Domovská stránka » Econea » Econea recenze: Tekutý prací gel Bio-D a moje zkušenosti

Econea recenze: Tekutý prací gel Bio-D a moje zkušenosti

by Radek
0 komentářů

Tekutý prací gel Bio-D jsem měl možnost vyzkoušet již 3x od doby, kdy jsem si objednal svou první zásilku z eshopu Econea. Objednal jsem si jej i s aviváží od stejné společnosti a jsem více než spokojený. Hodí se pro všechny teploty a je účinný od 30°C. Navíc je vhodný i pro alergiky.

Tekutý prací gel Bio-D

Tekutý prací gel Bio-D a aviváž

To, co mě zaujalo je, že tekutý prací gel Bio-D je vyrobený z čistě přírodních zdrojů, jako jsou např. soli z kokosu nebo kyselina citronová. Prádlo prané bez aviváže nemá s tímto gelem žádnou vůni, takže jsem si vybral aviváž od stejné společnosti, a o níž píšu v samostatném článku.

Tekutý prací gel Bio-D

Výrobky od Bio-D neobsahují žádné fosfáty, chemické konzervanty, optické zjasňovače nebo třeba ftaláty nebo umělá barviva. To velmi oceňuju. V minulosti jsem pral a běžnými gely, které sice extrémně voněly, ale s ekologií si moc hlavu nelámaly. Ty časy jsou naštěstí už pryč a já mám o dost lepší pocit z péče o planetu:)

Tekutý prací gel Bio-D

Tekutý prací gel Bio-D – zhodnocení

Žádný z výrobků od Bio-D není testovaný na zvířatech. Jako důkaz slouží jimi získaný certifikát HHPS Cruelty free. Nemají také žádné živočišné prvky a proto jsou vhodné pro vegany. Je mi sympatické také to, že pro výrobu nových obalů začali v Bio-D využívat pouze již jednou použité materiály. Super!

Líbilo se mi
  • ekologický výrobek
  • šetrný k přírodě
  • příznivá cena
Nelíbilo se mi
  • je to menší balení, příště koupím ekologičtější větší

x

Výrobce Bio-D

Co vlastně znamená název Bio-D? Anglicky je to biodegradable, což znaměná ekologicky rozložitelný. Tato společnost vznikla už v roce 1989 ve Velké Británii. Od založení až po současnost si vše vyrábí sama. A celou tu dobu patří k top značkám na eko trhu. Za zmínku také stojí, že produkty Bio-D odpovídají nejvyšším standardům pro hygienické prostředky používané v gastronomii (BSEN 1276) a ty s dezinfekcí pomáhají v boji proti E.coli, salmonele a MRSA (zlatý stafylokok).

Celý příběh značky Bio-D vyšel jako článek na blogu Econea.

Kdo stojí za společností Econea

Nápad založit společnost Econea vznikl v roce 2012. Byla to myšlenka na e-shop, který bude koncentrovat pečlivě a důsledně vybrané značky a produkty, které jsou skutečně šetrné k životnímu prostředí. Poprvé spatřil tento e-shop světlo světa v roce 2013. Dnes jsou jejími hlavními představiteli Pavel Milan Černý a Martin Mates. Jako investor a mentor zde působí i Martin Rozhoň, jeden z nejzkušenějších e-shoperů v Česku. Člověk, který sám vybudoval e-commerce impérium Vivantis.

Pro mě je Econea lovebrandem, kde obrovsky rád nakupuji a s radostí pak i produkty používám. Mezi nejpopulárnější produkty patří Retap láhev na vodu. Velice oblíbené jsou také intimní hygienické potřeby pro ženy, v čele s menstruačními kalíšky. Úžasným zdrojem inspirace je i blog, kde vychází skutečně zajímavé a poctivě napsané články.

Rychlé hodnocení
Datum hodnocení
Hodnocený produkt
Econea: Tekutý prací gel Bio-D
Celkové hodnocení autora
51star1star1star1star1star
0 komentářů
0

Podobné články

Zanechte komentář