Domovská stránka » Ekologická drogerie » Ekologické čištění zubů: Ekologický zubní kartáček

Ekologické čištění zubů: Ekologický zubní kartáček

od Radek
Publikováno: Aktualizováno

Zubní kartáček patří běžné věci z ekologické drogerie a má naprosto zásadní vliv na to, jak kvalitně si zuby vlastě vyčistíme. Mnoho lidí považuje za nejdůležitější zubní pastu, ale není tomu tak. Pokud máte kvalitní zubní kartáček, tak jste schopni si dobře vyčistit zuby i s použitím pouhé vody. Důležitá je zde kromě zvoleného kartáčku také správná technika. Pojďme se podívat, jakým zvolit ekologický zubní kartáček a jak tedy o svůj chrup správně pečovat.

ekologický zubní kartáček

Ideální ekologický zubní kartáček

Při procesu čištění zubů se samozřejmě snažíme docílit efektu odstranění zubního plaku. Ten může být zárodkem pro vznik zubního kazu. Jedná se tedy zejména o mechanický proces odstraňování nečistot, ke kterému je třeba mít vhodný nástroj. Protože je ale výběr zubních kartáčků opravdu velký, nemusí být snadné si koupit ten správný. Jaké vlastnosti by tedy měl mít ideální zubní kartáček?

  • Měkčí štětiny jsou lepší
  • Upřednostněte menší hlavici
ekologický zubní kartáček

Protože je zubní plak měkký, nemusíme jej odstraňovat pomocí zbytečně tvrdých zubních kartáčků. Ty naopak mohou být nepříjemné pro naše dásně. Proto používejte raději jemnější štětiny, které jsou šetrnější jak k zubním krčkům, tak ke sklovině. Tvrdost kartáčku poznáte nejen dle jeho označení, které je obvykle měkký, střední a tvrdý, ale také podle tloušťky štětin. Tenčí štětiny jsou samozřejmě jemnější.

Dejte si pozor také na hustotu štětin. Výrobci se předhánějí ve výrobě štětin s různou délkou, přidávají gumové prvky a podobně, ale to vše lze vcelku opomenout. Nejdůležitější je u kartáčku, aby jeho štětiny byly dostatečně husté.

Nejen se správným nástrojem, ale také správnou technikou

Již jsme zmínili, že samotný kartáček nestačí. Musíte si zuby také správně čistit. Proto je důležité vybírat také zubní kartáček s menší hlavicí, který čistí tak jeden či dva zuby najednou, jelikož pro důkladné čištění se musíme věnovat každému zubu zvlášť. Používejte krouživé pohyby pod úhlem 45 stupňů. Čistěte si zuby aspoň 2x denně po dobu 2 minut.

Ekologické čištění zubů

Ekologické čištění zubů je krásně rozebráno také v článků na blogu Econea.cz. Určitě stojí za přečtení.

ekologický zubní kartáček

Co můžete dělat pro ochranu planety vy?

Dlouho mě trápilo, jak přispívám ke znečištění planety, až jsem se jednoho dne rozhodl s tím něco udělat. Můžete si o tom přečíst zde. Zde nabízím seznam prvních krůčků, které může udělat každý:

  1. Stáhněte si můj ebook s prvními kroky, jak na ekologickou domácnost
  2. Začněte v supermarketech nakupovat s látkovou taškou
  3. Pečivo, ovoce a zeleninu nedávejte do igelitových sáčků, ale do eko sáčků
  4. Na vodu používejte eko skleněnou láhev
  5. Kupte si knihu Domácnost bez odpadu

Podobné články

Zanechte komentář