Domovská stránka » Gourmet Káva » Gourmet káva recenze: Kolumbie Supremo [zkušenost]

Gourmet káva recenze: Kolumbie Supremo [zkušenost]

by Radoslav Černý
0 komentářů

Kolumbie Supremo je káva, kterou jsem objednal jako součást mé první objednávky od Gourmet kávy. Moc jsem se na ni těšil, protože jsem chtěl začít dělat pořádnou Bulletproof coffee a potřeboval jsem jednak správné vybavení a druhak kvalitní kávu. Oboje jsem našel u Gourmet kávy. Pojďme se teď podívat, jak káva chutná a jakou s ní mám zkušenost.

Kolumbie Supremo a její příprava a moje zkušenost

Vulkanická půda Andských hor propůjčuje každému zrnku kávy Kolumbie Supremo neopakovatelnou chuť a silné aroma. To se píše na webu Gourmet kávy a já mohu potvrdit, že je pro mě zážitek každé ráno tuto kávu připravovat. Už jen otevření dózy naplní celý pokoj krásnou a plnou vůní čerstvé kávy.

Kolumbie Supremo
Napřed melu kávu v mlýnku od Gourmet kávy

Když pak začnu kávu mlýt, tak se vůně ještě zintenzivní. Je to moc hezký ranní rituál a každé ráno se užuž nemůžu dočkat až zase začnu kávu připravovat. Celkově mi příprava trvá asi 15 minut. Než kávu namelu, než ji zaleju vodou a čekám až je káva hotová.

Kolumbie Supremo
Na skladování mám dózu od Gourmet kávy

Kolumbie Supremo – chuť a vůně

Co se týče chuti, tak ta je také vynikájící. Jak se píše na webu Gourmet kávy: “Kolumbie Supremo se vyznačuje sladce sametovou chutí se silným aroma místy připomínající pomeranče či bergamot. Tělo je krásně plné a silné s decentní rozpoznatelnou aciditou kombinovanou s čokoládovým a ovocným podtónem.”

Kolumbie Supremo

Původ v Kolumbii

Kolumbie je v současnosti třetím největším producentem kávy na světě. Velkou výhodou je vysoce rozdílné mikroklima, které umožňuje kávovým zrnům dozrávat v různou dobu a sklizeň je tak prakticky možná během celého roku. Káva se zde pěstuje v nížinách drobnými farmáři.

Jedná se o velmi vyváženou kávu, ve které se chuť, aroma, kyselost a další charakteristiky krásně doplňují a tvoří dokonalý celek. Káva mi moc chutná a můžu ji s klidným svědomím doporučit.

Líbilo se mi
  • úžasná vůně pražené kávy
  • skvělá chuť kávy
  • příznivá cena
Nelíbilo se mi
  • zatím vše v pořádku:)

x

Gourmet káva

Gourmet káva je 100% česká společnost a jejich káva se praží také v České republice. Díky tomu je možné zaručit, že káva bude vždy čerstvá. S tím souvisí i to, že kávu praží každý týden na základě poptávky a tím pádem ji dodávají čerstvou. Tím se odlišují od supermarketů, které mají logicky delší dodací dobu a káva není při dodání čerstvá.

Dodávaná káva je ve většině případů 100% arabica, která má výbornou chuť i vůni. Káva je vždy značená zemí původu a oblastí, kde se káva vypěstovala – tak, aby kupující věděl, co pije a mohl tak poznat, co je pro danou oblast typické.

gourmet káva

Další věcí je cena Gourmet kávy. Obaly jejich kávy jsou jednoduché, reklamu téměř nedělají a spoléhají se na kvalitní reference jejich spokojených zákazníků. Důkazem jsou i moje recenze🙂 Tím pádem nevznikají další náklady a cena kávy může být díky tomu nižší.

Společnost platí všechny daně v ČR a zaměstnává místní obyvatele. Není to prostě unifikovaná “eurokáva”. Sám jsem s kávou od Gourmet kávy velice spokojen a s klidem vám ji můžu doporučit.

Rychlé hodnocení
Datum hodnocení
Hodnocený produkt
Gourmet káva: Kolumbie Supremo
Celkové hodnocení autora
51star1star1star1star1star
0 komentářů
0

Podobné články

Zanechte komentář