Domovská stránka » Econea » [RECENZE] Econea: Preserve škrabka na jazyk a moje zkušenost

[RECENZE] Econea: Preserve škrabka na jazyk a moje zkušenost

by Radek
0 komentářů

Preserve škrabka na jazyk byla součástí mé třetí objednávky z eshopu Econea.

Říkal jsem si, že když poslední dobou zavádím tolik nových ekologických věcí ve své domácnosti, tak objednávkou tohoto malého pomocníka tolik nezkazím. Slyšel jsem totiž o škrabce na jazyk už několikrát.

Nejdřív jsem si pomyslel, že to není nic pro mě. Jenže ji používalo dost lidí kolem mě a já jsem si nakonec řekl proč ne.

Preserve škrabka na jazyk a moje zkušenost

Když jsem procházel kategorii ústní hygieny na webu Econea, tak jsem narazil na tuto škrabku, které je, pro mě velice neobvykle, vyrobená z plastových kelímků. Navíc píšou, že dokáže odstranit bakterie v ústech 10x účinněji než zubní kartáček. No, takže jsem škrabku rozbalil a po vyčištění zubů ji hned vyzkoušel. Měl jsem napoprvé celkem zvláštní pocit. Ale poté jsem si už zvyknul.

Preserve škrabka na jazyk
Škrabka na jazyk

Ptal jsem se své zubařky, jaký na to má názor a říkala, že je to dobrá věc a doporučuje škrabku používat 3x týdně. Takže ne každý den.

Preserve škrabka na jazyk

Škrabka dorazila v tomto plastovém obalu. Podle popisku by to měl být LDPE plast, což znamená low-density polyethyle. Není to úplně ideální. Bližší vysvětlení je zde.

Preserve škrabka na jazyk

Preserve škrabka na jazyk – zhodnocení

Jen čistit si zuby nestačí, je nutné pečovat také o jazyk. Proto jsem si tuhle škrabku koupil a musím říct, že i po několika měsících jsem velice spokojený. Pokud to s ústní hygienou myslíte vážně, je tohle jasná volba.

Líbilo se mi
  • ekologický výrobek
  • šetrný k přírodě
  • příznivá cena
  • vyroben z recyklovaných kelímků od jogurtu
Nelíbilo se mi
  • zatím vše v pořádku:)

Výrobce Preserve

Eric Hudson, zakladatel značky, byl už odmala nejraději v přírodě. Po studiích se vrhl na kariéru ve financích a v poradenství a tuto cennou zkušenost později proměnil v podnikání s cílem ochrany přírody a jejích zdrojů. 

Zajímal se o rycyklační program a zaujalo ho, že sice víc a víc spotřebitelů recykluje, ale jen minimum výrobců recyklované materiály dobře používá. Sice existovala spousta levných držáků na tužky a popelníků, ale žádná firma se silnou vizí. A tak v roce 1996 založil Eric ve Spojených státech firmu Preserve, jejíž název se do češtiny dá přeložit jako snaha zachovat či ochránit.

Preserve je také členem B Corp, což je organizace, jejichž základním mottem je, že sdržují lidi, kteří používají podnikání jako sílu pro konání dobra. Jedná se o firmy, které nechtějí být nejlepší na světě – ale nejlepší PRO svět.

Kdo stojí za společností Econea

Nápad založit společnost Econea vznikl v roce 2012. Byla to myšlenka na e-shop, který bude koncentrovat pečlivě a důsledně vybrané značky a produkty, které jsou skutečně šetrné k životnímu prostředí. Poprvé spatřil tento e-shop světlo světa v roce 2013. Dnes jsou jejími hlavními představiteli Pavel Milan Černý a Martin Mates. Jako investor a mentor zde působí i Martin Rozhoň, jeden z nejzkušenějších e-shoperů v Česku. Člověk, který sám vybudoval e-commerce impérium Vivantis.

Pro mě je Econea lovebrandem, kde obrovsky rád nakupuji a s radostí pak i produkty používám. Mezi nejpopulárnější produkty patří Retap láhev na vodu. Velice oblíbené jsou také intimní hygienické potřeby pro ženy, v čele s menstruačními kalíšky. Úžasným zdrojem inspirace je i blog, kde vychází skutečně zajímavé a poctivě napsané články.

econea
Rychlé hodnocení
Datum hodnocení
Hodnocený produkt
Škrabka na jazyk
Celkové hodnocení autora
51star1star1star1star1star
Název produktu
Preserve
0 komentářů
0

Podobné články

Zanechte komentář