Domovská stránka » Ekologická domácnost » Pereme prádlo ekologicky. Znáte přírodní prací prášek?

Pereme prádlo ekologicky. Znáte přírodní prací prášek?

by Radoslav Černý
0 komentářů

Prášky, gely či gelové tablety do praček jsou plné agresivní chemie. Pokud jste se rozhodli, že s tímto chcete ve vaší domácnosti skoncovat, tak dnešní možnosti na trhu s ekologickými produkty vám k tomu dávají skvělou příležitost. Vzhledem k tomu, že ekologické a k životnímu prostředí zodpovědné smýšlení je stále populárnější, tak dnes můžeme vybírat opravdu z velké nabídky těchto produktů. Pojďme se na přírodní prací prášek podívat.

Prací prášek může být zcela ekologický

Také proto existují prací prášky na přírodní bázi. A ptáte se, co je zde použito místo chemie? Hlavní složku obvykle tvoří rostlinné mýdlo. Takový prací prášek můžete použít na všechny druhy barevného i bílého prádla z bavlny, textilních směsí, lnu či konopí. Není naopak vhodný na praní hedvábí, vlny a textilií obsahujících mikrovlákna.

přírodní prací prášek

Prací prášky na přírodní bázi se nabízejí jak v práškové formě, tak v podobě gelu. V tomto se tedy neliší od konvenčních prostředků. Abyste dosáhli optimálních výsledků, je vhodné dle potřeby přírodní prací prášek doplnit o ekologický:

Všechny tyto složky zpravidla konvenční prací prostředky obsahují dohromady. To ale nezohledňuje míru znečištění prádla a tvrdost vody, což jsou dosti zásadní proměnné pro správné dávkování pracího prostředku. Výše uvedený „modulární systém“ u ekologických pracích prášků však umožňuje jednotlivé složky dávkovat přesně dle momentální potřeby. To je jednak šetrnější a zároveň ekonomičtější.

Přírodní prací prášek – složení

Kromě již uvedeného rostlinného mýdla je to samozřejmě soda. Tu mnozí z vás znáte a někteří jste ji jistě již dříve běžně přidávali ke klasickému pracímu prášku. Dále ekologický prací prášek obsahuje ortokřemičitan, který díky své zásaditosti rozpouští mastnotu a nečistoty v prádle. Můžete zde nalézt také derivát kokosového oleje, který slouží jako podpůrná složka mýdla.

Velký sortiment přírodních pracích prášků a tisíce dalších ekologických prostředků naleznete na mém oblíbeném eshopu Econea. Sám tam pravidelně nakupuji a nedám na něj dopustit. Mají také skvělý blog, kde nalezete spoustu tipů, jak na ekologickou domácnost.

přírodní prací prášek
0 komentářů
0

Podobné články

Zanechte komentář