Domovská stránka » Masáže » [RECENZE] Masérský kurz: Jan Šel a 8 online kurzů

[RECENZE] Masérský kurz: Jan Šel a 8 online kurzů

od Radek
Publikováno: Aktualizováno

Masáže a Jan Šel patří k sobě.

Mám 3 roky starou zkušenost s jeho masážním kurzem a nyní jsem objevil, že nabídka jeho on-line kurzů se značně rozrostla.

Proto jsem se rozhodl ji prozkoumat trochu blíže. A je rozhodně z čeho vybírat…

masáže a jan šel

Jak on-line kurzy Jana Šela používat

Osobně mám on-line kurzy moc rád. Video lekce si můžete přehrávat vlastně odkudkoliv, kde je internet. A můžete to dělat z počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Jak říká auto těchto kurzů, tak nejlepší způsob jak se naučit masírovat je ten, když si pustíte video a rovnou při něm masírujete a opakujete dané hmaty z videa.

Jan Šel masíruje známe herce a světové hudební hvězdy, kteří si jeho masérské umění nemůžou vynachválit. Máte tak jistotu, že vám radí skutečný profesionál.

A jak všechny on-line kurzy probíhají? Získáte do nich neomezený přístup na 365 dní. Sledujete videa a podle nich zkoušíte masírovat. Video lekce vás naučí provádět celý postup, krok za krokem. Kurzy jsou vhodné pro začátečníky a k jejich zvládnutí nepotřebujete žádné pomůcky. Navíc studujete podle vlastního tempa.

Po absolvování každého kurzu dostanete certifikát, který zaujme ve vašem životopise nebo na vaší zdi:) Samozřejmostí u všech placených kurzů je 60denní garance vrácení peněz.

Masáže a Jan Šel – Hodnocení od účastníků

masáže a jan šel

První kurz: Protáhni si tělo na židli (Minikurz ZDARMA)

Tento kurz má pouze pár minut, ale to vůbec nevadí. Právě naopak. Navíc je KOMPLET ZDARMA! Po cvicích, které se v něm naučíte, se budete cítit zdravější a spokojenější. Dlouhé sezení na židli naší páteři vůbec neprospívá a proto se v kurzu naučíte 3 jednoduché cviky na protažení, které můžete pohodlně provést na vaší židli u pracovního stolu a to za pár minut.

Kurz má celkem 7 minut, ale stojí to za to:)

masáže a jan šel

Nejen, že budete šťastnější, zdravější a spokojenější, ale zároveň se vaše tělo uvolní a zlepší flexibilitu, vyčistíte si mysl správným dýcháním a posílíte svaly. Dozvíte se, že když se otáčíme na židli, tak bychom měli vydechovat a další užitečné rady, které budete používat celý život.

Pro koho je tento kurz vhodný?

Tohle je kurz vhodný pro mě. Dlouhé hodiny sedím u počítače a potřebuju se více protahovat. Je to kurz pro všechny, kteří chtějí mít zdravá záda, krk a šíji a nepřejí mít si zablokovaný krk.

Kurzem provází Lucie Marzini

Před 11 lety jí zdraví dovedlo až na nemocniční lůžko, kde ležela měsíc. Rozhodla se ve svém životě udělat změnu. Začala se protahovat, později objevila tajemství jógy. Sama byla překvapená, jak je to jednoduché. Od té doby přináší do světa zdravý pohyb, který pomohl už mnoho lidem. Vedla lekce jógy na druhé straně zeměkoule na Bali pro potápěče. Aktuálně její 11-měsíční dcera Sára protahuje mámu od rána do večera.

Proč vstoupit do kurzu?

Stanete se silnými, protože protahování je prevencí proti – bolestem hlavy, krčních i zádových svalů, nespavosti a syndromu karpálního tunelu, jež vzniká z neustálého používání myší od počítače. Vyzkoušejte jej!

Druhý kurz: Speciální tlaková masáž pro rychlé odstranění bolesti hlavy

Pravidelná masáž vám zaručí, že vás zbaví nejen stresu každodenního života, ale především bolesti hlavy a migrény. Tento kurz vám ukáže, jak na to, protože se naučíte provádět antistresovou masáž hlavy pro svého partnera nebo partnerku.

Naučíte se jednoduché hmaty tak, aby je zvládl i opravdový začátečník, hezky krok za krokem. V kurzu Jan Šel propojil Ajurvédu a techniku jemné antistresové masáže hlavy. Výsledkem jsou úžasně uvolňující a jemné hmaty, které vám během chvíle odstraní bolesti hlavy.

Můžu potvrdit, že tato masáž hlavy je opravdu velmi účinná a navíc velmi příjemná. Tento kurz rozhodně doporučuji!

Třetí kurz: Klasická relaxační masáž

Kurz klasické relaxační masáže je nejoblíbenějším masérským kurzem u Jana Šela. Najdete zde nejlepší masérské hmaty a naučíte se snadno a rychle, jak ulevit od bolesti na zádech, šíji a po celém těle.

