Domovská stránka » Econea » Econea recenze: Aviváž Bio-D s vůní levandule

Econea recenze: Aviváž Bio-D s vůní levandule

by Radek
0 komentářů

Protože peru zhruba 2x týdně musel jsem si pořídit i tuto aviváž Bio-D, aby bylo prádlo pěkně měkké a voňavé. Nákup jsem udělal na základě prvního mailu od Econea.cz, jak popisuji ve svém prvním článku o zkušenostech s tímto eshopem.

Aviváž Bio-D a moje zkušenost

Ten samý den, kdy mi dorazila zásilky od Econey jsem se pustil do praní.

Aviváž Bio-D

Duo Prací gel & Aviváž Bio-D

Tuto aviváž jsem zakoupil společně s pracím gelem Bio-D bez vůně. Proto bylo nutné přidat i tuto aviváž, aby prádlo mělo lehkou vůni levandule. A povedlo se:) Prádlo voní po každém vyprání opravdu hezky.

Aviváž Bio-D

Po vyprání je prádlo jemné a lépe se mi žehlí. Aviváž je vhodná i pro alergiky a malé děti, což oceňuji. Jako každý výrobek od Bio-D neobsahuje fosfáty, bělidla na bázi chloru, ftaláty nebo umělé vůně a barviva. A hlavně není testovaný na zvířatech, což dokazuje certifikát HHPS Cruelty free.

Aviváž Bio-D

Pro výrobu nových obalů začali v Bio-D využívat pouze již jednou použité materiály, které sbírají v rámci celého Spojeného království (jedná se o tzv. post-consumer waste, tzn. odpad reálně zrecyklovaný z kontejnerů). Pomáhají tak snižovat množství odpadu na skládkách a zároveň snižují celkovou spotřebu energie, protože nepotřebují nové a čisté plasty.

Aviváž Bio-D – zhodnocení

Bio-D si dalo od roku 2018 závazek, že všechny jejich obaly budou vyrobené ze 100% recyklovaných materiálů. Do té doby to bylo “jen” ze 70%. Líbí se mi to a rozhodně to podporuji!

Líbilo se mi
  • ekologický výrobek
  • šetrný k přírodě
  • příznivá cena
  • velice příjemná vůně
Nelíbilo se mi
  • příště koupím větší balení

x

Výrobce Bio-D

Co vlastně znamená název Bio-D? Anglicky je to biodegradable, což znaměná ekologicky rozložitelný. Tato společnost vznikla už v roce 1989 ve Velké Británii. Od založení až po současnost si vše vyrábí sama. A celou tu dobu patří k top značkám na eko trhu. Za zmínku také stojí, že produkty Bio-D odpovídají nejvyšším standardům pro hygienické prostředky používané v gastronomii (BSEN 1276) a ty s dezinfekcí pomáhají v boji proti E.coli, salmonele a MRSA (zlatý stafylokok).

Celý příběh značky Bio-D vyšel jako článek na blogu Econea.

Kdo stojí za společností Econea

Nápad založit společnost Econea vznikl v roce 2012. Byla to myšlenka na e-shop, který bude koncentrovat pečlivě a důsledně vybrané značky a produkty, které jsou skutečně šetrné k životnímu prostředí. Poprvé spatřil tento e-shop světlo světa v roce 2013. Dnes jsou jejími hlavními představiteli Pavel Milan Černý a Martin Mates. Jako investor a mentor zde působí i Martin Rozhoň, jeden z nejzkušenějších e-shoperů v Česku. Člověk, který sám vybudoval e-commerce impérium Vivantis.

Pro mě je Econea lovebrandem, kde obrovsky rád nakupuji a s radostí pak i produkty používám. Mezi nejpopulárnější produkty patří Retap láhev na vodu. Velice oblíbené jsou také intimní hygienické potřeby pro ženy, v čele s menstruačními kalíšky. Úžasným zdrojem inspirace je i blog, kde vychází skutečně zajímavé a poctivě napsané články.

econea
Rychlé hodnocení
Datum hodnocení
Hodnocený produkt
Econea: Aviváž Bio-D
Celkové hodnocení autora
51star1star1star1star1star
0 komentářů
0

Podobné články

Zanechte komentář