Domovská stránka » Econea » Econea recenze: Ekologická skleněná láhev Made Sustained [zkušenost]

Econea recenze: Ekologická skleněná láhev Made Sustained [zkušenost]

by Radek
0 komentářů

Ekologická skleněná láhev Made Sustained s názvem Knight je dalším designovým kouskem do sbírky. Objem této láhve je 550 ml, což je tak akorát. Máte sebou dostatečné množství vody a přitom se vám lahev všude vejde. Díky velmi dobře těsnícímu víčku pak nehrozí, že se vám voda vylije do tašky.

Ekologická skleněná láhev Made Sustained a moje zkušenosti

Tuto a dalších 6 láhví a hrnků jsem před časem testoval dohromady a tato láhev nedopadla vůbec špatně. Přečíst si o tom můžete zde. Obecně voda ze skleněné láhve chutná lépe než z plastu a také se mnohem lépe se udržuje než plast. Nepoškrábe se, což se u plastových lahví může snadno stát i jen po několika pečlivých umytích. Také nepřejímá barvy ani pachy.

ekologická skleněná láhev made sustained
Velký test 7 ekologických skleněných lahví a hrnků

Láhev je vyrobená z borosilikátového skla, které je výjimečné v tom, že je odolné teplu i mnoha pádům, je pevnější a přesto lehčí než běžné sklo. I díky těmto vlastnostem se borosilikátové sklo používá pro výrobu potápěčské techniky nebo laboratorního skla.

ekologická skleněná láhev made sustained
Láhev Made Sustained

Proč ale ekologické skleněné láhve vůbec používat? Kohoutková voda o 99 % levnější než balená, takže můžete ušetřit doslova tisíce a ještě vyjádřit svůj názor na nesmyslné jednorázové PETky, kterých máme bohužel plné skládky i oceány.

Ekologická skleněná láhev Made Sustained – zhodnocení

Z láhve se mi výborně pije a voda z ní chutná moc dobře. Navíc se dobře drží a moc se mi líbí její krásný design a její bambusové víčko. Pozor si ale musíte dát v momentě, kdy láhev doslouží nebo ji rozbijete. Je totiž z borosilikátového skla a problematicky se recykluje.

Líbilo se mi
  • krásný minimalistický design
  • perfektně těsní
  • lze dát do myčky
  • skvělá chuť vody ze skla
Nelíbilo se mi
  • “problém” s recyklací borosilikátového skla

Výrobce Made Sustained

Sjoerd van der Helm založil značky Made Sustained a Re-Sack s cílem přispět ke snížení množství odpadů, ochraně životního prostředí a obecně udržitelnému (neboli “sustainable”) životnímu stylu. Idea mu přišla v roce 2010, když byl na praxi v Los Angeles. Tam si všiml, že vláda zakázala rozdávání plastových pytlíčků na ovoce a zeleninu, které jsou všude v Evropě v obchodech běžné.

Rozhodl se tedy vytvořit značky Made Sustained a Re-Sack a distribuovat v Evropě produkty, které snižují množství odpadů – termosky, lahve, opakovaně použitelné obaly na svačinu či oběd a znovupoužitelné sáčky, které jsou vyrobené z biobavlny a hravě nahradí stovky těch jednorázových.

Láhve Knight od Made Sustained

Kdo stojí za společností Econea

Nápad založit společnost Econea vznikl v roce 2012. Byla to myšlenka na e-shop, který bude koncentrovat pečlivě a důsledně vybrané značky a produkty, které jsou skutečně šetrné k životnímu prostředí. Poprvé spatřil tento e-shop světlo světa v roce 2013. Dnes jsou jejími hlavními představiteli Pavel Milan Černý a Martin Mates. Jako investor a mentor zde působí i Martin Rozhoň, jeden z nejzkušenějších e-shoperů v Česku. Člověk, který sám vybudoval e-commerce impérium Vivantis.

Pro mě je Econea lovebrandem, kde obrovsky rád nakupuji a s radostí pak i produkty používám. Mezi nejpopulárnější produkty patří Retap láhev na vodu. Velice oblíbené jsou také intimní hygienické potřeby pro ženy, v čele s menstruačními kalíšky. Úžasným zdrojem inspirace je i blog, kde vychází skutečně zajímavé a poctivě napsané články.

econea
0 komentářů
0

Podobné články

Zanechte komentář