Jedná se o sérii 10 videí rozdělených podle jednotlivých oblastí. Klasická relaxační masáž obsahuje jednoduché, ale velmi příjemné techniky, díky kterým zvládnete namasírovat celé tělo. Dokáže zbavit stresu i bolesti, uvolnit ztuhlé svaly a masírovaného člověka nabije novou energií.

Videa jsou velice kvalitně zpracovaná a evidentně je natáčel profi štáb s kvalitními kamerami.

Co se v kurzu naučíte?

Kurz vás naučí masírovat 9 částí těla a používat účinky hmatů a správné styly masírování. Jedná se celkem o 116 masérských hmatů. Ukáže vám také jak připravit vše potřebné k provedení masáže a jaké používat oleje a esence. Na tomto kurzu oceňuji, jak je vše opravdu názorně a zblízka ukázáno. Nemáte pak vůbec pochyby, jak daný hmat provádět. Vůbec se nedivím, že je tento kurz tím nejoblíbenějším.

Čtvrtý kurz: Partnerská masáž

V tomto video kurzu partnerské masáže se naučíte se namasírovat vašeho partnera a jak říká Jan Šel, tak tyto masáže ho nebo ji dokážou udělat šťastným a zrelaxovaným.

Online kurz Partnerské masáže obsahuje 30 lekcí lekcích pro celotělovou masáž, jež je jedinečným rituálem a takovým malým rájem na zemi. Společná masáž změní váš vztah jednou provždy. Jde totiž o společný hluboký a romantický prožitek.

Online kurz partnerské masáže od Jana Šela vás provede masáží od ušních lalůčků po konečky prstů.

Lekce jsou rozděleny na teoretickou a praktickou část, v níž se naučíte masírovat doslova celé tělo. Lekce jsou hravé a zábavné, ale zároveň velice efektivní. Brzy zjistíte, že je masáž velmi jednoduché dávat a velice příjemné přijímat, a váš partner vás za to bude milovat.

Co se v kurzu naučíte?

Dostanete Kompletní návod pro partnerskou masáž (teorie i praxe, přes 120 minut videí). Dále se naučíte celkem 112 masérských hmatů a 17 jednoduchým masérských technik, které odstraní vaše ztuhlé svalové partie. Pokud chcete posunout váš vztah na novou úroveň, tak do kurzu určitě běžte:)

Pátý kurz: Těhotenská masáž

Existuje jeden takový mýtus. Je o tom, že v těhotenství se masáž dělat nesmí. Jan Šel vás v tomto online kurzu přesvědčí o opaku. Jedná se online video kurz v 11 lekcích.

Každá budoucí maminka si zaslouží tu nejlepší péči a v kurzu se dozvíte, jaké dotyky jí udělají dobře, a to doslova od hlavy po paty. Žena během masáže leží pohodlně na polštářích, vše je zcela bezpečné. Kromě toho, že jsou dotyky příjemné, přinášejí také nemalou úlevu a dokážou tělo připravit na samotný porod.

Proč by se mělo masírovat i v těhotenství?

Jedním z několika důvodů je to, že masáž zmírní potíže, které vznikají v průběhu těhotenství. Pomáhá například s tím, že zlepšuje spánek, redukuje stres a učí maminku relaxaci. Zlepší se také fyzický a emoční stav nastávající maminky a zvýší se její sebevědomí. Těch benefitů je opravdu celá spousta o dozvíte se o nich přímo v kurzu. Nakonec bych snad zmínil ještě poslední a tím je snazší porod.

Pro koho je tento online video-kurz určen?

Asi je jasné, že pro těhotné ženy:) Ale také pro nastávající tatínky. Vytváří se tak silné pouto mezi partnery a taktéž s dítětem. Kurz je také vhodný pro ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Pokud se pokoušíte o miminko a potřebujete zlepšit šance na úspěšné početí, tak toto je jedna z cest, jak tělu šetrně pomoci k harmonizaci hormonálních procesů.

Šestý kurz: Masáž miminka

V tomto kurzu se podíváme na názorné a přehledné uvedení do techniky masáže miminka. Získáme informace o účinnosti masáže, o významu doteku jako součásti komunikace s dítětem a naučíme se, jak masírovat své miminko. 

Díky srozumitelnému popisu techniky masáže, zdokumentovaný třinácti video lekcemi, si osvojíme celý postup masáže.

Masáž miminek otevírá svět komunikace s novorozeňátky pomocí léčivých doteků a hlazení. Těm správným dotykům se naučíme ve 13 video lekcích, které sestavil masér (a sám vášnivý otec) Jan Šel.

Díky masáži stimulujeme nervový a oběhový systém dítěte a zároveň mi pomáháte uvolnit svaly, které jsou po porodu napjaté. Také je masáž dobrá pro to, aby zmírnila mírné zdravotní problémy, jako jsou například kolika, zácpa, nachlazení.

Co se v kurzu dozvíte?

