Domovská stránka » Econea » [RECENZE] Econea: Menstruační kalíšek LadyCup a moje zkušenost

[RECENZE] Econea: Menstruační kalíšek LadyCup a moje zkušenost

by Nataša
0 komentářů

Menstruační kalíšek LadyCup jsem chtěla vyzkoušet již delší dobu.

Ale protože jsem se nemohla rozhodnout, jaký kalíšek zvolit, tak jsem si objednala rovnou tři různé od více výrobců. Jedná se tedy o tento LadyCup, dále o Gaia Cup a nakonec o kalíšek Yuuki.

Už teď můžu říct, že každý z nich má něco do sebe.

Menstruační kalíšek LadyCup a moje zkušenosti

Tento kalíšek je jedním z nejznámějších a nejoblíbenějších menstruačních kalíšků na českém trhu. Je stoprocentně bezpečný, ekologický a pochází z České republiky.

menstruační kalíšek ladycup
Trio testovaných menstruačních kalíšků

Kalíšek je vyrobený z lékařského silikonu, je zcela hladký a tak na něm nezůstávají žádné bakterie. Nevstřebává také žádné kapaliny a proto nedochází k žádným změnám přirozeného vaginálního prostředí.

menstruační kalíšek ladycup
LadyCup

Ladycup je vhodný pro ženy do 25 let věku a také pro ty ženy, které nerodily přirozenou cestou a mají slabší nebo normálně silnou menstruaci. Obecně jsou menstruační kalíšky zdravou, levnou a ekologickou alternativou vložek a tampónů. Jejich používání je snadné a pohodlné. Vydrží dlouhé roky a tak není nutné utrácet za vložky a tampony. A také nevzniká nový odpad.

menstruační kalíšek ladycup
Kalíšek a bavlněný obal

To, co se mi moc libí je krásný bavlněný obal, který je dodáván spolu s kalíškem. I barva kalíšku je zajímavá a je nazvaná měsíční kámen:)

menstruační kalíšek ladycup
Menstruační kalíšek LadyCup

A jak o kalíšek pečovat? Je nutné jej před menstruací sterilizovat a to nejlépe ponořením na pár minut do vroucí vody. Pokud přidáte i lžičku Gaia Magic Touch, uděláte jen dobře. Při běžném čištění pak stačí kalíšek omýt jen studenou vodou. Může se stát, že kalíšek během doby začne měnit barvu, ale to je normální. Co se zápachu týče, tak kalíšek žádný nemá. Jeho zavádění bych přirovnala k aplikaci tampónu, takže je to bez problémů.

Recenze dalších dvou testovaných menstruačních kalíšků naleznete zde:

Menstruační kalíšek LadyCup – zhodnocení

Jak jsem psala už v recenzi o kalíšku Gaia Cup, tak používání menstruačních kalíšků byl pro mě nový zážitek, ve kterém ale hodlám pokračovat. Pro srovnání velikostí a materiálů těchto tří kalíšků se mrkněte i na článek na blogu Econey, kde je vše krásně v jedné tabulce. Zatím se mi tento LadyCup osvědčil nejvíce a je mi z testovaných 3 kalíšků zatím nejpříjemnější. Budu pokračovat s kalíškem Yuuki.

Líbilo se mi
  • ekologický výrobek
  • šetrný k přírodě
  • bezodpadová alternativa k vložkám a tamponům
Nelíbilo se mi
  • zatím vše v pořádku:)

Výrobce LadyCup

Důvod, proč vznikl menstruační kalíšek a tedy i samotná značka LadyCup je celkem jasný. Je to především v souvislosti s fakty, které ukazují, jak běžné tampony a také vložky znečišťují planetu. Nejenom, že je s každým jejich použitím vytvořený nový a nový odpad. Zapomínat nelze ani na materiály, ze kterých jsou tyto hygienické pomůcky vyrobeny. Nejsou přírodní a tak mohou škodit jak ženám, tak i planetě. I proto vznikla značka LadyCup a její menstruační kalíšek. Ten pomáhá ženám zvládnout své dny, stejně jako jim pomáhá také v odpovědnosti vůči planetě. Stačí ho vždy vyčistit a používat stále dokola, bez nutnosti tvořit často zbytečný odpad, jako v případě vložek a tamponů.

Jak kalíšek používat?

Kdo stojí za společností Econea

econea

Nápad založit společnost Econea vznikl v roce 2012. Byla to myšlenka na e-shop, který bude koncentrovat pečlivě a důsledně vybrané značky a produkty, které jsou skutečně šetrné k životnímu prostředí. Poprvé spatřil tento e-shop světlo světa v roce 2013. Dnes jsou jejími hlavními představiteli Pavel Milan Černý a Martin Mates. Jako investor a mentor zde působí i Martin Rozhoň, jeden z nejzkušenějších e-shoperů v Česku. Člověk, který sám vybudoval e-commerce impérium Vivantis.

Jak hýčkají zákazníky v Econea.cz

Pro mě je Econea lovebrandem, kde obrovsky rád nakupuji a s radostí pak i produkty používám. Mezi nejpopulárnější produkty patří Retap láhev na vodu. Velice oblíbené jsou také intimní hygienické potřeby pro ženy, v čele s menstruačními kalíšky. Úžasným zdrojem inspirace je i blog, kde vychází skutečně zajímavé a poctivě napsané články.

Rychlé hodnocení
Datum hodnocení
Hodnocený produkt
Menstruační kalíšek Ladycup
Celkové hodnocení autora
51star1star1star1star1star
Název produktu
Menstruační kalíšek Ladycup
0 komentářů
0

Podobné články

Zanechte komentář