Domovská stránka » Econea » Econea recenze: Swirl pytle na odpad [zkušenost]

Econea recenze: Swirl pytle na odpad [zkušenost]

by Radek
0 komentářů

Swirl pytle na odpad jsem objednával po roce používání Fino pytlů. Ty se bohužel ukázali jako ekologicky závadné pár dnů potom, co jsem je koupil. Econea je po zjištění závadnosti hned přestala prodávat a napsala o tom velmi zajímavý článek na svém blogu.

Každopádně, i když se snažím redukovat odpad co to jde, úplně na nulu jsem jej (zatím) nesrazil. Proto jsem nyní koupil tyto eko pytle Swirl.

Swirl pytle na odpad a moje zkušenosti

O těchto pytlích se dá mluvit jako o ekologickém a praktickém způsobu řešení odpadu. Jsou z 95 % vyrobené z recyklovaných materiálů a zároveň nabízí prověřenou odolnost proti protržení a vodě. Okolo svého obvodu mají praktickou zatahovací šňůrku, takže je snadno zavážete. Tu můžete vidět na fotkách okolo.

swirl pytle na odpad
Koupil jsem 35litrové pytle

Tyto pytle si nehrají na to, že se na skládce rychle rozloží. Jejich přidanou hodnotou je větší ekologičnost v tom, že jsou recyklované. To znamená 95 % je z recyklovaného polyethylenu. Jinými slovy, prodloužily život už jednou použitým materiálům, než skutečně skončí na skládce. 

swirl pytle na odpad
Praktické poutko okolo celého obvodu

Společnost Melitta stojící za značkou Swirl stojí nebere udržitelnost jen jako samozřejmou firemní hodnotu. Bere ji jako příležitost k propojování. Usilují o sjednocení ekonomických, sociálních i ekologických zájmů. Svým zákazníkům, partnerům i zaměstnancům chtějí skrze své produkty nebo know-how zprostředkovávat udržitelnost jakožto každodenní volbu pro život. Značka je zavedená ve 40 zemích napříč Evropou a Asií.  

swirl pytle na odpad
I s těmito pytli mám klasický problém s velikostí koše:)

Swirl pytle na odpad – zhodnocení

Pytle Swirl beru jako nutnou výbavu mé domácnosti. Zatím jsem nenašel lepší řešení, kam v domácnosti ukládat odpadky. Takže dokud neobjevím lepší ekologičtější řešení, budu je kupovat dál:)

Líbilo se mi
  • jsou recyklované
  • zatahovací šňůrka
  • odolné
Nelíbilo se mi
  • zatím vše v pořádku:)

Výrobce Melitta, která vyrábí pytle Swirl

V Melittě neberou udržitelnost jen jako už samozřejmou firemní hodnotu, ale také jako příležitost k propojování. Usilují o sjednocení ekonomických, sociálních i ekologických zájmů. Svým zákazníkům, partnerům i zaměstnancům chtějí skrze své produkty nebo know-how zprostředkovávat udržitelnost jakožto každodenní volbu pro život.

Reklama na pytle Swirl

Kdo stojí za společností Econea

Nápad založit společnost Econea vznikl v roce 2012. Byla to myšlenka na e-shop, který bude koncentrovat pečlivě a důsledně vybrané značky a produkty, které jsou skutečně šetrné k životnímu prostředí. Poprvé spatřil tento e-shop světlo světa v roce 2013. Dnes jsou jejími hlavními představiteli Pavel Milan Černý a Martin Mates. Jako investor a mentor zde působí i Martin Rozhoň, jeden z nejzkušenějších e-shoperů v Česku. Člověk, který sám vybudoval e-commerce impérium Vivantis.

Pro mě je Econea lovebrandem, kde obrovsky rád nakupuji a s radostí pak i produkty používám. Mezi nejpopulárnější produkty patří Retap láhev na vodu. Velice oblíbené jsou také intimní hygienické potřeby pro ženy, v čele s menstruačními kalíšky. Úžasným zdrojem inspirace je i blog, kde vychází skutečně zajímavé a poctivě napsané články.

econea
0 komentářů
0

Podobné články

Zanechte komentář