Domovská stránka » Econea » Econea recenze: Snuggs menstruační kalhotky [zkušenost]

Econea recenze: Snuggs menstruační kalhotky [zkušenost]

by Nataša
0 komentářů

Snuggs menstruační kalhotky jsem chtěla vyzkoušet hned, jak jsem o nich poprvé uslyšela. Jedná se o pratelné kalhotky, které jsou vhodné pro střední a slabou menstruaci. Mohou plnohodnotně nahradit vložky a tampóny, pokud je používáte 3. a další den menstruace.

Snuggs menstruační kalhotky a moje zkušenosti

Dříve, než jsem začala kalhotky používat, tak jsem o nich chtěla co nejvíce zjistit. Proto mě zaujal rozhovor o tabuizaci menstruace, negativních reakcích okolí a zkušenostech s vývojem těchto menstruačních kalhotek. O tom hovoří Linda Šejdová v rozhovoru pro DVTV.

Rozhovor se zakladatelkou Snuggs na DVTV

Menstruační kalhotky Snuggs a vrstvy

Kalhotky mají funkční vrstvu, která je velmi tenká a to díky použitý materiálům. Nahoře je savá vrstva, která má za úkol velmi rychle odvádět tekutinu dovnitř, od těla ven a zároveň udržet tělesnou teplotu. Materiál kalhotek je na bázi sportovních materiálů. Pod funkční vrstvou je laminát bavlny a nanovláken, který má za úkol tekutinu udržet.

Nanovlákna udrží mnohem více tekutiny než běžné materiály a zároveň jsou paropropustné, což znamená, že nepropustí molekuly vody, ale propustí molekuly vzduchu. Má to za následek, že se žena cítí víc v pohodě a kalhotky nevydávají zápach. Díky tomu všemu jsou kalhotky Snuggs tenké, téměř jako běžné kalhotky.

snuggs menstruační kalhotky
Kalhotky jsou zabalené s poděkováním

Kalhotky pro slabší menstruaci

Pokud má žena slabou menstruaci, tak je možné mít na sobě kalhotky až 12 hodin. A když je menstruace silná, je vhodné mít Snuggs jako takovou pojistku ke klasickým vložkám nebo k menstruačnímu kalíšku. Kalhotky vydrží minimálně 50 pracích cyklů, tedy až 2 roky.

Každopádně Snuggs již vyvíjí kalhotky pro silnou menstruaci, aby se opravdu jednalo o plnohodnotnou náhradu vložek a tampónů. V současné době je v pohodě menstruační kalhotky používat 1. a 2. den jako pojistku a 3. a další dny jako náhradu plnohodnotnou.

snuggs menstruační kalhotky
Snuggs ve velikosti M

Kalhotky mají certifikát OEKO-TEX, který zaručuje jejich zdravotní nezávadnost. Vše je tedy maximálně hygienické, pohodlné a bez zápachu. Sama teď plánuji objednat více kusů kalhotek, abych je mohla střídat a nemuset tak každý den menstruace kalhotky prát.

snuggs menstruační kalhotky
Sací vrstva kalhotek

Ekologický a ekonomický aspekt

V Evropě každý rok skončí na skládce odpadu 10 miliard klasických tampónů a vložek. Odhaduje se přitom, že průměrná žena za svůj život spotřebuje 12 tisíc vložek a tampónů a utratí až 100 tisíc korun.  Životnost Snuggs kalhotek je až 50 pracích cyklů, vydrží tedy 1-2 roky. Ušetříte tak s nimi až 240 jednorázových klasických vložek a díky tomu to levněji vyjde i vaši peněženku.

Pokud chcete další pohled na menstruační kalhotky Snuggs, tak velký článek vyšel i na blogu Econey.

snuggs menstruační kalhotky
Instrukce po rozbalení

Snuggs menstruační kalhotky – zhodnocení

Tyto kalhotky zkouším již třetí měsíc a postupně jsem se naučila, jak je správně používat. Rozhodně nejsou vhodné pro první a druhý den menstruace, to ani nezkoušejte. V dalších dnech je ale nošení velmi pohodlné a cítím se fajn. Dají se koupit v 6 různých velikostech (XS, S, M, L, XL, XXL). Za mě je to hodně povedený produkt, který rozhodně doporučuji k vyzkoušení.

Líbilo se mi
  • zdravotní nezávadnost
  • náhrada vložek a tampónů ve 3. a dalším dnu menstruace
  • ekologičnost
  • český produkt
Nelíbilo se mi
  • ze startu vyšší cena, která se ale vyplatí v porovnání s nákupem vložek a tampónů

Výrobce Snuggs

Linda Šejdová si uvědomila, že jí současná nabídka menstruačních pomůcek na trhu vůbec nevyhovuje. Využila tak své zkušenosti z českých start-upů a přišla s vlastní inovací. Ta má potenciál proměnit celé odvětví. Přizvala si k sobě na pomoc Tomáše Zahradníka, který se stal spoluzakladatelem firmy a společně mají velké cíle. Kalhotky Snuggs vyvíjeli na základě přímé zkušenosti žen.

Prototyp kalhotek prodávali pouze za výrobní cenu, a shromažďovali tak cenné odezvy a návrhy na úpravy přímo od prvních zákaznic. V současnosti již pilně pracují na tvorbě dalších úrovní savosti kalhotek a rozšíření sortimentu. Kalhotky Snuggs pro zakladatele značky reprezentují propojení odbornosti s laskavostí k vlastnímu tělu, ke společnosti i k planetě. Jejich misí je poskytnout ženám při menstruaci pohodlí, adresují ale také témata jako je mentální zdraví, udržitelnost a společenské tabu spojené s menstruací.

Zakladatelka Snuggs Linda Šejdová

Kdo stojí za společností Econea

Nápad založit společnost Econea vznikl v roce 2012. Byla to myšlenka na e-shop, který bude koncentrovat pečlivě a důsledně vybrané značky a produkty, které jsou skutečně šetrné k životnímu prostředí. Poprvé spatřil tento e-shop světlo světa v roce 2013. Dnes jsou jejími hlavními představiteli Pavel Milan Černý a Martin Mates. Jako investor a mentor zde působí i Martin Rozhoň, jeden z nejzkušenějších e-shoperů v Česku. Člověk, který sám vybudoval e-commerce impérium Vivantis.

Pro mě je Econea lovebrandem, kde obrovsky rád nakupuji a s radostí pak i produkty používám. Mezi nejpopulárnější produkty patří Retap láhev na vodu. Velice oblíbené jsou také intimní hygienické potřeby pro ženy, v čele s menstruačními kalíšky. Úžasným zdrojem inspirace je i blog, kde vychází skutečně zajímavé a poctivě napsané články.

econea
0 komentářů
0

Podobné články

Zanechte komentář