Domovská stránka » Econea » Econea recenze: Woodway cup na kávu a moje zkušenost

Econea recenze: Woodway cup na kávu a moje zkušenost

by Radoslav Černý
0 komentářů

Jestli můžu mluvit o vyloženém oblíbenci, kterého využívám téměř denně, tak je to tento hrnek Woodway cup. Skvěle padne do ruky, perfektně vypadá a z mé prozatimní zkušenosti je téměř nerozbitný. Je dostatečně velký, což může být jeho výhoda, ale současně jeho občasná nevýhoda. Hlavně když cestuji a v zahraničí nemají dostatečně prostorné kávovary, kam se tento hrnek nevejde.

Aktualizace červen 2019 – tento produkt již není v nabídce

Tento produkt Econea vyřadila v červnu 2019 z důvodů, které popisuje v tomto článku na svém blogu. Jako vhodná alternativa se mi jeví hlavně rCup, který téměř denně používám. Další možnosti ekologických hrnků jsou zde.

Woodway cup a moje zkušenost

Hrnek jsem objednal v mé druhé objednávce od Econea.cz, jak to popisuji zde v tomto článku. Woodway cup je vyroben z bambusu, kukuřice a pryskyřice. Když do něj nalejete horkou kávu, tak jej v ruce neudržíte. Proto má ve spodní části gumovou objímku, za kterou se dá držet a nespálíte se.

woodway cup

Když si hrnek objednáte, přijde v hezké papírové krabičce, což není úplně zero-waste, ale naštěstí je to jen papír.

woodway cup

Hrnek je opravdu obrovský a vleze se do něj půl litru tekutiny. Prý do něj můžete lít i pivo, ale nezkoušel jsem to:)

woodway cup

Krabička je zajímavě zpracovaná s křiklavým nápisem Think before you drink. Ročně totiž průměrný člověk spotřebuje cca 350 jednorázových kelímku. To je strašné a musím se přiznat, že jsem k tomu taky vydatně přispíval… 🙁 S tím je ale konec. Pokud si zapomenu svůj hrnek doma, tak si prostě kafe nedávám. Aspoň mě to motivuje nebýt hlava děravá:)

Woodway cup – zhodnocení

Jednorázové kelímky navíc nejdou recyklovat, protože jejich vnitřní vrstva je z polyetylenu. O to je o důvod víc přestat je používat. Kupte si Woodway cup, klidně i menší velikost a uděláte něco pro naši planetu.

Líbilo se mi
  • ekologický výrobek
  • šetrný k přírodě
  • příznivá cena
Nelíbilo se mi
  • musí se napoprvé pořádně umýt, je cítit divná chuť

x

Výrobce Woodway cup

Woodway je z mého oblíbeného Slovinska a založili jej Anja a Alen, kteří tvoří mladý pár. Mají zcela jasnou vizi. Vyrábět produkty výhradně z materiálů, které neznečišťují životní prostředí a neškodí zdraví lidí ani zvířat. Jejich snahou je nabízet moudrá, ale zároveň i atraktivní řešení. A já myslím, že se jim to daří!

Kdo stojí za společností Econea

Nápad založit společnost Econea vznikl v roce 2012. Byla to myšlenka na e-shop, který bude koncentrovat pečlivě a důsledně vybrané značky a produkty, které jsou skutečně šetrné k životnímu prostředí. Poprvé spatřil tento e-shop světlo světa v roce 2013. Dnes jsou jejími hlavními představiteli Pavel Milan Černý a Martin Mates. Jako investor a mentor zde působí i Martin Rozhoň, jeden z nejzkušenějších e-shoperů v Česku. Člověk, který sám vybudoval e-commerce impérium Vivantis.

Pro mě je Econea lovebrandem, kde obrovsky rád nakupuji a s radostí pak i produkty používám. Mezi nejpopulárnější produkty patří Retap láhev na vodu. Velice oblíbené jsou také intimní hygienické potřeby pro ženy, v čele s menstruačními kalíšky. Úžasným zdrojem inspirace je i blog, kde vychází skutečně zajímavé a poctivě napsané články.

econea


Rychlé hodnocení
Datum hodnocení
Hodnocený produkt
Econea: Woodway cup
Celkové hodnocení autora
51star1star1star1star1star
0 komentářů
0

Podobné články

Zanechte komentář