Domovská stránka » Econea » Econea recenze: Zubní kartáček Tio růžový – moje zkušenosti

Econea recenze: Zubní kartáček Tio růžový – moje zkušenosti

by Nataša
0 komentářů

Zubní kartáček Tio používám již nějakou dobu v soft verzi. A protože jsem si jej už stihla velice rychle opotřebovat, protože si čistím zuby více jak 2x denně, tak jsem před pár dny objednala náhradní hlavice v medium verzi. Vypadá to, že mi teď vydrží déle.

Zubní kartáček Tio a moje zkušenosti

Tio kartáček je vyrobený z obnovitelných zdrojů, konkrétně z rostlin a to komplet celý. To znamená, že má velice malou uhlíkovou stopu, kterou po sobě zanechává. Taky profil štětinek je založen na nejnovějších výzkumech, aby se kartáček o vaše zuby postaral optimálně.

zubní kartáček tio
Původní kartáček s již opotřebovanými štětinami

Obalových materiálů je na kartáčku minimum. Hlavně je recyklovatelný a lze na něj dokupovat náhradní hlavice, jak jsem zmínila na začátku.

zubní kartáček tio
napravo použitý kartáček a nalevo náhradní hlavice

Kartáček se vyrábí v Německu, proto k nám neputuje tisíce kilometrů. To je problém třeba s bambusovými kartáčku, které se produkují v Asii.

zubní kartáček tio
Stačí jen sundat starou hlavici a nasadit novou

Složení kartáčku je velice zajímavé. Jeho rukojeť je z cukrové třtiny, hlava z více než 70 % z dřevěných vláke, štětinky jsou vyrobeny z ricinového oleje a cestovní víčko na hlavu kartáčku je taktéž z cukrové třtiny.

zubní kartáček tio
A takhle to potom vypadá, jako nový:)

Zubní kartáček Tio – zhodnocení

S tímto kartáčkem jsem nešlápla vedle. Moc ráda si s ním čistím zuby a zcela se ztotožňuji se sloganem firmy “Save the world, twice a day” neboli “Zachraňte svět, dvakrát denně”.

Líbilo se mi
  • ekologický výrobek
  • šetrný k přírodě
  • příznivá cena
  • příjemný pocit po čištění zubů
Nelíbilo se mi
  • jsem spokojená:)

x

Výrobce Tio

TIO založili Benjamin Beck a Fabian Ghosal s vizí kombinovat udržitelný přístup a holistický design tak, aby vytvořili kartáček přívětivý k životnímu prostředí, který bude zároveň stylovou alternativou k těm konvenčním.

Fabian má spoustu let zkušeností z produktového vývoje a designu a mimo jiné i z tvorby nových výrobků z listů rostlin. Benjamin roky pracoval pro mezinárodní kreativní agentury v oblasti návrhu produktů, komunikace a brandingu. 

Kdo stojí za společností Econea

Nápad založit společnost Econea vznikl v roce 2012. Byla to myšlenka na e-shop, který bude koncentrovat pečlivě a důsledně vybrané značky a produkty, které jsou skutečně šetrné k životnímu prostředí. Poprvé spatřil tento e-shop světlo světa v roce 2013. Dnes jsou jejími hlavními představiteli Pavel Milan Černý a Martin Mates. Jako investor a mentor zde působí i Martin Rozhoň, jeden z nejzkušenějších e-shoperů v Česku. Člověk, který sám vybudoval e-commerce impérium Vivantis.

Pro mě je Econea lovebrandem, kde obrovsky rád nakupuji a s radostí pak i produkty používám. Mezi nejpopulárnější produkty patří Retap láhev na vodu. Velice oblíbené jsou také intimní hygienické potřeby pro ženy, v čele s menstruačními kalíšky. Úžasným zdrojem inspirace je i blog, kde vychází skutečně zajímavé a poctivě napsané články.

econea

Rychlé hodnocení
Datum hodnocení
Hodnocený produkt
Econea recenze: Zubní kartáček Tio růžový
Celkové hodnocení autora
51star1star1star1star1star
0 komentářů
0

Podobné články

Zanechte komentář