Domovská stránka » Econea: Yuuki produkty

Econea: Yuuki produkty

od Radek

Ačkoliv byste to dle názvu určitě netipovali, tak Yuuki je česká značka, která má ve svém sortimentu menstruační kalíšky. Ty mají krásný design, jak se na takové pomůcky sluší a patří, a kromě toho jsou ekonomicky dosažitelné a hlavně ekologické! Kvalitu těmto produktům zajišťuje použití německého lékařského silikonu, který samozřejmě musí splňovat velmi přísné normy pro zdravotní pomůcky. Klidem na duši vás jistě také naplní informace, že kalíšky jsou vyráběny v České republice, kde je výroba v souladu s platnou normou ISO 9001.

Menstruační kalíšek jako náhrada tamponu

Menstruační kalíšek Yuuki samozřejmě není pouze v jedné jediné variantě. Můžete si zvolit menší nebo větší velikost a zároveň také měkčí nebo pevnější silikon. Vše závisí na vašich osobních preferencích a třeba také na vaší běžné intenzitě menstruace. Jelikož už v úvodu jsme hovořili o designu, tak zvolit si lze také různé barevné varianty. Pro sterilizaci kalíšku slouží sterilizační kelímek, díky kterému jej můžete sterilizovat velmi jednoduše v mikrovlnné troubě. Kelímek poslouží také jako vhodná ochrana pro dny, kdy není kalíšek využíván.

Proč zvolit menstruační kalíšek?

Protože používání menstruačního kalíšku obecně vzbuzuje vášnivé diskuze, tak je určitě dobré si připomenout jeho základní vlastnosti. Na rozdíl od tampónů se v něm nemnoží bakterie a také není napuštěn chemií, což je z ekologického hlediska skvělé. Z pohledu ekologie také nemusíte neustále dokola nakupovat jednorázové tampony. Zavádění kalíšku je jednoduché a zvládne to každý. Díky silikonu výborně sedí. Velmi jednoduše se udržuje, stačí jej vyvařit po dobu 5 minut ve vodě. Protože nevysušuje poševní sliznici, je vhodný pro ženy trpící vaginálními mykózami. Můžete jej mít při sportu, ať už při plavání nebo jízdě na kole, a ani o něm nebudete vědět. Už máte jasno, zda kalíšek ano, či ne?

Přečtěte si můj příběh, proč jsem já sám začal používat podobné výrobky. Píšu tam o tom, že není třeba hned vše od podlahy změnit, péct si doma chleb, vařit si vlastní mýdlo nebo vyrábět svou vlastní zubní pastu, která nebude zamořovat životní prostředí. Malé krůčky znamenají třeba začít používat ekologickou tašku, kterou po každém nákupu nevyhodím nebo brát si s sebou opakovaně na nákupy ekologické pytlíky na ovoce.

Přestanete brát v supermarketu jejich igelitové pytlíky a už tím přírodě pomůžete. Změna musí přijít odspoda. To je mimochodem velmi podobné myšlence Dobrokávy, která začala tady v Brně. A to mě samotnému je velice blízké. A chci se o tyto myšlenky dělit dále.

Věřím, že změna musí přijít odspoda

Chci, aby moje domácnost byla šetrná k přírodě a podporovala udržitelnost, to znamená, abychom si tuto planetu sami nezničili. Zatím žádnou další nemáme. Rád vám poskytnu inspiraci k tomu udělat to samé:)