Domovská stránka » Econea » [RECENZE] Econea: Ecoheart zubní pasta s eukalyptem

[RECENZE] Econea: Ecoheart zubní pasta s eukalyptem

by Radek
0 komentářů

Ecoheart zubní pasta s eukalyptem je vyrobená z čistě přírodních látek

Ústa provoní svěží mátou a eukalyptem a zbaví vás tak bakterií.

Antibakteriální složky v pastě pak pomáhají předcházet kazu a hojit drobné ranky.

Ecoheart zubní pasta s eukalyptem a moje zkušenosti

Množství antibakteriálních složek je zvolené tak, aby v ústech zachovalo užitečné bakterie, které tvoří důležitou ústní mikroflóru. Se stejným citem jsou přidány také látky s abrazivním účinkem. Odstraňují ze zubů nežádoucí povlak, zubní sklovinu však neohrožují. Pasta neobsahuje fluoridy ani etanol a skleněný obal rozněžní každé eko-srdce.

ecoheart zubní pasta
Zubní pasta Ecoheart

Pasta má nízký koeficient abrazivity RDA, konkrétně 40. Neobrušuje a nepoškozuje tedy zubní sklovinu, a řadí se tak mezi velmi jemné pasty.

Tato pasta není jen účinná a do detailu promyšlená, ale také dokonale udržitelná. Skleněná lahev s plastovým aplikátorem přímo vybízí k opakovanému použití. Až vám tedy zubní pasta dojde, lahev může sloužit dál. Prakticky, stylově a bez odpadu.

Ecoheart zubní pasta a péče o zuby

Extrakt z eukalyptu má antiseptické a uklidňující účinky a krásnou vůni. Extrakt z borovice lesní má protiinfekční, antiseptické, analgetické a protizánětlivé účinky. A extrakt z máty peprné má antibakteriální a antiseptické účinky. Poznáte ji podle svěží, výrazné vůně.

ecoheart zubní pasta
Zubní pasta s eukalyptem

Ecoheart zubní pasta

Společnost Ecoheart vznikla totiž jako klíč, který má v lidech aktivovat dobro. Připomínat jim, že každý z nás má možnost svým přístupem měnit svět. I každodenní rutina jako je čištění zubů se tak může stát krůčkem ke zdravějšímu životu a k větší ohleduplnosti vůči matičce Zemi.

Navíc celých 10 % ze zisku v Ecoheart darují na podporu různorodých neziskových projektů.  Společnost také dbá na udržitelností surovin. Bambus patří mezi nejšetrnější materiály. Některé rostliny narostou až o 1 metr denně, nepotřebují žádné pesticidy a jsou samozřejmě plně rozložitelné. S přesunem výroby na Slovensko pak budou v Ecoheart využívat místní dřevo z polomů, které by se nevyužilo jinak než na spálení. Pasty a ústní vody jsou vyrobené zcela z rostlinných ingrediencí a příroda si s nimi také lehce poradí.

Klasické plastové obaly u Ecoheart produktů nečekejte. Ústní vody a pasty oblékli do krásných skleněných lahví, kartáčky zabydleli v cestovním skleněném pouzdře nebo v recyklovatelné papírové krabičce.

ecoheart zubní pasta
Trio testovaných produktů pro zubní hygienu

Ecoheart zubní pasta s eukalyptem – zhodnocení

Tuto zubní pastu nyní používám každý den ráno i večer. Jsem s ní velmi spokojený. Má příjemnou svěží chuť a dobře čistí. Plastový uzávěr je pro mě u zubní pasty novinkou, ale rychle jsem si zvykl a ten nápad se mi líbí. Problém mám jen občas se zasychající pastou u zobáčku plastového uzávěru. Jinak nemám co vytknout a podle mě stojí tato pasta za vyzkoušení:)

Líbilo se mi
  • 100% přírodní
  • vhodná pro vegany
  • bez obsahu etanolu a fluoridů
  • posílí dásně a neublíží zubní sklovině
  • má skleněnou láhev
Nelíbilo se mi
  • na zobáčku lahvičky zůstává občas trochu pasty a zalepuje otvor kudy teče pasta ven

Výrobce Ecoheart

V Bratislavě kdysi továrna na kartáče fungovala, šlo dokonce o největší výrobnu svého druhu v celém Rakousku-Uhersku. Později se do ní přestěhovala společnost na výrobu zubních kartáčků, která ale po privatizaci v 80. letech 19. století zbankrotovala. Zůstaly po ní ale krásné historické stroje na výrobu kartáčků. Několik z nich se Romanovi, zakladateli Ecoheart, podařilo odkoupit a zrenovovat.

Tradice bratislavské výroby kartáčků tak díky tomu může pokračovat! Na výrobu bratislavských kartáčků budou v Ecoheart využívat lokální dřeviny jako je buk, dub či ořech. Půjde přitom o dřevo z polomů, které by nemělo jiné využití a šlo by rovnou do spalovny. Z jednoho kubického metru dřeva se přitom dá vyrobit až 20 000 kartáčků, výroba tedy nepředstavuje pro slovenské lesy žádnou hrozbu. 

“Kefkáreň” v Ecoheart plánují otevřít široké veřejnosti a měla by tak sloužit nejen jako výrobna dubových nebo ořechových kartáčků na zuby, ale také jako místo, kde ožívá historie a tradiční řemeslo. Celý projekt má i sociální dopad. Až se výroba zajede, měli by zde pracovat především lidé s nejrůznějšími hendikepy. Na kartáčky z lokálního světa se můžete těšit již brzy, v první polovině roku 2020!

Představení Nobilis Tilia

Kdo stojí za společností Econea

econea

Nápad založit společnost Econea vznikl v roce 2012. Byla to myšlenka na e-shop, který bude koncentrovat pečlivě a důsledně vybrané značky a produkty, které jsou skutečně šetrné k životnímu prostředí. Poprvé spatřil tento e-shop světlo světa v roce 2013. Dnes jsou jejími hlavními představiteli Pavel Milan Černý a Martin Mates. Jako investor a mentor zde působí i Martin Rozhoň, jeden z nejzkušenějších e-shoperů v Česku. Člověk, který sám vybudoval e-commerce impérium Vivantis.

Jak hýčkají zákazníky v Econea.cz

Pro mě je Econea lovebrandem, kde obrovsky rád nakupuji a s radostí pak i produkty používám. Mezi nejpopulárnější produkty patří Retap láhev na vodu. Velice oblíbené jsou také intimní hygienické potřeby pro ženy, v čele s menstruačními kalíšky. Úžasným zdrojem inspirace je i blog, kde vychází skutečně zajímavé a poctivě napsané články.

Econea slevy a slevové kupóny

Econea má každý měsíc 15% slevu na vybranou značku produktů. Současně nabízí část svých produktů ve slevě celoročně. Informace o aktuálních slevách jsou na této stránce.

Rychlé hodnocení
Datum hodnocení
Hodnocený produkt
Ecoheart zubní pasta s eukalyptem
Celkové hodnocení autora
51star1star1star1star1star
Název produktu
Ecoheart zubní pasta s eukalyptem
0 komentářů
0

Podobné články

Zanechte komentář