Domovská stránka » Econea: Zdravá lahev produkty

Econea: Zdravá lahev produkty

by Radek

Ryze české výrobky vždy potěší. Není nadto podpořit domácí produkci a dvojnásob to každému zvedne náladu, pokud je takový výrobek kvalitní, zdravotně nezávadný, ekologický a v pěkném designu. A přesně toto splňuje Zdravá lahev. Nejen, že je vyráběna z polypropylenu, který má své uplatnění ve farmaceutickém průmyslu, jelikož je bez obsahu ftalátů, ale také má krásný hravý design, který vás bude díky výměnným termoobalům bavit. Výrobce nezapomněl ani na odolnost produktu, který vám tak dlouho vydrží. Co více si můžeme jako zákazníci přát?

Zdravotní nezávadnost jako priorita číslo jedna

Tento výrobek přitom není pouze o absenci ftalátů, ale neobsahuje ani změkčovadla obvykle používaná při výrobě plastů a ani žádné další toxické látky. Všechno toto je velmi důležité zejména z toho pohledu, že takové látky se mohou uvolňovat do nápoje, a to přece rozhodně nikdo nechceme. Právě proto dělá Zdravá lahev čest svému jménu a výrobce jasně pojmenováním svého produktu chce ukázat svůj záměr. A sice, že mu nejde jen o peníze, ale také o vaše zdraví. Samotný materiál lahve, kterým je již zmíněný polypropylen užívaný ve farmacii, má také vysokou odolnost proti uchycení, a tedy tvorbě plísní.

Variabilita a odolnost

Zdravá lahev je nabízena v několika objemech, které tak vyhoví každému. Využívat ji mohou školáci i teenageři nebo třeba sportovci. Zvolit si můžete také šejkr s praktickým sítkem, který pomůže s rozmícháním třeba vašeho oblíbeného smoothie. Úžasná je možnost zakoupit si jednotlivé díly lahve samostatně, pokud se vám tedy něco opotřebuje, třeba víčko či pítko s uzávěrem, nemusíte kupovat celou lahev novou.

S opotřebováním to ale bude složitější, protože lahev je opravdu odolná, a tak přežije mytí v myčce nebo dokonce mikrovlnnou troubu. Samozřejmostí je možnost umístit ji do ledničky. Zvládá dobře jak studené, tak horké nápoje a můžete ji pro řádné vymytí dokonce rovněž vyvařovat.

Přečtěte si můj příběh, proč jsem já sám začal používat podobné výrobky. Píšu tam o tom, že není třeba hned vše od podlahy změnit, péct si doma chleb, vařit si vlastní mýdlo nebo vyrábět svou vlastní zubní pastu, která nebude zamořovat životní prostředí. Malé krůčky znamenají třeba začít používat ekologickou tašku, kterou po každém nákupu nevyhodím nebo brát si s sebou opakovaně na nákupy ekologické pytlíky na ovoce.

Přestanete brát v supermarketu jejich igelitové pytlíky a už tím přírodě pomůžete. Změna musí přijít odspoda. To je mimochodem velmi podobné myšlence Dobrokávy, která začala tady v Brně. A to mě samotnému je velice blízké. A chci se o tyto myšlenky dělit dále.

Věřím, že změna musí přijít odspoda

Chci, aby moje domácnost byla šetrná k přírodě a podporovala udržitelnost, to znamená, abychom si tuto planetu sami nezničili. Zatím žádnou další nemáme. Rád vám poskytnu inspiraci k tomu udělat to samé:)