Domovská stránka » Econea » [RECENZE] Econea: rCup kelímek a moje zkušenosti

[RECENZE] Econea: rCup kelímek a moje zkušenosti

by Radek
0 komentářů

Jak jsem objevil rCup kelímek?

Dlouhou dobu jsem používal jiný ekologický kelímek na kávu a dost jsem si na něj zvyknul. Jenže pak jsem se dozvěděl, že s ním není úplně všechno v pořádku.

Nechtěl jsem riskovat a tak jsem si objednal jako náhradu tento rCup kelímek.

Doufal jsem, že budu alespoň stejně tak spokojený, jako se svým původním Woodway hrnkem.

A jak to tedy dopadlo? Přečtěte si mou zkušenost.

A proč vůbec používat ekologické kelímky? Pravdu o tom, se dozvíte ve videu níže:

Pravda o jednorázových kelímcích

rCup kelímek a moje zkušenosti

rCup hnek je první opakovaně použitelný kelímek na kávu vyrobený z recyklovaných jednorázových papírových kelímků. Zatím jediný na celém světě! Zkusil jsem do nového kelímku připravit domácí kávu, kterou si vezmu s sebou do města.

rcup kelímek
Moje základní sada na kafe

Je důležité myslet na to, že pokud do hrnku liteje kávu nebo třeba čaj, tak nesmíte přesáhnout rysku, která je kolem celého vnitřního obvodu kelímku. Já jsem to samozřejmě přelil a potom mi kafe vyteklo ven, když jsem se snažil kelímek zavřít s víkem. Takže bacha na to:)

rcup kelímek
Pozor, kde se nachátí ryska

Starší hrnek od Woodway jsem tedy vyměnil za rCup kelímek. Proč? Důvodem je maliminová pryskyřice, jak o tom hezky Econea píše zde v tomto článku.

rcup kelímek
Vyměnil jsem Woodway za rCup

Nalil jsem tedy kávu z frenchpressu přímo do rCup kelímku. Narozdíl od Woodway hrnku jej v klidu můžu držet a nepálí mě ruka.

rcup kelímek
Hlavně nepřesáhnout rysku

rCup kelímek je vyroben z recyklovaných papírových kelímků a je taktéž recyklovatelný.

rcup kelímek

rCUP kelímek nikde neteče a udrží nápoj déle teplý nebo studený. Snadno se otevírá i zavírá jednou rukou. Také při pití z něj nemusíte srkat jednou malou dírkou. Můžete z něj totiž pít po celém obvodu.

rcup kelímek
Víko se dá zmáčnkout dolů a pak z něj tekutina vytéká

To, jak promáčknutí vrchní strany víka funguje se můžete podívat ve videu níže:

Jak otevřít a zavřít rCup kelímek

Jak se o rCup starat?

  • Pravidelně (ideálně po každém použití) jej vymývejte a udržujte čistý. Kelímek je vodotěsný pouze tehdy pokud jsou všechny jeho části udržovány naprosto čisté.
  • Můžete jej bez obav mýt v myčce. Pouze vždy dohlédněte na to, aby bylo v horní části, kam běžně dáváte skleničky. Pokud jej v myčce umístíte mezi mastné nádobí, mohou na něm zůstat skvrny. Pokud k tomuto dojde, smíchejte lžičku sody a vodu a nechte v kelímku 20 minut působit. Poté důkladně opláchněte.
  • Nikdy jej nepoužívejte v mikrovlnné troubě!
rcup na transsibiřské magistrále
Můj nepřekonatelný pomocník na Transsibiřské magistále

rCup se vyrábí v několika barevných variantách. Jak jde vidět na obrázku níže, i růžová varianta má něco do sebe:)

Růžový rCup

Jeho ovládání je vážně super, jak si můžete přečíst na tomto obrázku. Prostě jednou zmáčknete a můžete pít. Zmáčknete podruhé a kelímek je neprodyšně uzavřený.

Super-jednoduché ovládání

rCup kelímek a zhodnocení

Našel jsem svůj další oblíbený produkt. Byl jsem nejdřív zklamaný, že musím poslat k ledu Woodway hrnek, ale to, že jsem díky tomu objevil rCup kelímek, je skvělá věc. Jako hlavní výhody vidím to, že je opravdu ekologický, nepálí mě v ruce a skvěle se z něj pije!

Líbilo se mi
  • ekologický výrobek vyrobený z papírových kelíků
  • šetrný k přírodě
  • příznivá cena
  • velká praktičnost
  • lze používat denně
Nelíbilo se mi
  • musí se opravdu dobře vymýt, jinak budete cítit předchozí nápoj

Výrobce rCup kelímku

Pokud jde o rCUP, plýtvání nemá místo. Lidé z designové společnosti Ashortwalk si položili v roce 2016 otázku, co se dá udělat s použitými kelímky od kávy či čaje. A tak vzali hromady jednorázových kelímků a rozhodli se z toho vyrobit kelímek opakovatelně použitelný. Přišli s realizací této myšlenky jako první vůbec. Vznikl tak vůbec první recyklovaný re-usable kelímek.

Představení rCup

Kdo stojí za společností Econea

Nápad založit společnost Econea vznikl v roce 2012. Byla to myšlenka na e-shop, který bude koncentrovat pečlivě a důsledně vybrané značky a produkty, které jsou skutečně šetrné k životnímu prostředí. Poprvé spatřil tento e-shop světlo světa v roce 2013. Dnes jsou jejími hlavními představiteli Pavel Milan Černý a Martin Mates. Jako investor a mentor zde působí i Martin Rozhoň, jeden z nejzkušenějších e-shoperů v Česku. Člověk, který sám vybudoval e-commerce impérium Vivantis.

Pro mě je Econea lovebrandem, kde obrovsky rád nakupuji a s radostí pak i produkty používám. Mezi nejpopulárnější produkty patří Retap láhev na vodu. Velice oblíbené jsou také intimní hygienické potřeby pro ženy, v čele s menstruačními kalíšky. Úžasným zdrojem inspirace je i blog, kde vychází skutečně zajímavé a poctivě napsané články.

econea
Rychlé hodnocení
Datum hodnocení
Hodnocený produkt
Econea recenze: rCup kelímek
Celkové hodnocení autora
51star1star1star1star1star
Název produktu
rCup kelímek
0 komentářů
0

Podobné články

Zanechte komentář