Domovská stránka » Intimní hygiena pro ženy » Ekologické dámské hygienické potřeby

Ekologické dámské hygienické potřeby

od Nataša
Publikováno: Aktualizováno

Ekologické dámské hygienické potřeby jsou tématem dnešního článku.

Menstruace prostě a jednoduše patří do života každé ženy. Žádná z žen se tomu nevyhne a je třeba tento fakt přijmout.

Je to sice věc, která není příjemná, nicméně nezapomínejte na to, že bez menstruace by se nerodily děti, patří do rozmnožovacího cyklu a bez ní to nejde. Dnes už ale nemusíte používat jen nepříjemné vložky. Možností je více.

Menstruační kalíšek je oblíbený

Jednou z možností, jak vypustit „umělohmotné“ vložky z našeho života, je vyzkoušet menstruační kalíšek. Tato oblíbená vymoženost je vyrobena buď ze silikonu, nebo přírodního kaučuku a je šetrná jak k prostředí, tak k ženě samotné. Používá se obdobně jako tampon, s tím rozdílem, že se nevyhazuje do koše, ale omývá se a zavádí se opakovaně. Jeho používáním také předcházíte:

  • Syndromu toxického šoku
  • Infekcím
ekologické dámské hygienické potřeby
Ekologický menstruační kalíšek Gaia Cup

Tampony z mořské houby, které jste už možná také zaznamenaly, jsou rovněž z přírodního materiálu. Konkrétně pak z mořské houby, která se vyskytuje v oblasti Karibiku. I v tomto případě jde o ekologický výrobek šetrný k životnímu prostředí a zároveň snižuje výskyt zmíněného syndromu toxického šoku a to především proto, že neobsahuje žádné chemické látky a tudíž nedochází k intoxikaci těla.

Ekologické dámské hygienické potřeby a biovložky

Ať už si pro ekologické dámské hygienické potřeby oblíbíte klasické pratelné vložky z bio bavlny, nebo jednorázové bio vložky, uděláte dobře. V dnešní době některé maminky dávají opět přednost pratelným plenám. Zkuste to i vy s vložkami. Jednorázové bio vložky se sice také vyhazují, nicméně jsou vyrobeny z takových materiálů, aby se v přírodě daleko lépe a rychleji rozložily.

ekologické dámské hygienické potřeby
Vložky Naty

Nejde ale jen o ekologický přínos, vaše tělo také bude spokojené, protože mu dopřeje fungovat bez umělých materiálů a parfémů. Pokud tedy nechcete používat kalíšek, vyzkoušejte oblíbené vložky, které nezatěžují životní prostředí a dopřejte i svému tělu komfort. Nespornou výhodou je také finanční nenáročnost při používání pratelných vložek nebo kalíšku.

Menstruační kalíšky

Na svém blogu jsem testovala 3 menstruační kalíšky. Pprotože jsem se nemohla rozhodnout, jaký kalíšek si mám pro sebe zvolit, tak jsem si objednala rovnou tři různé od více výrobců. Jedná se tedy o tento LadyCup, dále o Gaia Cup a nakonec o kalíšek Yuuki. Musím říct, že každý z nich má něco do sebe.

Pro srovnání velikostí a materiálů těchto tří kalíšků se mrkněte i na článek na blogu Econey, kde je vše krásně v jedné tabulce.

ekologické dámské hygienické potřeby
Menstruační kalíšek LadyCup

Jak menstruační kalíšek používat?

Jak kalíšek používat?

Ekologické dámské hygienické potřeby a menstruační kalhotky Snuggs

V poslední době stále více používám i menstruační kalhotky, o kterých jsem psala na tomto místě. Jsem s nimi extrémně spokojená.

Rozhovor se zakladatelkou Snuggs

V poslední době stále více používám i menstruační kalhotky, o kterých jsem psala na tomto místě.

Co můžete dělat pro ochranu planety vy?

Dlouho mě trápilo, jak přispívám ke znečištění planety, až jsem se jednoho dne rozhodl s tím něco udělat. Můžete si o tom přečíst zde. Zde nabízím seznam prvních krůčků, které může udělat každý:

  1. Stáhněte si můj ebook s prvními kroky, jak na ekologickou domácnost
  2. Začněte v supermarketech nakupovat s látkovou taškou
  3. Pečivo, ovoce a zeleninu nedávejte do igelitových sáčků, ale do eko sáčků
  4. Na vodu používejte eko skleněnou láhev
  5. Kupte si knihu Domácnost bez odpadu
Rychlé hodnocení
Datum hodnocení
Hodnocený produkt
Ekologické dámské hygienické potřeby
Celkové hodnocení autora
51star1star1star1star1star
Název produktu
Ekologické dámské hygienické potřeby

Podobné články

Zanechte komentář