Domovská stránka » Gourmet Káva » [RECENZE] Gourmet káva: Příprava Bulletproof coffee s máslem

[RECENZE] Gourmet káva: Příprava Bulletproof coffee s máslem

by Radek
1 komentářů

Bulletproof coffee je obchodní název pro kávu, kterou vymyslel a zpopularizoval americký biohacker Dave Asprey před 10 lety. Od té doby si našla miliony příznivců pro její blahodárné účinky, jako jsou například pomoc při hubnutí, zahnání pocitu hladu nebo jasnější mysl. Lidé, kteří si bulletproof coffee připravují ráno, často nepociťují hlad až do oběda.

Protože mě tento koncept zaujal a protože Dava Aspreyho sleduji již delší dobu, tak jsem na doporučení kamaráda nakoupil u Gourmet kávy veškeré vybavení. Přidal jsem jen kvalitní české máslo a tzv. MCT olej. Tento olej poskytuje tělu velké množství energie a je vhodný jej používat také při keto dietě.

Bulletproof coffee a nutné ingredience

Takže, základní 3 ingredience potřebné k výrobě bulletproof coffee jsou tyto:

  1. Kvalitní káva
  2. Kvalitní máslo (objednal jsem na rohlik.cz)
  3. MCT olej, který kupuju u Powerlogy
gourmet káva

Použil jsem kvalitní kafe od Gourmet kávy.

gourmet káva

Namlel jsem jej v ručním mlýnku Porlex Tall, což je hodně kvalitní ruční mlýnek. Zkoušel jsem i jiné ruční mlýnky, ale kvalita mletí se s tím nedá srovnat.

porlex tall

Pak jsem kávu dal do French pressu a 30 sekund míchal lžičkou. Nechal jsem ji 4 minuty odpočívat a poté ji slil do mixéru, ve kterém už bylo 25g másla.

french press

K vybavení, které je k výrobě bulletproof coffee určitě potřeba je tedy mixér. Stačí obyčejný. Já mám takový, který běžně používám na výrobu smoothie.

bulletproof coffee

Během přípravy kávy, jak jsem psal výše, přidám 25g másla (na 1 várku kávy) a polévkovou lžíci MCT oleje.

bulletproof coffee

Přidám jednu čajovou lžičku MCT oleje.

Naleju kávu do mixéru…

bulletproof coffee

…. a zmáčknu tlačíko. Mixuju dokud nahoře není pěna, což trvá tak 20 sekund. Potom je hotovo a můžu to nalít do hrnku…

bulletproof coffee

Většinou je kávy akorát na 2 hrnky, které vypiju během práce dopoledne.

bulletproof coffee

Tato kombinace mě drží na nohou až do oběda.

Jak vaří Bulletprooff coffee sám Dave Asprey?

Gourmet káva

Gourmet káva je 100% česká společnost a je to jeden z největších eshopů a jejich káva se praží také v České republice. Díky tomu je možné zaručit, že káva bude vždy čerstvá. S tím souvisí i to, že jejich káva se praží každý týden na základě poptávky a tím pádem ji dodávají vždy čerstvou. Tím se odlišují od supermarketů, které mají logicky delší dodací dobu a káva není při dodání čerstvá.

Dodávaná káva je ve většině případů 100% arabica, která má výbornou chuť i vůni. Káva je vždy značená zemí původu a oblastí, kde se káva vypěstovala – tak, aby kupující věděl, co pije a mohl tak poznat, co je pro danou oblast typické.

gourmet káva

Další věcí je cena Gourmet kávy. Obaly jejich kávy jsou jednoduché, reklamu téměř nedělají a spoléhají se na kvalitní reference jejich spokojených zákazníků. Důkazem jsou i moje recenze🙂 Tím pádem nevznikají další náklady a cena kávy může být díky tomu nižší.

Společnost platí všechny daně v ČR a zaměstnává místní obyvatele. Není to prostě unifikovaná “eurokáva”. Sám jsem s kávou od Gourmet kávy velice spokojen a s klidem vám ji můžu doporučit.

Nejčastější dotazy

Adresa

GourmetKava s.r.o.
Za Kapličkou 1246, 54701 Náchod

Možnosti plateb

Lze platit i platebními karty VISA a MasterCard a platbu v Bitcoinu.

Zpětný odběr elektro / baterie

Zakládáme si na ohleduplném chování vůči životnímu prostředí, a proto vám přinášíme možnosti, jak jednoduše a bezplatně odevzdat svá vysloužilá elektro zařízení/baterie.

Káva pro firmy a zaměstnance

Princip je velmi jednoduchý, pokud vypijete v práci pravidelně více jak 2 kg kávy za měsíc, napište nám a zašleme vám velkoobchodní ceník. Ušetříte minimálně 20 %. K objednání budeme potřebovat velikost objednávky, fakturační a dodací adresu.

Káva pro kavárny

Káva od nás se hravě vyrovná a dokonce předčí značkové kávy známých italských značek, rozdíl je ovšem v tom, že my si za tak dobrou kávu účtujeme férovou cenu, protože neutrácíme velké částky za reklamu a marketing obecně. Jsme malý podnik s individuálním přístupem ke každému zákazníkovi.

Rychlé hodnocení
Datum hodnocení
Hodnocený produkt
Gourmet káva: Příprava Bulletproof coffee s máslem
Celkové hodnocení autora
51star1star1star1star1star
Název produktu
Příprava Bulletproof coffee s máslem
1 komentářů
0

Podobné články

1 komentářů

Rozhovor: Radoslav Černý z Ecoblog.cz, 25% produktů k recenzi dostávám zdarma | Affial.com 16. 12. 2019 - 13:13

[…] ráno až dopoledne piju bulletproof coffee, což je věc vymyšlená Davem Aspreym. Mám to místo snídaně a svačiny, protože je to […]

Reply

Zanechte komentář