Domovská stránka » Gourmet Káva » Gourmet káva recenze: Kostarika Tarrazu [zkušenost]

Gourmet káva recenze: Kostarika Tarrazu [zkušenost]

by Radoslav Černý
0 komentářů

Kávu Kostarika Tarrazu jsem objednal ve své první objednávce z eshopu Gourmet káva. Doporučil mi je kamarád, který z jejich kávy připravuje Bulletproof coffee. I já jsem toto kafe začal připravovat, jak se můžete dočíst v jiné recenzi zde.

Kostarika Tarrazu a moje zkušenost

Jakmile mi krabice s objednávkou dorazila domů, tak jsem ji rozdělal a okamžitě jsem jako první otevřel sáček s Kostarika Tarrazu. Nesáhnul jsem vedle, protože mě hned překvapilo, jak káva krásně voní. Ostatně toto se o ní píše na webu Gourmet kávy:

Kostarika Tarrazu
Kostarika Tarrazu

Tarrazu se vyznačuje neskutečnou vyvážeností. Bezprostředně po prvním doušku kávy ucítíte kořeněné čokoládové tóny doplněné karamelovým aroma, následuje bohaté harmonické tělo, které je doprovázeno oříškovou chutí. Káva je jemná, pouze lehce kyselá a pro svoje vlastnosti je velice vyhledávaná především ženami, a také těmi, kdo právě začínají s kvalitními kávami z nejproslulejších plantáží světa.”

Je to tak, jsem zatím jen začátečník ve světě kvalitních káv, ale rychle se učím:)

Kostarika Tarrazu
Sáček je velký tak akorát

Kávu vždycky melu v mlýnku Porlex tall a jsem maximálně spokojený. Je to úžasný ranní rituál a vůně při mletí je skvělá.

Kostarika Tarrazu
Koupil jsem si i dózu

Kávu skladuji ve vzduchově uzavřené dóze a díky tomu nezvětrává a stále skvěle chutná.

Kostarika Tarrazu
Moje první objednávka z Gourmet kávy

Tarrazu nebyla jediná káva, kterou jsou koupil. Ve své první objednávce jsem vyzkoušel i kávu z Guatemaly a Kolumbie.

Líbilo se mi
  • úžasná vůně pražené kávy
  • skvělá chuť kávy
  • příznivá cena
Nelíbilo se mi
  • zatím vše v pořádku:)

x

Krom 250g balení existuje i balení kilové. Je to praktičtější, protože potom nemusíte objednávat tak často.

Jen je třeba koupit dózu:)

A vůně je jako vždy naprosto úžasná!

Gourmet káva

Gourmet káva je 100% česká společnost a jejich káva se praží také v České republice. Díky tomu je možné zaručit, že káva bude vždy čerstvá. S tím souvisí i to, že kávu praží každý týden na základě poptávky a tím pádem ji dodávají čerstvou. Tím se odlišují od supermarketů, které mají logicky delší dodací dobu a káva není při dodání čerstvá.

Dodávaná káva je ve většině případů 100% arabica, která má výbornou chuť i vůni. Káva je vždy značená zemí původu a oblastí, kde se káva vypěstovala – tak, aby kupující věděl, co pije a mohl tak poznat, co je pro danou oblast typické.

gourmet káva

Další věcí je cena Gourmet kávy. Obaly jejich kávy jsou jednoduché, reklamu téměř nedělají a spoléhají se na kvalitní reference jejich spokojených zákazníků. Důkazem jsou i moje recenze🙂 Tím pádem nevznikají další náklady a cena kávy může být díky tomu nižší.

Společnost platí všechny daně v ČR a zaměstnává místní obyvatele. Není to prostě unifikovaná “eurokáva”. Sám jsem s kávou od Gourmet kávy velice spokojen a s klidem vám ji můžu doporučit.

Rychlé hodnocení
Datum hodnocení
Hodnocený produkt
Gourmet káva: Kostarika Tarrazu
Celkové hodnocení autora
51star1star1star1star1star
0 komentářů
0

Podobné články

Zanechte komentář