Domovská stránka » Econea » [RECENZE] Econea: Naty denní vložky a moje zkušenost

[RECENZE] Econea: Naty denní vložky a moje zkušenost

by Nataša
0 komentářů

Naty denní vložky jsou mé druhé vložky od této společnosti. Se slipovými vložkami jsem měla výbornou zkušenost, tak jsem chtěla porovnat i tyto denní vložky. Jsou taktéž bez parfému a bez chemie a dají se kompostovat.

V poslední době stále více používám i menstruační kalhotky, o kterých jsem psala na tomto místě.

Naty denní vložky a moje zkušenosti

Každá žena potřebuje během menstruace jiné množství vložek nebo tampónů. Za život však podle propočtů spotřebuje až 10.000 kusů těchto pomůcek. Píšu o tom i v tomto článku.

naty denní vložky
Duo vložek od Naty

Tyto vložky mají certifikaci OK Biobased od společnosti Vincotte, která zaručuje použití obnovitelných materiálů.

Video o certifikátech

Rozdíl mezi ekologickými vložkami a konvenčními je v tom, že konvenční jsou většinou parfémované, obsahují polyakrylové absorbenty, může se v nich skrývat dřevitá vlna a jsou bělené chlórem. A nejčastěji jsou vyráběné z bavlníku – a ten je plný pesticidů a herbicidů. To se vám u těchto ekologických vložek nestane.

naty denní vložky
Krabička denních vložek Naty

Vložky Naty mají dostatečně vysokou savost. Taktéž nejsou parfémované ani napuštěné látkou neutralizující zápach. Nejsou běleny chlórem, maximálně peroxidem vodíku.

naty denní vložky
Rozbaleno…

Ekologické vložky Naty jsou, jak jsem již psala v úvodu, kompostovatelné. Nejsou zatížené umělými a chemickými látkami a jejich výroba zatěžuje životní prostředí výrazně méně.

naty denní vložky
Vložky Naty

Pro mě jsou velice příjemné na nošení, nezanechávají nic na spodním prádle a můžu s nimi v pohodě sportovat, protože se nijak neohýbají ani se nerolují.

naty denní vložky
Vložky pro denní nošení

Naty denní vložky – zhodnocení

Koupě Naty denních vložek byl dobrý nápad. Stejně jako slipové vložky jsou kompostovatelné a vše je vyrobeno z recyklovaných materiálů. Jsem velmi spokojena a vložky mohu jen doporučit.

Líbilo se mi
  • ekologický výrobek
  • šetrný k přírodě – bez chemie
  • příznivá cena
  • bez parfému
Nelíbilo se mi
  • zatím vše v pořádku:)

Výrobce Naty

Marelene je obyčejná maminka dvou dětí žijící ve Švédsku. Zamýšlela se nad otázkou výroby ekologičtějších plen pro děti, aby mohla žít život, který by byl šetrnější k životnímu prostředí a ona i její rodina by mohla žít ve větším souladu s přírodou. Nakonec se jí podařilo vymyslet pleny, které jsou mnohem ekologičtější než obyčejné jednorázové plenky. Tak se Marelene stala zakladatelkou firmy Naty.

Naty a jejich příběh

Kdo stojí za společností Econea

Nápad založit společnost Econea vznikl v roce 2012. Byla to myšlenka na e-shop, který bude koncentrovat pečlivě a důsledně vybrané značky a produkty, které jsou skutečně šetrné k životnímu prostředí. Poprvé spatřil tento e-shop světlo světa v roce 2013. Dnes jsou jejími hlavními představiteli Pavel Milan Černý a Martin Mates. Jako investor a mentor zde působí i Martin Rozhoň, jeden z nejzkušenějších e-shoperů v Česku. Člověk, který sám vybudoval e-commerce impérium Vivantis.

Pro mě je Econea lovebrandem, kde obrovsky rád nakupuji a s radostí pak i produkty používám. Mezi nejpopulárnější produkty patří Retap láhev na vodu. Velice oblíbené jsou také intimní hygienické potřeby pro ženy, v čele s menstruačními kalíšky. Úžasným zdrojem inspirace je i blog, kde vychází skutečně zajímavé a poctivě napsané články.

econea

Rychlé hodnocení
Datum hodnocení
Hodnocený produkt
Denní vložky
Celkové hodnocení autora
51star1star1star1star1star
Název produktu
Naty
0 komentářů
0

Podobné články

Zanechte komentář