Domovská stránka » Econea » Econea recenze: Mobake vatové tyčinky do uší [zkušenost]

Econea recenze: Mobake vatové tyčinky do uší [zkušenost]

by Radek
0 komentářů

Mobake vatové tyčinky jsou vyrobené z bambusu a jsou v přírodě 100% rozložitelné. A nejen tyčinky, ale i krabička, která je z recyklovaného papíru. To zní dobře, ne?:)

Mobake vatové tyčinky a moje zkušenosti

Tyčinky jsou vyrobené ze dvou surovin – z bambusu a bavlny. Bambus má řadu výhod. Je ho hodně a roste rychle (ve správných podmínkách zvládne až 1 metr/den). To znamená více kyslíku a více zpracovaného CO2. K jeho pěstování netřeba žádných pesticidů, protože je přirozeně antibakteriální.

Mobake vatové tyčinky
Vatové tyčinky z bambusu od Mobake

Co se obecně týče čištění uší vatovými tyčinkami, tak na internetu můžete najít množství různých názorů. Jedni říkají jasné ano, druzí kategorické ne. Názor si musíte udělat sami:) Uši jsou samočistící a maz se v nich netvoří omylem a má svůj význam.

Mobake vatové tyčinky
Je jich celkem hodně:)

Na výrobu je konkrétně používán bambus moso bamboo, který pandy nejedí, takže jeho používáním tato zvířátka nijak netrpí.

Mobake vatové tyčinky
Zcela rozložitelné v přírodě

Bambus jako surovina, pro výrobu produktů Mobake, je považován za nejekologičtější materiál pro průmyslovou výrobu. Běžně roste o několik desítek centimetrů denně a je plně obnovitelnou surovinou. Pro jeho ošetřování se nepoužívají žádné chemické pesticidy ani jiné postřiky, neboť bambus sám při růstu produkuje antibakteriální látku zabraňující výskytu škůdců.

Mobake vatové tyčinky – zhodnocení

Pokud patříte do skupiny lidí, které vatové tyčinky do uší používají, tak tohle je jedna z nejekologičtějších voleb, které můžete udělat. Tohle jsou tyčinky, které naši přírodu tolik nezatěžují. Jsou jemné, citlivé, bezpečné a 100% ekologické.

Líbilo se mi
  • 100% ekologické
  • 100% rozložitelné
  • 100% kompostovatelné
Nelíbilo se mi
  • zatím vše v pořádku:)

Výrobce Mobake

Značku Mobake založil na Slovensku Patrik Jakš. Jeden den se rozhodl, že už dál nebude jen sedět, ale že pomůže i on. Jeho cílem bylo přispět k tomu, aby se na světě produkovalo co nejméně odpadu. A tím, že jeho velkým zájmem je spiritualita, tak přišel na to, že by mohl přivést na svět bambusové kartáčky s motivačními citáty a další bambusové produkty, které jeho záměry spojí.

Představení Mobake produktů

Kdo stojí za společností Econea

Nápad založit společnost Econea vznikl v roce 2012. Byla to myšlenka na e-shop, který bude koncentrovat pečlivě a důsledně vybrané značky a produkty, které jsou skutečně šetrné k životnímu prostředí. Poprvé spatřil tento e-shop světlo světa v roce 2013. Dnes jsou jejími hlavními představiteli Pavel Milan Černý a Martin Mates. Jako investor a mentor zde působí i Martin Rozhoň, jeden z nejzkušenějších e-shoperů v Česku. Člověk, který sám vybudoval e-commerce impérium Vivantis.

Pro mě je Econea lovebrandem, kde obrovsky rád nakupuji a s radostí pak i produkty používám. Mezi nejpopulárnější produkty patří Retap láhev na vodu. Velice oblíbené jsou také intimní hygienické potřeby pro ženy, v čele s menstruačními kalíšky. Úžasným zdrojem inspirace je i blog, kde vychází skutečně zajímavé a poctivě napsané články.

econea
0 komentářů
0

Podobné články

Zanechte komentář