Domovská stránka » Greta Thunberg

Greta Thunberg

Greta Thunberg je švédská environmentální aktivistka a klimatická hrdinka, která se stala známou po své neúnavné práci na boji proti globálnímu oteplování. Narodila se 3. ledna 2003 v Stockholmu a již od dětství se zajímala o ochranu přírody a životního prostředí. Ve svých 15 letech se rozhodla nechodit do školy a věnovat se boji proti změně klimatu. Své názory a výzvy sdílela na sociálních sítích a během několika měsíců se stala lídrem klimatického hnutí.

Její vliv se rozšířil po celém světě, když v roce 2018 předstoupila před světové lídry na klimatické konferenci v polském Katovicích. Od té doby Greta Thunberg cestuje po celém světě, aby upozornila na nebezpečí změny klimatu a aby vyzvala politiky, aby přijali opatření na ochranu životního prostředí. Stala se symbolem generace, která se bouří proti nečinnosti politických vůdců v boji proti globálnímu oteplování.

Greta Thunberg je držitelkou mnoha ocenění a cen za svou práci na ochranu klimatu, včetně mezinárodní ceny Right Livelihood Award a řady dalších významných ocenění. Její práce a vliv na společnost jsou důkazem toho, že i jedna osoba může změnit svět.