Domovská stránka » Ekologická drogerie » Zubní hygiena: Jaké jsou zásady ekologického čištění zubů?

Zubní hygiena: Jaké jsou zásady ekologického čištění zubů?

by Radoslav Černý
0 komentářů

Zubní hygiena je něco, o co bychom měli dbát. Náš chrup je něco jako vizitka našeho zdravotního stavu. Podle našich zubů je na první pohled poznat, jak se o sebe a své zdraví staráme. Má-li někdo zanedbaný chrup, dá se očekávat, že ostatní aspekty péče o své zdraví bude zanedbávat velmi podobně.

Každý rozumný člověk si tak svůj chrup udržuje neustále v dobré kondici, aby se nemusel bát na veřejnosti doširoka usmát. Pečovat o chrup však můžeme různými způsoby.

Vsaďte hlavně na techniku a kvalitní kartáček

V prvé řadě je zřejmé, že většina lidí používá standardní cestu, tedy zubní kartáček a běžná pasta. Z pohledu ekologického smýšlení na tom není potřeba něco zásadního měnit, hlavní rozdíl bude v použité zubní pastě, která by měla být šetrná k životnímu prostředí a díky tomu bude šetrná také k vašemu zdraví.

zubní hygiena

Pokud použijete kvalitní zubní kartáček, možná si přitom vystačíte i bez pasty. Mezi zásady správného čištění zubů patří totiž zejména:

U čištění zubů je velmi důležitá pravidelnost, proto je potřeba čistit je aspoň dvakrát denně, po dobu minimálně 2 minut. Odbytí zubní hygieny totiž nevede k důkladnému čištění. Důležitá je také správná technika čištění pod úhlem 45 stupňů a krouživými pohyby, kdy věnujete pozornost každému zubu. Ideální jsou na to měkčí zubní kartáčky s menší hlavicí.

Zubní hygiena a další zásady

Mnozí lidé, pro které je důležitý udržitelný životní styl, si čistí zuby pouze kartáčkem a vodou. Zásadní je totiž již zmíněná správná technika. Zubní pasty se však nemusíte vzdát, ale je lepší zvolit tu bez fluoru a s přírodním složením. Prospějete sobě i přírodě.

Pokud máte mezery mezi zuby, nezapomínejte ani na mezizubní prostory, kde se dostanete mezizubním kartáčkem. Důležité je volit správnou velikost s ohledem na velikost mezer. Najděte si samozřejmě vždy čas také na svého zubaře.

zubní hygiena
Krátké shrnutí
Jméno článku
Zubní hygiena: Jaké jsou zásady ekologického čištění zubů?
Popis
Zubní hygiena je něco, o co bychom měli dbát. Náš chrup je něco jako vizitka našeho zdravotního stavu. Podle našich zubů je na první pohled poznat, jak se o sebe a své zdraví staráme.
Autor
Vydavatel
Ecoblog.cz
Logo Ecoblog.cz
0 komentářů
0

Podobné články

Zanechte komentář