Domovská stránka » Econea » [RECENZE] Econea: Menstruační kalíšek Yuuki a moje zkušenost

[RECENZE] Econea: Menstruační kalíšek Yuuki a moje zkušenost

by Nataša
0 komentářů

Menstruační kalíšek Yuuki jsem chtěla vyzkoušet již delší dobu.

Ale protože jsem se nemohla rozhodnout, jaký kalíšek zvolit, tak jsem si objednala rovnou tři od různých výrobců.

Jedná se tedy o tento Yuuki, dále o LadyCup a nakonec o kalíšek Gaia Cup.

Už teď můžu říct, že každý z nich má něco do sebe.

Menstruační kalíšek Yuuki a moje zkušenosti

Tento kalíšek je vyroben z německého lékařského silikonu, který splňuje ty nejvyšší normy na kvalitu. Kalíšek si můžete vybrat v menší velikosti, který je pro ženy, který zatím nerodily přirozenou cestou nebo ve větší velikosti, který je určen pro ženy nad 28 let, které již přirozenou cestou rodily.

menstruační kalíšek yuki
Tři testované menstruační kalíšky

Obecně jsou menstruační kalíšky zdravou, levnou a ekologickou alternativou vložek a tampónů. Jejich používání je snadné a pohodlné. Vydrží dlouhé roky a tak není nutné utrácet za vložky a tampony. A také nevzniká nový odpad.

menstruační kalíšek yuki
Yuuki menstruační kalíšek

Jak je vidět na fotkách, tak součástí balení je i červený sterilizační kelímek, který můžete dát do mikrovlnky a sterilizovat tak jednoduše samotný kalíšek. Tohle jsem nevyzkoušela, protože mikrovlnku nemám:)

menstruační kalíšek yuki
Sterilizační kelímek Yuuki

Kalíšek má podle výrobce dlouhou životnost. Vydržet by měl až 15 let při správném používání. Na spodu tohoto menstruačního kalíšku i na jeho stopce jsou rýhy, které vám usnadní vyjmutí kalíšku.

menstruační kalíšek yuki
Komplet vybaleno

A jak o kalíšek pečovat? Je nutné jej před menstruací sterilizovat a to nejlépe ponořením na pár minut do vroucí vody. Pokud přidáte i lžičku Gaia Magic Touch, uděláte jen dobře. Při běžném čištění pak stačí kalíšek omýt jen studenou vodou. Může se stát, že kalíšek během doby začne měnit barvu, ale to je normální. Co se zápachu týče, tak kalíšek žádný nemá. Jeho zavádění bych přirovnala k aplikaci tampónu, takže je to bez problémů.

menstruační kalíšek yuki
Malý kalíšek Yuuki

Recenze dalších dvou testovaných menstruačních kalíšků naleznete zde:

Jak menstruační kalíšek používat?

Jak kalíšek používat?

Menstruační kalíšek Yuuki – zhodnocení

Otestovala jsem tři menstruační kalíšky a musím říct, že se mi zdály v pohodě všechny tři. Ale nejvíce mi stejně seděl kalíšek LadyCup. To pro vás nemusí nic znamenat, každá žena je originál. Pro srovnání velikostí a materiálů těchto tří kalíšků se mrkněte i na článek na blogu Econey, kde je vše krásně v jedné tabulce. Jsem ráda, že jsem menstruační kalíšek začala používat a vám to mohu doporučit také. Vyzkoušejte to:)

Líbilo se mi
  • ekologický výrobek
  • šetrný k přírodě
  • bezodpadová alternativa k vložkám a tamponům
  • finančně výhodný – návratnost 5-8 měsíců
  • naprostý komfort v používání
  • životnost 5 až 15 let
Nelíbilo se mi
  • zatím vše v pořádku:)

Výrobce Yuuki

Ačkoliv byste to dle názvu určitě netipovali, tak Yuuki je česká značka, která má ve svém sortimentu menstruační kalíšky. Ty mají krásný design, jak se na takové pomůcky sluší a patří, a kromě toho jsou ekonomicky dosažitelné a hlavně ekologické! Kvalitu těmto produktům zajišťuje použití německého lékařského silikonu, který samozřejmě musí splňovat velmi přísné normy pro zdravotní pomůcky.

Video recenze kalíšků Yuuki

Kdo stojí za společností Econea

econea

Nápad založit společnost Econea vznikl v roce 2012. Byla to myšlenka na e-shop, který bude koncentrovat pečlivě a důsledně vybrané značky a produkty, které jsou skutečně šetrné k životnímu prostředí. Poprvé spatřil tento e-shop světlo světa v roce 2013. Dnes jsou jejími hlavními představiteli Pavel Milan Černý a Martin Mates. Jako investor a mentor zde působí i Martin Rozhoň, jeden z nejzkušenějších e-shoperů v Česku. Člověk, který sám vybudoval e-commerce impérium Vivantis.

Jak hýčkají zákazníky v Econea.cz

Pro mě je Econea lovebrandem, kde obrovsky rád nakupuji a s radostí pak i produkty používám. Mezi nejpopulárnější produkty patří Retap láhev na vodu. Velice oblíbené jsou také intimní hygienické potřeby pro ženy, v čele s menstruačními kalíšky. Úžasným zdrojem inspirace je i blog, kde vychází skutečně zajímavé a poctivě napsané články.

Rychlé hodnocení
Datum hodnocení
Hodnocený produkt
Menstruační kalíšek
Celkové hodnocení autora
51star1star1star1star1star
Název produktu
Yuuki
0 komentářů
0

Podobné články

Zanechte komentář