodní kosmetika značky Yope je přírodními složkami protkaná skrz naskrz. Kromě toho vám nabídne nádherné a nevšední vůně. Produktová řada této kosmetiky je charakteristická tím, že se snaží o pokud možno jednoduché složení. Čím je totiž složení produktů jednodušší, tím je v něm méně zbytečností a je více šetrný k nám i k životnímu prostředí. Jak z pohledu výroby a zdrojů, tak z pohledu přirozeného rozkladu jednotlivých složek v přírodě. Přes snahu o jednoduché složení jsou produkty vysoce účinné. A každý kosmetický výrobek je v poutavém obalu s krásnou osobitou grafikou, která vám zvedne náladu.

Šetrná výroba a důraz na složení

Produkty Yope mají zastoupení přírodních složek v rozsahu 90 až 99 %, v závislosti na konkrétním kosmetickém přípravku. Díky tomu jsou k vaší pokožce jemné a nezpůsobují alergické reakce ani citlivým jedincům. Výrobce se snaží přírodní látky udržet v jejich co nejčistší podobě, aby nebyly zbytečně dodatečně zpracovávány. Samozřejmostí je, že produkty Yope neobsahují žádné parabeny, minerální oleje ani silikony. Nenajdete v nich ani povrchově aktivní látky SLES či SLS, které se vyskytují zpravidla v konvenční kosmetice, zejména v mýdlech.

Různorodý sortiment přírodní kosmetiky

Vybrané složení produktů Yope pochopitelně neznamená šetrnost pouze vůči lidem, ale také vůči životnímu prostředí. Agresivní látky jsou zde zkrátka tabu. V sortimentu najdete jak běžná mýdla, tak i tekutá mýdla s TGA formulí, která skvěle pění. Tělová mýdla mají vysoké procento blahodárně působících rostlinných olejů, bambucké máslo či výtažky z aloe. Kromě toho má Yope v portfoliu přírodní krémy s TGA formulí a tentokrát také s výrobními ingrediencemi v BIO kvalitě. Vybírat lze rovněž z nabídky tělových mlék nebo sprchových gelů, které mají velmi příjemné přírodní vůně. Po sprchování tak úžasně provoní nejen koupelnu, ale hlavně vaši pokožku.

Přečtěte si můj příběh, proč jsem já sám začal používat podobné výrobky. Píšu tam o tom, že není třeba hned vše od podlahy změnit, péct si doma chleb, vařit si vlastní mýdlo nebo vyrábět svou vlastní zubní pastu, která nebude zamořovat životní prostředí. Malé krůčky znamenají třeba začít používat ekologickou tašku, kterou po každém nákupu nevyhodím nebo brát si s sebou opakovaně na nákupy ekologické pytlíky na ovoce.

Přestanete brát v supermarketu jejich igelitové pytlíky a už tím přírodě pomůžete. Změna musí přijít odspoda. To je mimochodem velmi podobné myšlence Dobrokávy, která začala tady v Brně. A to mě samotnému je velice blízké. A chci se o tyto myšlenky dělit dále.

Věřím, že změna musí přijít odspoda

Chci, aby moje domácnost byla šetrná k přírodě a podporovala udržitelnost, to znamená, abychom si tuto planetu sami nezničili. Zatím žádnou další nemáme. Rád vám poskytnu inspiraci k tomu udělat to samé:)