Domovská stránka » Ekologická domácnost » Ekologická domácnost nejen pro váš dobrý pocit

Ekologická domácnost nejen pro váš dobrý pocit

od Radek

Myslet ekologicky je pro mnohé dnes samozřejmost. Pro jiné ale naopak nikoliv a chtějí to třeba změnit. Co to vlastně znamená ekologická domácnost? Pokud třeba zodpovědně třídíte odpady, jako to dělá mnoho Čechů, tak i toto lze považovat za jeden z prvků ekologického uvažování. Ekologická domácnost totiž zejména znamená chovat se zodpovědně k životnímu prostředí.

Postupnými kroky k ekologické domácnosti

Ekologická domácnost je také schopnost chovat se zodpovědně k nám samým a k budoucím generacím, které zde budou žít po nás. Myslet ekologicky znamená klást důraz na udržitelný rozvoj a respektovat důležitost ochrany životního prostředí. Můžeme tomu poměrně jednoduše přizpůsobit náš život. Pokud už třídíte odpad, můžete pokračovat třeba tím, že:

ekologická domácnost

Ekologická domácnost – Hlavně s rozumem

Už tím, že omezíte výrobky na jedno použití, vám produkce odpadu v domácnosti významně klesne. Můžete také zkusit nakupovat v rostoucí síti bezobalových prodejen, kde nekupujete s výrobkem také jednorázový plastový obal. Zde se skrývá také významný prostor pro redukci produkovaného odpadu.

Mnoho z nás také používá doma nejrůznější dezinfekci a antibakteriální čističe. Všechna tato chemie sice likviduje bakterie, ale je velice agresivní. Pokud to s úklidem přeháníme, tak díky tvorbě sterilního prostředí se připravujeme o přirozenou imunitu. Ekologická domácnost ale samozřejmě neznamená žít ve špíně, jen je potřeba při úklidu používat zdravého rozumu.

Přírodní zdroje lze šetřit také úsporou energií. A to jak té elektrické, kdy lze třeba vyměnit staré halogenové žárovky za úsporné LED, tak také pokud jde třeba o úsporu vody. Místo vany plné vody se můžete zkrátka jen osprchovat.

Do práce můžete cestovat hromadnou dopravou nebo použít kolo. Případně se můžete domluvit na cestování autem ve větší skupině lidí. Kromě snížení ekologické zátěže pochopitelně také ušetříte.

Velký sortiment tisíce ekologických prostředků naleznete na mém oblíbeném eshopu Econea. Sám tam pravidelně nakupuji a nedám na něj dopustit. Mají také skvělý blog, kde nalezete spoustu tipů, jak na ekologickou domácnost.

ekologická domácnost

Co můžete dělat pro ochranu planety vy?

Dlouho mě trápilo, jak přispívám ke znečištění planety, až jsem se jednoho dne rozhodl s tím něco udělat. Můžete si o tom přečíst zde. Zde nabízím seznam prvních krůčků, které může udělat každý:

  1. Stáhněte si můj ebook s prvními kroky, jak na ekologickou domácnost
  2. Začněte v supermarketech nakupovat s látkovou taškou
  3. Pečivo, ovoce a zeleninu nedávejte do igelitových sáčků, ale do eko sáčků
  4. Na vodu používejte eko skleněnou láhev
  5. Kupte si knihu Domácnost bez odpadu

Podobné články

Zanechte komentář