Ve 13 video lekcích získáte kompletní návod, jak namasírovat vaše miminko. Naleznete v něm mnoho jemných masážních hmatů, vhodné polohy pro masáž miminek i větších dětí. Příprava maminky a tatínka před masáží, doporučené oleje a mnoho dalších rad. Naučíte se masáž celého těla miminka. Celkem se jedná o 10 oblastí: zádíčka, nožičky, ručičky, hrudníček, zadeček, bříško, obličej.

Sedmý kurz: Nauč masírovat sám sebe

Automasáž je jednoduchá cesta k okamžité pomoci. V kurzu se naučíte masírovat sami sebe a zbavíte se potíží jednou pro vždy. Automasáž je totiž jednoduchá cesta, jak si okamžitě pomoci. Jak říká Jan Šel, automasáž není masáž v autě, ale jedna z nejstarších léčebných technik vůbec:)

Tento kurz se mi líbí proto, že si díky němu uvědomíte, že naše tělo se dokáže uzdravovat a léčit samo, ale musíme mu pomoct a dát signál. K tomu nám právě dopomůže masáž sebe sama. Sami si díky kurzu uvolníte ztuhlé svaly na těle a rozproudíte krevní oběh.

Taktéž posílíte tělesnou kondici a budete vypadat o několik let mladší. Masáž obličeje je asi tak tisíckrát lepší než nejdražší krémy na vrásky z reklam. Ale musí se vědět, kam sáhnout…

Každopádně na to stačí pouze 10 minut denně.

Co v tomto kurzu získáte?

Naučíte se masírovat sami sebe a to celkem pro 7 oblastí těla. Zjistíte, jak si ulevit od bolesti a pročistíte si celou soustavu orgánů, pokožku, svaly, mozkové závity, krev a buňky. Za velmi přínosné považuji, že se naučíte, jak léčit bolesti bez léků.

Osmý kurz: Jóga pro začátečníky

A dostáváme se zatím k poslednímu online kurzu a tím je kurz Jóga pro začátečníky, který je základním průvodcem, jak začít s jógou. Kurz je určen jak pro začátečníky, tak i pro již praktikující, kteří si chtějí zopakovat a vylepšit základy a principy jógového pohybu.

Na co je jóga vůbec vhodná

Jóga je vhodná pro každodenní praxi, aby váš den byl produktivní a nabitý energií. V rytmu dechu jemně probouzíme ztuhlé tělo a vaše svaly se uvolní. Jedná se o velmi efektivní způsob uvolnění, rozcvičení, masáže a posílení všech kloubů, svalů a vnitřních orgánů těla.

Nejdůležitější je začít. Zkuste na sebe nebýt příliš tvrdí, ale naopak to berte s lehkostí, naslouchejte svému tělu a cvičte tak, abyste si neublížili. Když sami sebe budete poslouchat, tělo vás navede, kam můžete, a kde naopak ještě být nemáte.

Nepotřebujete skoro nic, snad jen kvalitní podložku, která neklouže a na které si vytvoříte pro své denní rituály dokonalé místo.

Co se v kurzu naučíte?

Objevíte a naučíte se báječné účinky jógy. Vaše hmotnost půjde dolů a budete se cítit v rovnováze. Navíc zlepšíte držení těla a získáte schopnost celkové relaxace. Kurzem Vás provede Martička Pražanová, která absolvovala lektorský kurz u Václava Krejčíka a nyní pomáhá lidem začít s jógou v každém věku.

Hodnocení kurzu Jóga pro začátečníky

Kdo je Jan Šel

Jsem milovník masáží. Dotek je pro mě povoláním a zároveň meditací. Dostal jsem dar, který si nechci nechat sám pro sebe. K povolání maséra jsem se dostal jako sportovec a reprezentant v cyklistice. Dodnes vzpomínám na léčivé a regenerační účinky masáže po závodech.

masáže a jan šel
Jan Šel s dcerou

Mám soukromou masérskou praxi, kde pomáhám lidem pomoci od bolesti a ztuhlých zad.

  • masér s 13 letou praxí
  • terapeut, který namasíroval přes 6.000 lidí
  • masér české reprezentace v cyklistice
  • zakladatel masérské školy
  • autor vzdělávacích masérských kurzu
  • bývalý sportovec a reprezentant

Uzdravte vaše tělo a žijte s radostí.“

Jan Šel, masér a lektor

Při masírování propojuji více masérských a zdravotních technik, aby každá masáž respektovala Vaše individuální potřeby. V roce 2014 jsem založil masérskou školu a pravidelně pořádám masérské kurzy ve větších městech po celé České Republice.

jaromír jágr a jan šel

Jsem také autorem online kurzů, díky kterým se naučíte masírovat z pohodlí domova, pokud nemáte čas přijet na můj živý kurz.

Rychlé hodnocení
Datum hodnocení
Hodnocený produkt
Masáže a Jan Šel
Celkové hodnocení autora
51star1star1star1star1star
Název produktu
Online kurzy

Zanechte komentář